Tepelné čerpadlá – video návody

Vykurovacia krivka – ekvitermická regulácia – moderné tepelné čerpadlo NIBE S

Nastavenie vykurovacej krivky tepelného čerpadla NIBE S – ekvitermická regulácia. Moderné tepelné čerpadlá NIBE S ponúkajú inteligentné nastavenie a ovládanie pomocou smartónu. Ekvitermická regulácia je moderná regulácia vykurovania. Pracuje s teplotou vykurovacieho zdroja, vonkajšou teplotou a vnútornou teplotou.

Ekvitermické regulátory upravujú teplotu vody vykurovania na základe vývoja vonkajšej teploty. Ak je vonku chladnejšie, teplota vykurovacej vody sa automaticky zvýši a naopak.

Tepelné čerpadlo NIBE S – dotykové ovládanie tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo NIBE S – pripojenie k internetu

Tepelné čerpadlá NIBE rad S majú moderné (inteligentné) ovládanie. Ovládanie vám poskytne rýchlu a ľahkú kontrolu nad tepelným čerpadlom – nech ste kdekoľvek.  Ponúka nepretržité sledovanie teploty a aktuálneho stavu tepelného čerpadlá vo vašom dome cez Internet. Umožňuje jasný a jednoduchý spôsob sledovania a ovládania vnútorných teplôt a teploty vody na dosiahnutie maximálneho tepelného komfortu. Potrebný servis oznamuje priamo vám aj servisnému partnerovi.

Tepelné čerpadlo NIBE S – dotykové ovládanie tepelného čerpadla. 

Ovládanie tepelného čerpadla NIBE F

Tepelné čerpadlo NIBE ovládanie rad F – predstavenie ovládania a ovládacích prvkov. Použitím intuitívneho ovládacieho panelu môžete rýchle a jednoducho nastaviť a naprogramovať vnútornú klímu v dome podľa svojich predstáv a časových intervalov. Ovládacie prvky na riadiacom panely sú prehľadne usporiadané a umožňujú jednoduché ovládanie tepelného čerpadla.

V tomto video návode predstavujeme ovládač tepelného čerpadla NIBE a základné rozdelenie ovládania.

Nastavenie vykurovacej krivky tepelného čerpadla NIBE F

Tepelné čerpadlo NIBE ovládanie rad F – nastavenie ekvitermickej – vykurovacej krivky. Ekvitermická regulácia je moderná a presnejšia regulácia vykurovania. Pracuje s teplotou vykurovacieho zdroja, vonkajšou teplotou a vnútornou teplotou. Ekvitermické regulátory upravujú teplotu vody vykurovania na základe vývoja vonkajšej teploty. Ak je vonku chladnejšie, teplota vykurovacej vody sa automaticky zvýši a naopak.

Vyskúšať ovládanie môžete na predvádzacom tepelnom čerpadle NIBE u nás v showroome na Ružindolskej 16 v Trnave.

Nastavenie teplej úžitkovej vody TČ NIBE F

Základné nastavenie teplej úžitkovej vody tepelného čerpadla NIBE ovládanie rad F. Tri možnosti nastavenia úsporný, normálny a extra. Teploty pre tieto módy sa nastavujú v servisnom režime tepelného čerpadla. Servisný režim vyvoláme /aj zrušíme/ dlhým stlačením tlačidla späť.

Vyskúšať ovládanie tepelného čerpadla môžete na predvádzacom zariadení NIBE u nás v showroome.

Hlučnosť tepelného čerpadla NIBE F2040

Tepelné čerpadlo NIBE F2040-8 pracuje na ohreve teplej úžitkovej vody /leto 2017/. Vykurovací výkon 5–9 kW. Systém vzduch-voda.
Maximálna hladina akustického tlaku vo vzdialenosti 2m je 45,5 dB(A). Pri maximálnom výkone je hlučnosť tepelného čerpadla F2040-8 na úrovni 45,5 dB(A), čo zodpovedá rozmedziu medzi šepotom a bežnou konverzáciou.

Vyskúšať ovládanie tepelného čerpadla môžete na predvádzacom zariadení NIBE u nás v showroome.

Hlučnosť tepelného čerpadla NIBE F2120

Tepelné čerpadlo NIBE F2120 vykuruje RD a zohrieva TÚV /jaro 2018/. Robustná konštrukcia 167 kg minimalizuje vibrácie a hluk. Hlučnosť sme namerali 39 dB vo vzdialenosti cca 2m od tepelného čerpadla. Lokalita: Hlohovec, Teplota exteriér: 4˚C. Jedná sa o jedno z najtichších a najúspornejších tepelných čerpadiel /vzduch-voda/ na trhu.

Hlučnosť tepelného čerpadla NIBE F2120

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split ponúka najmodernejšiu technológiu vykurovania za prijateľnú cenu. Ako jedno z najtichších tepelných čerpadiel vzduch-voda na trhu je aroTHERM Split ideálny pre použitie v susedstvách s hustejšou výstavbou.
Hlučnosť sme namerali 39 dB vo vzdialenosti cca 2m od tepelného čerpadla.
Lokalita: Trnava, Teplota exteriér: -4˚C. Jedná sa o jedno z najúspornejších a najtichších tepelných čerpadiel /vzduch-voda/ na trhu.

Tepelné čerpadlá a podlahové kúrenie

Tepelné čerpadlá a podlahové kúrenie spoločne predstavujú vynikajúce riešenie pre efektívne a pohodlné vykurovanie domov a komerčných objektov. Tieto technológie ponúkajú množstvo výhod a výkonných funkcií, ktoré prispievajú k pohodliu, úsporám energie a ekologickej udržateľnosti.

Kombinácia tepelných čerpadiel a podlahového kúrenia poskytuje spoľahlivý a účinný spôsob vykurovania, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a zároveň pomáha minimalizovať náklady na energiu. Tieto technológie sú ideálne pre nové budovy aj pri renováciách a ich výkon a efektívnosť prispievajú k celkovému komfortu a úsporám vo vašej domácnosti či kancelárii.

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …