Vaillant – nemeck├ę tepeln├ę ─Źerpadl├í

Vaillant – modern├ę tepeln├ę ─Źerpadl├í

Vaillant Group patr├ş medzi l├şdrov na trhu v┬áoblasti vykurovacej a┬áchladiacej techniky. Predan├Żch viac ako 1,4 mili├│na spotrebi─Źov dokazuje, ┼że Produkty Vaillant s├║ skuto─Źne kvalitn├ę a ob─ż├║ben├ę.┬áTepeln├ę ─Źerpadl├í, plynov├ę kotly aj sol├írny ohrev patria do portf├│lia tejto nemeckej zna─Źky.

─îo sa skr├Żva pod zna─Źkou Vaillant?

Vaillant Group Vaillant logoje spolo─Źnos┼ą zaoberaj├║ca sa vykurovan├şm a┬ápr├şpravou teplej vody. Jej produkty s├║ kvalitn├ę, spo─żahliv├ę a jednoduch├ę na obsluhu. Syst├ęmy spolo─Źnosti Vaillant s├║ roz┼í├şren├ę u┼ż po viac ako 100 krajin├ích vo svete a tento po─Źet sa neust├íle rozrast├í. Tepeln├ę ─Źerpadl├í od spolo─Źnosti Vaillant patria medzi najlep┼íie hodnoten├ę modern├ę zariadenia na vykurovanie.

Vaillant Group zastre┼íuje viacer├ę zna─Źky: Vaillant, Saunier Duval, AWB, Bulex, DemirD├Âk├╝m, Glow worm, Hermann Saunier Duval a┬áProtherm.

Tepeln├ę ─Źerpadlo Vaillant zem, voda, vzduchVaillant v┼íak nie je len o┬ákvalite a┬áspo─żahlivosti, ale aj o┬áinov├íci├ích. Pr├íve t├íto zna─Źka sa zasl├║┼żila o┬ámnoh├ę pokroky, ktor├ę boli nesk├┤r implementovan├ę aj u┬á─Ćal┼í├şch zna─Źiek do vykurovac├şch syst├ęmov. Ur─Źite ju mo┼żno ozna─Źi┼ą ako za spolo─Źnos┼ą, ktor├í sa hrdo rad├ş medzi hlavn├Żch priekopn├şkov vykurovac├şch syst├ęmov a sp├┤sobov zhodnocovania tepla. Rozsiahla sie┼ą obchodn├Żch z├ístupcov neust├íle buduje zna─Źku po celom svete a po─Źet spokojn├Żch z├íkazn├şkov sa neust├íle zvy┼íuje. V spolupr├íci Vaillant – Geotherm prin├í┼íame aj na Slovensko nov├ę trendy a zariadenia vo vykurovan├ş. Viacero ocenen├ş a diplomov o tejto spolupr├íci n├íjdete na na┼íej str├ínke – najlep┼í├ş predajca tepeln├Żch ─Źerpadiel.

Portf├│lio Vaillant

Obsahom portf├│lia zna─Źky Vaillant s├║ predov┼íetk├Żm technol├│gie vykurovania, ktor├ę patria medzi energeticky naj├║spornej┼íie.

Medzi hlavn├ę produkty spolo─Źnosti patria: vykurovacie kotle, sol├írne syst├ęmy, tepeln├ę ─Źerpadl├í, klimatiz├ície, z├ísobn├şky a ─Ćal┼íie elektrick├ę spotrebi─Źe potrebn├ę na vykurovanie a pr├şpravu T├ÜV.

Syst├ęmy Vaillant pracuj├║ ├║sporne, efekt├şvne a najm├Ą v s├║lade so ┼żivotn├Żm prostred├şm nakladaj├║ s energiou a teplom. Ka┼żd├Ż m├┤┼że n├íjs┼ą vhodn├Ż syst├ęm pre svoju dom├ícnos┼ą, ktor├Ż mu bude vyhovova┼ą.

Vaillant – v├Żskum a v├Żvoj vykurovania …

Skupina m├í jeden├ís┼ą miest pre v├Żskum a v├Żvoj a v├Żrobu v ┼íiestich eur├│pskych krajin├ích a ─î├şne. V Nemecku existuj├║ ┼ítyri miesta (Remscheid, Gelsenkirchen, Bergheim), dva na Slovensku (Tren─Ź├şn a Skalica). ─Äal┼íie lokality zah┼Ľ┼łaj├║ Nantes (Franc├║zsko), Belper (Ve─żk├í Brit├ínia), Boz├╝y├╝k (Turecko) a Wuxi (─î├şna).

