Vaillant – tepelné čerpadlá

Vaillant – moderné tepelné čerpadlá

Vaillant Group patrí medzi lídrov na trhu v oblasti vykurovacej a chladiacej techniky. Predaných viac ako 1,4 milióna spotrebičov dokazuje, že Produkty Vaillant sú skutočne kvalitné a obľúbené. Tepelné čerpadlá, plynové kotly aj solárny ohrev patria do portfólia tejto nemeckej značky.

Čo sa skrýva pod značkou Vaillant?

Vaillant Group Vaillant logoje spoločnosť zaoberajúca sa vykurovaním a prípravou teplej vody. Jej produkty sú kvalitné, spoľahlivé a jednoduché na obsluhu. Systémy spoločnosti Vaillant sú rozšírené už po viac ako 100 krajinách vo svete a tento počet sa neustále rozrastá.

Vaillant Group zastrešuje viaceré značky: Vaillant, Saunier Duval, AWB, Bulex, DemirDöküm, Glow worm, Hermann Saunier Duval a Protherm.

Tepelné čerpadlo Vaillant zem, voda, vzduchVaillant však nie je len o kvalite a spoľahlivosti, ale aj o inováciách. Práve táto značka sa zaslúžila o mnohé pokroky, ktoré boli neskôr implementované aj u ďalších značiek do vykurovacích systémov. Určite ju možno označiť ako za spoločnosť, ktorá sa hrdo radí medzi hlavných priekopníkov vykurovacích systémov a spôsobov zhodnocovania tepla. Rozsiahla sieť obchodných zástupcov neustále buduje značku po celom svete a počet spokojných zákazníkov sa neustále zvyšuje.

Portfólio Vaillant

Obsahom portfólia značky Vaillant sú predovšetkým technológie vykurovania, ktoré patria medzi energeticky najúspornejšie.

Medzi hlavné produkty spoločnosti patria: vykurovacie kotle, solárne systémy, tepelné čerpadlá, klimatizácie, zásobníky a ďalšie elektrické spotrebiče potrebné na vykurovanie a prípravu TÚV.

Systémy Vaillant pracujú úsporne, efektívne a najmä v súlade so životným prostredím nakladajú s energiou a teplom. Každý môže nájsť vhodný systém pre svoju domácnosť, ktorý mu bude vyhovovať.

Neustále vpred … výskum a vývoj

Skupina má jedenásť miest pre výskum a vývoj a výrobu v šiestich európskych krajinách a Číne. V Nemecku existujú štyri miesta (Remscheid, Gelsenkirchen, Bergheim), dva na Slovensku (Trenčín a Skalica). Ďalšie lokality zahŕňajú Nantes (Francúzsko), Belper (Veľká Británia), Bozüyük (Turecko) a Wuxi (Čína).

Závody na Slovensku zamestnávajú spolu viac ako 1 300 ľudí. Výrobný závod Protherm Production so sídlom v Skalici sa špecializuje na výrobu elektrokotlov a stacionárnych kotlov pre všetky značky patriace do skupiny Vaillant Group. Môže sa pochváliť aj vlastným vývojovým centrom, ktoré patrí k najmodernejším v Európe.

Druhým výrobným závodom na Slovensku je Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, ktorý pre celú skupinu vyrába moduly pre závesné kotle.

Oddelenie výskumu a vývoja patrí k najväčším a najkreatívnejším oddeleniam v tomto odvetví. Tím vývojárov neustále pracuje na nových zariadeniach a technologických systémoch, ktoré sa čoraz jednoduchšie obsluhujú a ktoré už dnes spĺňajú požiadavky zajtrajška. Či ide o energetické riešenia budúcnosti, alebo o najlepší spôsob ako využiť fosílne palivá, spoločnosť sa snaží predvídať nové trendy a byť vždy o krok dopredu pred konkurenciou. Dôkazom toho je aj každoročné prihlásenie až 100 nových patentov.

Spoločnosť Vaillant – popredný výrobca vykurovacej techniky

Vaillant logo zajacHistória skupiny Vaillant sa datuje od roku 1874, kedy Johann Vaillant založil spoločnosť. V roku 1894 patentoval nový plynový kotol „uzavretého systému“. Toto bolo prvé zariadenie, ktoré umožnilo hygienicky ohrievať vodu bez kontaminácie spaľovacími plynmi. Bola to vtedy veľká technická inovácia a Johann Vaillant mal dlhodobý vplyv na vývoj technológií vykurovania. Od roku 1899 zdobí motív zajaca všetky produkty, katalógy a prospekty.

