Solárne systémy Buderus

Slnečná energia je energiou budúcnosti. Každý deň môžeme zachytávať slnečnú energiu. Energiu, ktorú môžeme využívať pri umývaní, sprchovaní aj vykurovaní domova.

Na Slovensku môžeme ročne využívať 1300 až 1800 hodín slnečného svitu. Použitie solárneho zariadenia od spoločnosti Buderus dokáže zabezpečiť väčšiu časť energie potrebnej na ohrev pitnej vody už pri 1300 hodinách slnečného svitu.

Slnko nám dodáva energiu a solárne zariadenie ju umožňujú využívať /z nevyčerpateľného zdroja/, pričom jeho používaním šetríme a prispievame k zlepšeniu životnému prostrediu. Už v prípade kolektora s plochou iba 6 m2 znížime uvoľňovanie  CO2 až 1000 kg za rok. Solárna technika od spoločnosti Buderus ponúka všetky možnosti pri plánovaní novostavby aj rozširovaní vykurovacieho zariadenia.

Solárne kolektory

Všetky výrobky od spoločnosti Buderus sú vyrobené vo vysokej kvalite, robustné, majú dlhú životnosť a jednoducho sa montujú. Na solárne zariadenia je možné získať štátnu dotáciu.

Program ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM na podporu obnoviteľných zdrojov pre domácnosti

V rámci projektu Zelená domácnostiam je možné získať podporu na inštaláciu slnečných tepelných kolektorov, ktoré slúžia na prípravu teplej vody a podporu vykurovania. Prednostne budú podporované inštalácie kolektorov s priemernou plochou okolo 5 m², čo predstavuje dostatočný inštalovaný tepelný výkon na prípravu teplej vody pre bežnú domácnosť v rodinnom dome.