Z├ívody na Slovensku zamestn├ívaj├║ spolu viac ako 1 300 ─żud├ş. V├Żrobn├Ż z├ívod Protherm Production so s├şdlom v Skalici sa ┼ípecializuje na v├Żrobu elektrokotlov a stacion├írnych kotlov pre v┼íetky zna─Źky patriace do skupiny Vaillant Group. M├┤┼że sa pochv├íli┼ą aj vlastn├Żm v├Żvojov├Żm centrom, ktor├ę patr├ş k najmodernej┼í├şm v Eur├│pe.

Druh├Żm v├Żrobn├Żm z├ívodom na Slovensku je Vaillant Industrial Slovakia v Tren─Źianskych Stankovciach, ktor├Ż pre cel├║ skupinu vyr├íba moduly pre z├ívesn├ę kotle.

100 nov├Żch patentov ro─Źne

Oddelenie v├Żskumu a v├Żvoja patr├ş k najv├Ą─Ź┼í├şm a najkreat├şvnej┼í├şm oddeleniam v tomto odvetv├ş. T├şm v├Żvoj├írov neust├íle pracuje na nov├Żch zariadeniach a technologick├Żch syst├ęmoch, ktor├ę sa ─Źoraz jednoduch┼íie obsluhuj├║ a ktor├ę u┼ż dnes sp─║┼łaj├║ po┼żiadavky zajtraj┼íka. ─îi ide o energetick├ę rie┼íenia bud├║cnosti, alebo o najlep┼í├ş sp├┤sob ako vyu┼żi┼ą fos├şlne paliv├í, spolo─Źnos┼ą sa sna┼ż├ş predv├şda┼ą nov├ę trendy a by┼ą v┼żdy o krok dopredu pred konkurenciou. D├┤kazom toho je aj ka┼żdoro─Źn├ę prihl├ísenie a┼ż 100 nov├Żch patentov.

Spolo─Źnos┼ą Vaillant – popredn├Ż v├Żrobca vykurovacej techniky

Vaillant logo zajacHist├│ria skupiny Vaillant sa datuje od roku 1874, kedy Johann Vaillant zalo┼żil spolo─Źnos┼ą. V roku 1894 patentoval nov├Ż plynov├Ż kotol „uzavret├ęho syst├ęmu“. Toto bolo prv├ę zariadenie, ktor├ę umo┼żnilo hygienicky ohrieva┼ą vodu bez kontamin├ície spa─żovac├şmi plynmi. Bola to vtedy ve─żk├í technick├í inov├ícia a Johann Vaillant mal dlhodob├Ż vplyv na v├Żvoj technol├│gi├ş vykurovania. Od roku 1899 zdob├ş mot├şv zajaca v┼íetky produkty, katal├│gy a prospekty.

Po─Źas nieko─żk├Żch m├ílo rokov, si Vaillant vybudoval v├Żborn├║ poves┼ą, ktor├í sa roz┼í├şrila po celom Nemecku, a dokonca aj za jeho hranicami. V roku 1924 sa dosiahol ─Ćal┼í├ş technick├Ż m├ş─żnik s v├Żvojom prv├ęho kotla na ├║stredn├ę k├║renie. Toto zariadenie umo┼żnilo ohrieva┼ą cel├║ budovu s viacer├Żmi radi├ítormi v r├┤znych miestnostiach – syst├ęm, ktor├Ż je dodnes pou┼ż├şvan├Ż.

Po─Źas posledn├Żch rokov sa skupina Vaillant zameriava na technol├│gie zalo┼żen├ę na obnovite─żn├Żch zdrojoch energie. V roku 2006 za─Źala z├ívod Gelsenkirchen vyr├íba┼ą tepeln├ę ─Źerpadl├í. V roku 2008 skupina za─Źala vyr├íba┼ą sol├írne kolektory v priemyselnom meradle.

So svoj├şm 140 rokov dlh├Żm p├┤soben├şm na trhu v┼íak patr├ş zna─Źka Vaillant k t├Żm najv├Ą─Ź┼í├şm a najv├Żznamnej┼í├şm. Dlhodobo je l├şdrom na trhu a priekopn├şkom vo v├Żvoji a inov├íci├ích v oblasti vykurovac├şch technol├│gi├ş v Eur├│pe. Skupina Vaillant Group m├í vybudovan├║ rozsiahlu sie┼ą obchodn├Żch zast├║pen├ş a tis├şce spokojn├Żch z├íkazn├şkov po celom svete.

Do bohat├ęho portf├│lia Vaillant Group patria modern├ę technol├│gie vykurovania, ktor├ę s├║ energeticky ├║sporn├ę, efekt├şvne a prispievaj├║ k ochrane ┼żivotn├ęho prostredia. V─Ćaka ┼íirok├ęmu spektru produktov a modelov si tu ka┼żd├Ż z├íkazn├şk n├íjde presne to, ─Źo potrebuje. Sortiment zah┼Ľ┼ła z├ívesn├ę a stacion├írne kotly, z├ísobn├şky teplej vody ─Źi elektrick├ę spotrebi─Źe. Na trhu z├ívesn├Żch kotlov je spolo─Źnos┼ą s 26 percentn├Żm podielom dokonca ─Ź├şslom jedna v Eur├│pe.

