Centrálny vysávač

Centrálny vysávač odsáva prach, nečistoty a vzduch do centrálnej zbernej nádoby, kde sa filtruje a odvádza von z domu. Odstraňuje špinu, prach a roztoče na 100 %.

S klasickým vysávačom povysávate prach a nečistoty do vymeniteľných vreciek, pričom sa vzduch v miestnosti víri a jemné čiastočky sa opäť dostanú do vzduchu. Centrálny vysávač má vyšší výkon ako klasický vysávač a odsáva nečistoty a alergény do zbernej nádoby. Priemyselný motor a zberná nádoba sa nachádzajú v centrálnej jednotke, ktorá je umiestnená vždy mimo obytných priestorov.

Tento novodobý typ vysávača predstavuje vhodné riešenie najmä pre alergikov a astmatikov, ktorí sú veľmi citliví na tieto drobné až mikroskopické čiastočky.

Centralny vysavac

Inštalácia centrálneho vysávača

Rozvody centrálneho vysávača je ideálne inštalovať už počas výstavby objektu spolu s ostatnými rozvodmi. Najskôr sa vykoná montáž rozvodov a následne sa montuje zariadenie vysávača. Centrálna vysávacia jednotka sa montuje mimo obytných miestností, napr. do technickej miestnosti, pivnice. Vysávacie prípojky sa nachádzajú na viacerých miestach v dome. Vysáva sa cez ľahkú hadicu s diaľkovým ovládaním. Z centrálnej jednotky vysávača je potrebný prieduch do exteriéru, na odvod vzduchu.

Centrálny vysávač ProfiVac

Centrálny vysávač ProfiVac vysavac centralna jednotkapomôže udržať vašu domácnosť dokonale čistú. Centrálne vysávanie je tiché, odstraňuje aj mikroskopické prachové čiastočky a alergény, čím zlepšuje kvalitu vzduchu. Pomocou centrálneho vysávania šetríte náklady na energiu, životné prostredie a tiež vaše zdravie.

Centrálnym vysávačom odstránite nečistoty, prach a roztoče na 100 %. Systém ProfiVac predstavuje komplexné riešenie, ktoré vaše upratovanie zjednoduší a okrem toho zvýši kvalitu ovzdušia v dome. Centrálny vysávač nečistoty odsaje do zbernej nádoby. Vzduch nasatý centrálnym vysávačom sa nevracia naspäť do interiéru, ale je odvádzaný z domu. Tento čistý spôsob upratovania oceňujú predovšetkým ľudia, ktorých trápia problémy s dýchacími cestami či alergie.

Centrálny vysávač

Centrálny vysávač je silnou zbraňou v boji proti prachu a alergiám! Vhodný pre jedno – alebo viacpodlažné rodinné domy, byty, penzióny, hotely, kancelárie, ako aj obchodné domy. Vysokovýkonný systém pozostáva z centrálnej sacej jednotky, rozvodov a príslušenstva – tiché, hygienické a pohodlné. Odsáva baktérie, roztoče, prach a pod. Najpokrokovejšia a najhygienickejšia forma vysávania: odstráni aj ten najjemnejší prach z obytného priestoru a zvyšuje tak kvalitu života v domácnosti.

Výhody s centrálnym vysávačom ?

 • Tiché – nehlučné vysávanie, pretože vysávacia jednotka je umiestnená mimo obytných priestorov
 • Zdravotne nezávadné a hygienické – vyfukovanie do vonkajšieho prostredia bez vírenie nebezpečných mikročastíc a alergénov
 • Pohodlné vďaka diaľkovému ovládaniu
 • Vysoká kvalita a silný výkon
 • Bezsáčkový systém
 • Široká paleta príslušenstva a náhradných dielov
 • Rovnomerná veľká sacia sila
 • Nízka hmotnosť
 • Kuchynská štrbinová zásuvka pre zametanie špiny z podlahy
Centrálny vysávač ovládanie

Centrálny vysávač ovládanie

Centrálny vysávač zásuvka na omrvinky

Centrálny vysávač zásuvka na omrvinky

Centrálny vysávač kuchynská štrbina

Kuchynská štrbinová zásuvka pre zametanie špiny z podlahy

Potrubný systém

Kompletný jednotný systém – hluk tlmiacim potrubným rozvodom, široká škála príslušenstva.

 • Ľahká manipulácia, jednoduché uskladňovanie, minimálna potreba náradia
 • Zanedbateľný trecí odpor – hladké vnútorné steny rúry zabraňujú vzniku nánosov
 • Tichá prevádzka – vďaka účinnej protihlukovej izolácii
 • Vysoká kvalita
 • Nezaťažuje životné prostredie, dá sa recyklovať