Počas niekoľkých málo rokov, si Vaillant vybudoval výbornú povesť, ktorá sa rozšírila po celom Nemecku, a dokonca aj za jeho hranicami. V roku 1924 sa dosiahol ďalší technický míľnik s vývojom prvého kotla na ústredné kúrenie. Toto zariadenie umožnilo ohrievať celú budovu s viacerými radiátormi v rôznych miestnostiach – systém, ktorý je dodnes používaný.

Počas posledných rokov sa skupina Vaillant zameriava na technológie založené na obnoviteľných zdrojoch energie. V roku 2006 začala závod Gelsenkirchen vyrábať tepelné čerpadlá. V roku 2008 skupina začala vyrábať solárne kolektory v priemyselnom meradle.

So svojím 140 rokov dlhým pôsobením na trhu však patrí značka Vaillant k tým najväčším a najvýznamnejším. Dlhodobo je lídrom na trhu a priekopníkom vo vývoji a inováciách v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Skupina Vaillant Group má vybudovanú rozsiahlu sieť obchodných zastúpení a tisíce spokojných zákazníkov po celom svete.

Do bohatého portfólia Vaillant Group patria moderné technológie vykurovania, ktoré sú energeticky úsporné, efektívne a prispievajú k ochrane životného prostredia. Vďaka širokému spektru produktov a modelov si tu každý zákazník nájde presne to, čo potrebuje. Sortiment zahŕňa závesné a stacionárne kotly, zásobníky teplej vody či elektrické spotrebiče. Na trhu závesných kotlov je spoločnosť s 26 percentným podielom dokonca číslom jedna v Európe.

Vaillant Group sa nešpecializuje len na vývoj a výrobu kotlov, do jej produktového portfólia patria aj technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie, ako sú solárne systémy či najmodernejšie tepelné čerpadlá a klimatizácie. Užívateľom ponúka tiež rekuperačné alebo kogeneračné jednotky.

Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive získalo zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm v Nitre

Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda dostalo ocenenie na veľtrhu Aquatherm v Nitre. Zlatou medailou ocenili vysokú účinnosť (A++) a použitie recyklovateľných materiálov. Tepelné čerpadlo patrí do portfólia výnimočne šetrných produktov s označením Green iQ. Dosahuje výstupnú teplotu 65 °C a spoľahlivo pracuje až do teploty vzduchu až – 22 °C.

Vaillant Aquatherm medailaTepelné čerpadlo má integrovaný 185 l zásobník teplej vody a je vhodné pre novostavby i modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy. Je vyrábané v Nemecku, základom je kvalitný scroll kompresor, na ktorý sa vzťahuje 10-ročná záruka. Tepelné čerpadlo disponuje vysokou energetickou účinnosťou A++ a má novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahuje vyššie COP. Je možné ho ovládať na diaľku smartfónom, alebo tabletom prostredníctvom aplikácie multiMATIC.

  • Nízke prevádzkové náklady –prostredie poskytne až 75 % potrebnej energie.
  • Najtichšie na trhu –rýchla inštalácia a najnižšia hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel.
  • Flexibilita –zariadenie dokáže využívať každý z prírodných zdrojov tepla: zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od domácnosti, k akému zdroju energie sa prikloní.
  • Tri funkcie v jednom pre novostavby i modernizácie, rodinné aj menšie bytové domy. Slúži na vykurovanie, prípravu teplej vody aj chladenie. Má integrovaný 185 l zásobník teplej vody.
  • Ovládanie smartfónom –na diaľku odkiaľkoľvek a kedykoľvek prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie multiMATIC.

Vaillant tepelne cerpadlo

vaillant

Výrobky skupiny Vaillant pokrývajú vykurovanie, vetranie a klimatizáciu. Spoločnosť sa tak zaraďuje medzi plnohodnotných dodávateľov TZB systémov. Portfólio spoločnosti Vaillant zahŕňa kondenzačné kotly na stenu a na podlahe, solárne tepelné systémy na prípravu teplej vody a vykurovania, technológie tepelných čerpadiel, kotly na pelety, kombinované systémy na výrobu tepla a elektrickej energie.

Odborný návrh a cenová ponuka zdarma

Poradíme a navrhneme najvhodnejšie technológie i zariadenia. Návrh vypracujú naši odborníci v niekoľkých pracovných dňoch.