Vaillant Group sa ne┼ípecializuje len na v├Żvoj a v├Żrobu kotlov, do jej produktov├ęho portf├│lia patria aj technol├│gie vyu┼ż├şvaj├║ce obnovite─żn├ę zdroje energie, ako s├║ sol├írne syst├ęmy ─Źi najmodernej┼íie tepeln├ę ─Źerpadl├í a klimatiz├ície. U┼ż├şvate─żom pon├║ka tie┼ż rekupera─Źn├ę alebo kogenera─Źn├ę jednotky.

Tepeln├ę ─Źerpadlo flexoCOMPACT exclusive z├şskalo zlat├║ medailu na ve─żtrhu Aquatherm v Nitre

Tepeln├ę ─Źerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda dostalo ocenenie na ve─żtrhu Aquatherm v Nitre. Zlatou medailou ocenili vysok├║ ├║─Źinnos┼ą (A++) a pou┼żitie recyklovate─żn├Żch materi├ílov. Tepeln├ę ─Źerpadlo patr├ş do portf├│lia┬áv├Żnimo─Źne ┼íetrn├Żch produktov s ozna─Źen├şm Green iQ. Dosahuje v├Żstupn├║ teplotu 65 ┬░C a spo─żahlivo pracuje a┼ż do teploty vzduchu a┼ż – 22 ┬░C.

Vaillant Aquatherm medailaTepeln├ę ─Źerpadlo m├í integrovan├Ż 185 l z├ísobn├şk teplej vody a je vhodn├ę pre novostavby i moderniz├ície, pre rodinn├ę aj men┼íie bytov├ę domy. Je vyr├íban├ę v Nemecku, z├íkladom je kvalitn├Ż scroll kompresor, na ktor├Ż sa vz┼ąahuje 10-ro─Źn├í z├íruka. Tepeln├ę ─Źerpadlo disponuje vysokou energetickou ├║─Źinnos┼ąou A++ a m├í novovyvinut├Ż vysoko├║─Źinn├Ż chladivov├Ż okruh, ktor├Żm dosahuje vy┼í┼íie COP. Je mo┼żn├ę ho ovl├ída┼ą na dia─żku smartf├│nom, alebo tabletom prostredn├şctvom aplik├ície multiMATIC.

 • N├şzke prev├ídzkov├ę n├íklady ÔÇôprostredie poskytne a┼ż 75 % potrebnej energie.
 • Najtich┼íie na trhu ÔÇôr├Żchla in┼ítal├ícia a najni┼ż┼íia hlu─Źnos┼ą spomedzi tepeln├Żch ─Źerpadiel.
 • Flexibilita ÔÇôzariadenie dok├í┼że vyu┼ż├şva┼ą ka┼żd├Ż z pr├şrodn├Żch zdrojov tepla: zem, vodu alebo vzduch. Z├ívis├ş len od dom├ícnosti, k ak├ęmu zdroju energie sa priklon├ş.
 • Tri funkcie v jednom ÔÇôpre novostavby i moderniz├ície, rodinn├ę aj men┼íie bytov├ę domy. Sl├║┼żi na vykurovanie, pr├şpravu teplej vody aj chladenie. M├í integrovan├Ż 185 l z├ísobn├şk teplej vody.
 • Ovl├ídanie smartf├│nom ÔÇôna dia─żku odkia─żko─żvek a┬ákedyko─żvek prostredn├şctvom Wi-Fi a aplik├ície multiMATIC.

Vaillant tepelne cerpadlo

vaillant

V├Żrobky skupiny Vaillant pokr├Żvaj├║ vykurovanie, vetranie a klimatiz├íciu. Spolo─Źnos┼ą sa tak zara─Ćuje medzi plnohodnotn├Żch dod├ívate─żov TZB syst├ęmov. Portf├│lio spolo─Źnosti Vaillant zah┼Ľ┼ła kondenza─Źn├ę kotly na stenu a na podlahe, sol├írne tepeln├ę syst├ęmy na pr├şpravu teplej vody a vykurovania, technol├│gie tepeln├Żch ─Źerpadiel, kotly na pelety, kombinovan├ę syst├ęmy na v├Żrobu tepla a elektrickej energie.

