Solárny systém Buderus Logasol SKN 4.0

Plochý kolektor Logasol SKN 4.0

Solárny kolektorKolektor Logasol SKN 4.0 presvedčí najmodernejšou technikou, účinným získavaním tepla a robustným prevedením. Kolektor má dlhú životnosť a atraktívny pomer ceny a výkonu. Vďaka nadčasovému a decentnému dizajnu získal ocenenie iF Pro.

Solárny kolektor Logasol SKN 4.0 ponúka ekonomicky výhodné riešenie pre solárny ohrev teplej vody, bazénovej vody, je vhodný aj na podporu vykurovania.

Solárny kolektor Logasol SKN 4.0 – konštrukcia

Obal solárneho kolektora Logasol SKN4.0 je zo sklolaminátového profilu s integrovanými priehlbinami pre rukoväť. Kolektor je pokrytý jednovrstvovým bezpečnostným sklom, ktoré má hrúbku 3,2 mm. Liate sklo má vysokú priepustnosť (91 % transmisia svetla) a znesie extrémnu záťaž. Vrstva minerálnej vlny na zadnej strane kolektora v hrúbke 50 mm zabezpečuje veľmi dobrú tepelnú izoláciu a vysoký stupeň účinnosti (hospodárnosť). Minerálna vlna je odolná voči teplotným výkyvom a neodparuje sa. Celoplošný hliníkový absorbér má na povrchu vysoko citlivú ochrannú vrstvu PVD. Obzvlášť dobrý prechod tepla je dosahovaný vďaka tomu, že sieť medených potrubí je s absorbérom zvarená ultrazvukovou technológiou. Pre jednoduché a rýchle hydraulické pripojenie je kolektor Logasol SKN4.0 vybavený štyrmi hadicovými priechodkami. Solárne hadice je možné upevniť bez akéhokoľvek náradia prostredníctvom pružinových závesov. Kolektory sú v spojení so solárnymi hadicami dimenzované pre teploty do + 170 °C a tlak do 6 barov.  Konštrukcia kolektoru je ľahká, ale zároveň veľmi trvanlivá a odolná.
V systéme Buderus sa dá kombinovať solárne zariadenie s ďalšími energeticky úspornými, modernými zariadeniami na výrobu tepla a optimálne integrovať do vášho existujúceho vykurovaciemu systému.

Solárny kolektor Logasol SKN

Druhy montáže: strešná integrácia, montáž na strechu, montáž na plochú strechu, montáž na fasádu.
Dostupné v zvislej a vodorovnej konštrukcii.

Solárny kolektor Logasol SKN 4.0 – s – zvislá montáž
Solárny kolektor Logasol SKN 4.0 – w – vodorovná montáž

Výhody solárneho kolektoru Logasol SKN 4.0

  • vynikajúci pomer cena – výkon
  • robustná konštrukcia – dlhodobá životnosť
  • hmotnosť iba 40 kg
  • montáž vo zvislom alebo vodorovnom prevedení
  • kolektor je vyrobený z kvalitných recyklovateľných materiálov
  • celoplošný hliníkový absorbér a vaňa kolektoru z plastu vystuženého sklenými vláknami
  • kompletné systémové riešenie s optimálne zladenými komponentmi
  • možné kombinovať s rôznymi zásobníkmi TÚV

Poradíme a navrhneme vykurovanie, tepelne cerpadla, vetranie.