Centrálny vysávač

Centrálny vysávač odsáva nečistoty do zbernej nádoby, ktorá je v technickej miestnosti (garáži). 

Vysávanie je tiché, výkonné a hygienické.
Odstraňuje špinu, prach a roztoče na 100 %.
ProfiVac má ľahkú a elastickú vysávaciu hadicu.
Centrálne vysávanie je rýchle a pohodlné.

Tento typ vysávača predstavuje ideálne riešenie najmä pre alergikov a astmatikov, ktorí sú veľmi citliví na tieto drobné až mikroskopické čiastočky.

Centralny vysavac

S klasickým vysávačom povysávate prach a nečistoty do vymeniteľných vreciek, pričom sa vzduch v miestnosti víri a jemné čiastočky sa opäť dostanú do vzduchu. Centrálny vysávač má vyšší výkon ako klasický vysávač a odsáva nečistoty a alergény z interiéru do zbernej nádoby. Priemyselný motor a zberná nádoba sa nachádzajú v centrálnej jednotke, ktorá je umiestnená vždy mimo obytných priestorov.

Inštalácia centrálneho vysávača

centrálny vysávačRozvody centrálneho vysávača je dobré inštalovať už počas výstavby domu spolu s ostatnými rozvodmi. Do hotového domu je inštalácia možná, ale už centrálny vysávač nainštalujete oveľa zložitejšie.  Najskôr sa vykoná montáž rozvodov a následne sa montuje zariadenie vysávača. Centrálna vysávacia jednotka sa montuje mimo obytných miestností, napr. do technickej miestnosti, pivnice. Vysávacie prípojky sa nachádzajú na viacerých miestach v dome. Vysáva sa cez ľahkú hadicu s diaľkovým ovládaním. Z centrálnej jednotky vysávača je potrebný prieduch do exteriéru, na odvod vzduchu.

Centrálny vysávač ProfiVac

Centrálny vysávač ProfiVac vysavac centralna jednotkapomôže udržať vašu domácnosť dokonale čistú a bez alergénov. Centrálne vysávanie je tiché, odstraňuje aj mikroskopické prachové čiastočky a alergény, čím zlepšuje kvalitu vzduchu. Pomocou centrálneho vysávania šetríte náklady na energiu, životné prostredie a tiež vaše zdravie.

Centrálnym vysávačom odstránite nečistoty, prach a roztoče na 100 %. Systém ProfiVac predstavuje komplexné riešenie, ktoré upratovanie zjednoduší a okrem toho zvýši kvalitu ovzdušia v dome. Centrálny vysávač nečistoty odsáva do zbernej nádoby. Vzduch nasatý centrálnym vysávačom sa nevracia naspäť do interiéru, ale je odvádzaný z domu. Tento čistý spôsob upratovania oceňujú predovšetkým ľudia, ktorých trápia problémy s dýchacími cestami či alergie.

Centrálny vysávač

Centrálny vysávač je silnou zbraňou v boji proti prachu a alergiám! Vhodný pre jedno – alebo viacpodlažné rodinné domy, byty, penzióny, hotely, kancelárie, ako aj obchodné domy. Vysokovýkonný systém pozostáva z centrálnej sacej jednotky, rozvodov a príslušenstva – tiché, hygienické a pohodlné. Odsáva baktérie, roztoče, prach a pod. Najpokrokovejšia a najhygienickejšia forma vysávania: odstráni aj ten najjemnejší prach z obytného priestoru a zvyšuje tak kvalitu života v domácnosti.

Centrálny vysávač – výhody používania

Zdravé (čistý vzduch) – centrálny vysávač odstraňuje vírenie prachu počas vysávania vo vnútri vášho obývacieho priestoru (ktorý spôsobuje výfuk bežného vysávača) a prefiltrovaný vzduch sa odvádza mimo domu.

Tiché – nehlučné vysávanie –  vysávacia jednotka je umiestnená mimo obytných priestorov. Pri vysávaní počujete len prúdenie vzduchu cez hadice vysávača.

