Rozvody pitnej vody

Rozvody pitnej vody vyžadujú zvýšenú pozornosť. Pitná voda je veľmi cenná a ako dokáže nášmu zdraviu prospievať, tak dokáže aj ublížiť nevhodnou kvalitou. Aj preto musia byť rozvody pitnej vody v súlade so všetkými normami, aby pitná voda zostala pitnou aj do budúcna.

Systémy REHAU – rozvody pitnej vody

Rehau rozvody vodyREHAU ponúka komplexné riešenie rozvodov vody. Technika pevných spojov pomocou násuvnej objímky umožňuje rýchlu a bezchybnú montáž od domovej prípojky až po miesta odberu. Tento systém je vhodný pre domácnosti, hotely, kancelárske priestory, školy aj viacpodlažné obytné domy.

Výhody rozvodov pitnej vody od REHAU:

 • Dlhá životnosť a robustnosť – vhodné pre stavebné prostredie
 • Univerzálne rúrky na inštalácie pitnej vody, vykurovania a sprinklerov
 • Spojovacia technika pomocou násuvnej objímky bez O-krúžkov
 • Minimálne straty tlaku vďaka spojom bez zmenšeniu prierezu
 • Spoj možno okamžite vystaviť tlaku
 • Jednoduchá, bezpečná a rýchla inštalácia
 • Vynikajúci pomer cena-výkon

Domový inštalačný systém RAUTITAN

Systém na inštaláciu pitnej vody RAUTITAN od REHAU ponúka ideálne riešenie vysokokvalitných rúr a fitingov. Tvarovo stabilné a pružné rúry RAUTITAN v kombinácii s vynikajúcou spojovacou technikou ponúkajú správne riešenie v každej náročnej situácii. Systém RAUTITAN je osvedčený v oblasti inštalácií pitnej vody svojou spoľahlivosťou, hygienickosťou a jednoduchou montážou. Inštalačný systém RAUTITAN je svojou univerzálnosťou vhodný v sanitárnej oblasti a aj pre vykurovanie.

Rehau rozvody pitnej vody

RAUTITAN stabil: Kovo-plastová spojovacia rúra (PE-Xa) na inštalácie pitnej vody a vykurovania

 • Univerzálne použiteľná v rozvodoch pitnej vody a vykurovania
 • Hliníková vrstva odolná voči difúzii kyslíku
 • Spĺňa slovenské aj nemecké hygienické normy
 • Tuhá v ohybe a tvarovo stabilná

Rozvody vody bez zníženého prietoku v kolienkach a spojoch

REHAU RAUTITAN ponúka až o 50 % väčší vnútorný priemer: v kolienkach a spojoch neprichádza k zúženiu potrubia.

V porovnaní s inými potrubiami umožňuje RAUTITAN aj v oblasti spojov prietok takmer bez prekážok.Vďaka rozširovacej technike spájania sú zúženia minimálne.

Hygienicky optimalizované rozvody vody

Pri systéme RAUTITAN bránia usadeninám hladké povrchy rúrok. Vnútorné kontúry tvaroviek sú hydraulicky optimalizované a zabezpečujú nízku stratu tlaku.

Ak sa odberné miesta alebo dokonca celé užívateľské jednotky dočasne nepoužívajú, zostáva voda napriek tomu vo vedeniach – treba preto zabrániť mikrobiologickému zaťaženiu, napr. baktériou Legionella.

REHAU RAUTITAN rozvody vody

REHAU RAUTITAN vytvorí trvalo tesný spoj iba pomocou rúrky, tvarovky a násuvnej objímky, bez gumenných O-krúžkov. Samotná rúra predstavuje tesniaci prostriedok a inštaláciu je okamžite možné zaťažiť tlakom. Robustné materiály umožňujú teploty spracovania do -10 °C.

Rozvody REHAU spĺňajú najprísnejšie kritériá na zdravotnú nezávadnosť, v kombinácii materiálu plastovej rúrky PE-Xa a spojov pomocou násuvnej objímky Vám prinášajú celý rad výhod – žiadna korózia, žiadne usadeniny, dlhodobá životnosť a veľmi nízka hlučnosť.

Odborný návrh a cenová ponuka zdarma

Poradíme a navrhneme najvhodnejšie technológie i zariadenia. Návrh vypracujú naši odborníci v niekoľkých pracovných dňoch.