Solárny systém Buderus Logasol SKR10CPC/SKR5

Logasol SKR 10 CPC

vakuový solarny kolektor buderus SKR10Nový vákuový rúrkový kolektor je vhodný pre solárne systémy, na prípravu teplej vody a na podporu vykurovania vrátane vyhrievania bazéna.

Vysoká účinnosť vákuového solárneho kolektoru SKR

Kolektor SKR s vákuovými trubicami Logasol SKR je účinný aj za studených dní. Kolektor dokáže aj pri nízkej intenzite osvitu dodávať teplo do vykurovacieho systému. To zabezpečuje vynikajúca tepelná izolácia vákuových trubíc, ktorá zaručuje vysoký stupeň účinnosti aj v studenom ročnom období. Preto je Logasol SKR mimoriadne vhodný pre podporu vykurovania.

Podľa veľkosti potreby tepla sa dajú moduly so šiestimi vákuovými trubicami flexibilne kombinovať do kolektorových polí rozličnej veľkosti. Tieto možno jednoducho prispôsobiť rozličným veľkostiam zásobníkov resp. tepelnej potrebe stavby. Dizajn je vhodný pre šikmú strechu, plochú strechu aj fasádu.

Technické riešenie vákuového solárneho kolektoru SKR

Kolektory SKR Buderus s vákuovými trubicami fungujú na princípe termosky:
Dve do seba zasunuté sklenené trubice sú na koncoch spolu zatavené. Špeciálne tvarované zrkadlá za trubicami zachytávajú slnečné lúče a odrážajú ich na absorbér, ktorý sa nachádza vo vákuu vnútornej trubice. Tým je optimálne chránený pred vplyvmi počasia. Susediaci teplovodivý profil je spojený s rúrkovým registrom a prenáša získané teplo na Solarfluid, ktorý ho ďalej transportuje do zásobníka teplej vody

S hmotnosťou iba 18 kg a kompaktnými rozmermi sa dá kolektor ľahko priniesť na miesto montáže a tam namontovať. Pri počte do siedmich kolektorov Logasol SKR sa kolektorové pole spája s pripojovacími rúrkami iba na jednej strane (voliteľne vľavo alebo vpravo) čo predstavuje dizajnovo vhodné riešenie. Od počtu osem kolektorov je potrebné stranovo striedavé pripojenie. Kolektory s vákuovými trubicami sa dajú časovo nenáročne namontovať a integrovať do vykurovacieho systému.

Stavba solarneho kolektoru

Spôsob inštalácie solárneho kolektoru:

  • „Neviditeľné“ riešenie pre ploché strechy
  • Carpot sú Logasol SKR 5: vodorovne ležiace kolektory s vákuovými trubicami bez zrkadla CPC

Prednosti kolektoru Logasol SKR10 CPC:

  • nový kvalitný dizajn jednotlivých kolektorov dáva spolu s pripojovacími sadami homogénne kolektorové pole
  • známe montážne systémy, jednoduchá konektorová spojovacia technika
  • vysokovýkonné kolektory dodávajú mimoriadne vysoký zisk energie a zabraňujú produkcii CO2

logasol skr10 solarny kolektor

Kolektor Logasol SKR10 CPC technické parametre:

Buderus – Solárny kolektor – Logasol SKR10 CPC – .pdf

Poradíme a navrhneme vykurovanie, tepelne cerpadla, vetranie.