Spoľahlivé bezdrôtové  ovládanie (wireless) –  je integrované v rukoväti vysávača, bezdrôtová technológia umožňuje obojstrannú komunikáciu medzi rukoväťou a vysávačom. Výsledkom je superľahká hadica, zásuvky bez kontaktov 12-24 V a dĺžka hadice na mieru zákazníkovi.

Elektronická regulácia výkonu – regulácia je umiestnená na rukoväti vysávača a u značky ProfiVac je štandardom už od základného modelu.ProfiVac centrálny vysávač

Hygiena – vyprázdnenie nádoby na prach je potrebné vykonať 2-3x do roka. Pri systémoch s uzatvárateľným hygienickým vreckom užívateľ vôbec neprichádza do styku so špinou a prachom.

Výkon – centrálne vysávače majú dva až štyrikrát vyšší výkon než tradičné vysávače. Vzhľadom k tomu, že pohonná jednotka je stabilná, môže obsahovať výkonnejšie motory ako bežné vysávače.

Šetrí čas – centrálny vysávač je stále pripravený k používaniu a je výrazne účinnejší.

Široká paleta príslušenstva a náhradných dielov – kuchynská štrbinová zásuvka pre zametanie špiny z podlahy, separátory na vysávanie vody, lístia, popola.

Celokovová konštrukcia – predstavuje výdrž a odolnosť, recyklovateľnosť, žiadne zbytočné plasty v konštrukcii, plánovaná životnosť spotrebiča je 30 rokov.

Výkon bez kompromisov – najvyšší model ProfiVac 430IS využíva silu 2 motorov v tandeme a poskytuje obrovskú výkonovú rezervu pre skutočne veľké domy. Garantovaný dosah bezdrôtového ovládania je 150m, ProfiVac 430IS je preto výkonom a komfortom ovládania ideálne riešenie pre nadštandardné stavby.

Filter na celý život – takýto filter bežným používaním nikdy nezničíte. Jeho súčasťou sú ochranné prvky, ktoré ho chránia pred ostrými nečistotami. Nie je potrebné používať žiadne textilné, alebo papierové filtračné vrecká. V prípade potreby ho jednoducho umyjete pod tečúcou vodou maximálne raz za 2-3 roky.

Tiché centrálne jednotky – u centrálnych vysávačov je pre zákazníka hlučnosť určite dôležitá. ProfiVac má parametre 54dB pri 1-motorovych a 58dB pri 2-motorovych vysávačoch. Väčšina konkurenčných výrobcov uvádza hlučnosť vysávačov 60dB a viac.

Hygienická manipulácia pri vyprázdňovaní nádoby – nádoba na prach (s plastovým vreckom na prach) má patentovaný systém na hygienické vyprázdňovanie. Systém má 2 polohy zámkov na nádobe, kde v prvej polohe sa zatiahne vrecko na prach a po uvoľnení nádoby je už vrecko zatiahnuté. Samozrejme je možné použitie aj bez vrecka na prach, záleží na rozhodnutí užívateľa.

Záruka 10 rokov – poctivá 10-ročná záruka je poskytovaná bez akýchkoľvek podmienok, a bez dodatočných obmedzení. Životnosť vysávačov ProfiVac je garantovaná povestnou švajčiarskou precíznosťou a kvalitou.

centrálny vysávač ProfiVac

Model centrálneho vysávača
Maximálna veľkosť plochy
Typ bývania
PV300 PowerControl 200 m2 byt, 1-2-podlažný dom
PV360 PowerControl 200 – 300 m2 väčší bungalov, 2-3-podlažný dom
PV430 PowerControl viac ako 300 m2 3-4-podlažné domy
PV430 IntelligentSystem viac ako 300 m2 3-4-podlažné domy

„Špičková kvalita vôbec nemusí byť drahá“ – výrobca vysávačov ProfiVac  Edgar Späni.

Švajčiarska kvalita a inovácie od firmy ProfiVac

V súčasnosti využíva centrálne vysávače cca15% rodinných domov v krajinách západnej Európy, na Slovensku zatiaľ iba cca 1,5%. Systém centrálneho vysávania ponúka veľa výhod a určite si nájdu zástancov aj v našich domoch.

