Rozvody kanalizácie

Na vybudovanie kanalizačného systému využívame systém hrubostenných kanalizačných rúr KG PVC. Pri teplotách odvádzaného odpadu nad 60°C alebo požiadavke na zvýšenú chemickú odolnosť inštalujeme odpadový systém z polypropylénu PP Master.  Pri potrebe znížiť hlučnosť odpadového systému odporúčame systém RAUPIANO Plus od renomovaného výrobcu REHAU.

inštalácia kanalizácieZákladný kanalizačný systém rúr a tvaroviek KG PVC-U je určený na transport dažďovej vody, priemyselného a komunálneho odpadu pri teplotách média do 60°C. Pri splnení tejto podmienky je životnosť rúr minimálne 50 rokov. Kanalizačné rúry a tvarovky KG PVC-U sú odolné voči mikroorganizmom nachádzajúcich sa v agresívnom odpade. Kruhová tuhosť rúr je 8 kN/m2 (SN8).

Rúry PP Master sú vyrábané z polypropylénu podľa ONR 20 513 (rakúska norma). Kruhová tuhosť rúr je SN 12. Ide o plnostenné rúry, pričom stena rúry má trojvrstvovú sendvičovú konštrukciu:

  • Vonkajšia stena je tvorená polypropylénom plneným špeciálnym anorganickým plnivom, ktoré dodáva tejto vrstve vysokú tuhosť. Farba rúry je červenohnedá, vrstva obsahuje stabilizátor, ktorý znižuje vplyv UV žiarenia na polymér (redukuje starnutie vplyvom dlhého skladovania).
  • Stredná vrstva je tvorená polypropylénom, ktorý dáva rúram hodnotné mechanické vlastnosti, predovšetkým pevnosť a nárazuvzdornosť. Absorbuje mechanické rázy aj pri nízkych teplotách, systém je preto vhodný aj pre pokládku pri teplotách pod mínus 10°C.
  • Vnútorná vrstva je zo špeciálneho druhu PP, ktorý zaručuje najvyššiu možnú odolnosť voči oteru a vysokú chemickú odolnosť. Svetlý povrch uľahčuje kamerové prehliadky kanalizácie.

Kanalizácia PP

Vďaka svojim vlastnostiam sú rúry PP Master vhodné na miesta so sťaženou  pokládkou, pretože vďaka svojej tuhosti vykazujú aj v prípade nerovnomerného hutnenia minimálne priečne deformácie. Vysoká tuhosť rúr vylučuje pozdĺžny prehyb a tvorbu protispádov a sú vhodné aj v prípade vysokej hladiny podzemnej vody. V odolnosti voči abrázii splaveninami, vo vysokej tesnosti a odolnosti proti poškodeniu, rúry PP Master prevýšia rúry z kameniny alebo liatiny. Zaručujú tiež maximálnu ekologickú istotu diela.

Redukovanie hlučnosti kanalizácie – RAUPIANO Plus

RAUPIANO PLUS spĺňa najnáročnejšie požiadavky na odhlučnenie kanalizácie podľa VDI 4100 a výrazne eliminuje rušivé zvuky z kanalizácie. Pri hlučnosti menej ako 20 dB(A) spĺňa tento systém vysoké nároky na tichú prevádzku.

Kanalizácia REHAU

  • kanalizačný systém odhlučnenýTri funkčné vrstvy zaisťujú spoľahlivý odtok, absorbujú hluk a potrubie možno bez obáv klásť aj pri teplote -10 °C
  • Hydraulicky optimalizované tvarovky zabezpečujú optimálny odtok a jeho nízku hlučnosť
  • Špeciálne patentované upevňovacie prvky účinne eliminujú hluk šírený hmotou
  • Zosilnené steny kolien sa postarajú o väčšiu hmotu tam, kde je to na eliminovanie hluku najviac potrebné
  • Odolný voči horúcej vode, obmedzene odolný voči chemikáliám, nekorozívny
  • Dá sa použiť ako potrubie pre centrálny vysávač vrátane početného príslušenstva

 

Ukážka našej inštalácie rozvodov vody a kanalizácie

Pokladáme ležatú časť kanalizácie pred betónovaním deky a inštalujeme aj vnútorné rozvody ZTI.

Rozvody vody a odpadu

Vybudujeme kompletné rozvody vody, kanalizácie, vzduchotechniky(rekuperácie) a aj rozvody vykurovania.
Všetky rozvody v budove berieme ako jeden celok a inštalujeme ich všetky spolu. Viac fotiek inštalácií nájdete v kapitole REFERENCIE.

Vo viac ako 200 budovách sme inštalovali rozvody ZTI … a ďalšie môžu byť vaše …