Pre─Źo je in┼ítal├ícia tepeln├ęho ─Źerpadla ve─żmi dobr├í vo─żba

 1. ├Üspora na energi├ş: Tepeln├ę ─Źerpadl├í patria medzi najefekt├şvnej┼íie sp├┤soby vykurovania a ohrevu vody. Vyu┼ż├şvaj├║ obnovite─żn├║ energiu z okolit├ęho prostredia, ─Ź├şm ┼íetria peniaze na energie.
 2. Celoro─Źn├ę vyu┼ż├şvanie: Tepeln├ę ─Źerpadl├í m├┤┼żu nielen vykurova┼ą, ale aj chladi┼ą budovu, ─Źo z nich rob├ş flexibiln├Ż a┬áceloro─Źne d├┤le┼żit├Ż syst├ęm.
 3. Dlh├í ┼żivotnos┼ą: Tepeln├ę ─Źerpadl├í maj├║ dlh├║ ┼żivotnos┼ą a vy┼żaduj├║ minim├ílnu ├║dr┼żbu, ─Źo zni┼żuje starosti s┬átechnick├Żm udr┼żiavan├şm syst├ęmu.
 4. N├şzke prev├ídzkov├ę n├íklady: S vy┼í┼íou ├║─Źinnos┼ąou tepeln├Żch ─Źerpadiel sa mesa─Źn├ę n├íklady na energiu v├Żrazne zni┼żuj├║.
 5. Ekologick├í alternat├şva: Tepeln├ę ─Źerpadl├í vytv├íraj├║ menej emisi├ş sklen├şkov├Żch plynov v porovnan├ş s tradi─Źn├Żmi vykurovac├şmi syst├ęmami, ─Źo prispieva k ochrane ┼żivotn├ęho prostredia.
 6. Vl├ídne dot├ície: ┼át├ít pon├║ka dot├ície na in┼ítal├íciu tepeln├Żch ─Źerpadiel, ─Źo m├┤┼że e┼íte viac zv├Żhodni┼ą va┼íu invest├şciu.
 7. Hodnota nehnute─żnosti: In┼ítal├ícia tepeln├ęho ─Źerpadla m├┤┼że zv├Ż┼íi┼ą hodnotu va┼íej nehnute─żnosti.

Pre─Źo je Geotherm spr├ívny partner pre vykurovanie

 1. M├íme v t├şme odborn├şkov: Odborn├şkov na tepeln├ę ─Źerpadl├í, stropn├ę chladenie, vykurovanie, kotle, vetranie, vodu, rozvody TZB, servis ÔÇŽ
 2. M├íme sk├║senosti: Slu┼żobne najstar┼í├ş kolega pracuje v odbore u┼ż 29 rokov.
 3. Dodr┼żiavame term├şny: M├íme 5 mont├í┼żnych t├şmov a skvel├Żch koordin├ítorov.
 4. Poskytujeme poradenstvo: V priebehu celej spolupr├íce s├║ v┼íetci na┼íi odborn├şci pripraven├Ż pom├┤c┼ą a poradi┼ą.
 5. Dod├ívame kvalitu: Pou┼ż├şvame kvalitn├ę zariadenia, kvalitn├ę materi├íly a nad┼ítandardn├ę izol├ície. Minimalizujeme poruchy a opravy.
 6. Kvalitn├Ż a r├Żchly servis: V pr├şpade poruchy zabezpe─Źujeme r├Żchlu opravu ─Źi zmenu nastavenia. Poskytujeme aj servis na dia─żku.
 7. Pr├şstup: Ka┼żd├Ż z├íkazn├şk a jeho syst├ęm je jedine─Źn├Ż, preto pristupujeme individu├ílne ku ka┼żd├ęmu.

In┼ítalovanie tepeln├ęho ─Źerpadla nie je len ekonomicky v├Żhodn├ę, ale aj zodpovedn├ę vo─Źi ┼żivotn├ęmu prostrediu. Ak h─żad├íte energeticky efekt├şvny, ekologick├Ż a spo─żahliv├Ż sp├┤sob vykurovania a ohrevu vody, tepeln├ę ─Źerpadlo m├┤┼że by┼ą spr├ívnou vo─żbou pre va┼íu budovu. Na┼íi ┼ípecialisti na vykurovacie syst├ęmy v├ím pom├┤┼żu pri v├Żbere a in┼ítal├ícii syst├ęmu, ktor├Ż bude najlep┼íie vyhovova┼ą va┼íim potreb├ím. Chceme aby aj na na┼íich z├íkazn├şkov presko─Źilo nad┼íenie pre modern├ę, kvalitn├ę a ├║sporn├ę syst├ęmy dom├ícnosti.

Odborn├Ż n├ívrh a cenov├í ponuka …

N├ívrh a cenov├í ponuka na modern├ę vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepeln├ę ─Źerpadl├í, vetranie s rekuper├íciou, stropn├ę chladenie …