Aj tenista Roger Federer má vo všetkých svojich domoch centrálny systém tohto výrobcu, i táto informácia hovorí o dôraze na vysokú kvalitu. Každý desiaty novopostavený dom vo Švajčiarsku je vybavený centrálnym vysávacím systémom ProfiVac.

Najväčším zákazníkom zn. ProfiVac je Ruská národná knižnica v Petrohrade. Systém, ktorý má viac ako 480 zásuviek v celom objekte.

Centrálny vysávač ovládanie

Centrálny vysávač ovládanie

Centrálny vysávač zásuvka na omrvinky

Centrálny vysávač zásuvka na omrvinky

Centrálny vysávač kuchynská štrbina

Kuchynská štrbinová zásuvka pre zametanie špiny z podlahy

Potrubný systém

Centrálny vysávač ovládanieKompletný jednotný systém – hluk tlmiacim potrubným rozvodom, široká škála príslušenstva.

  • Ľahká manipulácia, jednoduché uskladňovanie, minimálna potreba náradia
  • Zanedbateľný trecí odpor – hladké vnútorné steny rúry zabraňujú vzniku nánosov
  • Tichá prevádzka – vďaka účinnej protihlukovej izolácii
  • Vysoká kvalita
  • Nezaťažuje životné prostredie, dá sa recyklovať

Záruka čistého a bezprašného domova
Centrálne vysávače ProfiVac sú veľmi silné  zariadenia stále pripravené pomáhať pri upratovaní. Ich jednoduché používanie spolu s ľahkou a flexibilnou hadicou umožňuje vyčistiť každú miestnosť bez prenášania vysávača či prepínania elektrického kábla.

Centrálne vysávače – najjednoduchšie, najtichšie, najrýchlejšie a najprecíznejšie čistenie interiérov.

Centrálny vysávač v spolupráci s robotickým vysávačom

Robotický a centrálny vysávačSpolupráca robotického vysávača a centrálneho vysávača je ideálnym riešením pre udržanie čistoty pri minimalizovaní náročnosti upratovania.

ROBOTO je prvým a momentálne jediným robotickým vysávačom, ktorý je vďaka špeciálnej nabíjacej stanici plne automaticky spojený s centrálnym vysávačom ProfiVac.

Robotický vysávač pozostáva z robota, ktorý vďaka inteligentnej technológii čistí podlahy, a samočistiacej dokovacej stanice.

ROBOTO vysáva obytné plochy Vášho domu alebo bytu. Po približne 90 minútach sa samostatne vráti k nabíjacej stanici. Tu sa napojí a počas toho, ako sa dobíja batéria, centrálny vysávač ProfiVac vyprázdni a vyčistí ROBOTO úplne automaticky. A to stále dokola.

Počas samočistiaceho procesu vyprázdňuje ROBOTO nielen nádobu na prach, ale zároveň čistí vysávacie kefy a regeneruje filter. Výrazne sa tak redukuje bežná údržba a zvyšuje miera efektívnosti.

Robotický vysávač profivacPoužívanie robotického vysávača ROBOTO je veľmi jednoduché a inovatívne. Disponuje rôznymi funkciami a čistiacimi programami. Od ostatných robotov na trhu ho odlišuje jedinečná integrácia do systému centrálneho vysávača.

ROBOTO je možné ovládať prostredníctvom tlačidiel, cez aplikáciu (iOS alebo Android), Google-Home, Amazon Echo, Alexa alebo ovládačom.

Zredukovaná výška ROBOTO (len 7,5 cm) umožňuje vysávať pod nábytkom, pohovkami alebo posteľou.

Pri novostavbe je dobré naplánovať zásuvky a prípojky pre ROBOTO tak, že zároveň môžete vysávať centrálnym vysávačom a používať ROBOTO. Pre 1 podlažie potrebujete 1 vysávaciu zásuvku navyše.

Návrh zdarma