Klimatizácia MITSUBISHI, TOSHIBA a GREE

Moderné klimatizácie sú vhodné pre celoročné použitie, slúžia hlavne na klimatizáciu /chladenie/ a vykurovanie obytných priestorov, kancelárií, ale aj na náročné aplikácie ako sú chladenie serverových miestností, alebo udržiavanie stálej teploty v laboratóriách.

KlimatizáciaVäčšina klimatizácií sa skladá z vonkajšej kondenzačnej a vnútornej klimatizačnej jednotky – toto riešenie sa nazýva splitová klimatizácia. Ak na jednu vonkajšiu jednotku máme pripojených viacero vnútorných jednotiek klimatizácie pomocou nezávislých potrubí hovoríme o multi-splitovej klimatizácii. Centrálna (VRV) klimatizácia má na jednu vonkajšiu jednotku pripojených viac vnútorných jednotiek pomocou centrálneho a postupne rozvetvovaného rozvodu.

Klimatizácia Mitsubishi ElectricKlimatizácie Mitsubishi Electric ponúkajú špičkové produkty reprezentujúce najvyššie štandardy komfortu, efektivity a životnosti. Japonská spoločnosť Mitsubishi Electric sa vyznačuje 80-ročnou tradíciou vo výrobe a vývoji klimatizačných zariadení. Inteligentné ovládanie riadi kompresor a ventilátor, ktoré pracujú na taký výkon aký je momentálne potrebný. Klimatizácia sa stále prispôsobuje aktuálnej potrebe výkonu. Takýto systém poskytuje maximálnu šetrnosť a úsporu energie.

Klimatizácie GREEKlimatizácie GREE ponúkajú moderný design, technológie a kvalitné prevedenie. Všetky časti klimatizácie sú vyrábané vo vysokej kvalite pre zabezpečenie dlhej a bezporuchovej prevádzky.
Technické riešenia a dizajn klimatizačných jednotiek GREE zohľadňujú úsporu energií, tichý chod všetkých zariadení a bezpečnú prevádzku. V pohotovostnom režime je spotreba energie iba 1 Watt.

Klimatizácie TOSHIBA

Klimatizácie TOSHIBA vďaka svojej vysokej flexibilite sú určené pre chladenie a vykurovanie moderných budov. Tieto jednotky sú špičkou medzi klimatizačnými jednotkami vďaka svojej flexibilite a šetreniu energiou. V roku 1981 Toshiba predstavila ako prvý výrobca,  klimatizačné jednotky s invertorovou technológiou a doposiaľ má vedúce postavenie na trhu.

Klimatizácie sú vybavené už v základnej výbave mechanickými filtrami ktoré odstraňujú prach a pevné častice zo vzduchu. Ďalšie elektrostatické a uhlíkové filtre sú schopné zachytávať peľ a zabrániť množeniu baktérií i vírusov v interiéri. Fotokatalytické filtre majú za úlohu okrem ničenia mikroorganizmov odstrániť aj cigaretový dym a ďalšie pachy. Do klimatizácie sa môžu používať aj špeciálne antibakteriálne filtre s protiplesňovým efektom a tým plnia funkciu vysoko účinných čističiek vzduchu. Čisteniu filtrov klimatizácie venujte zvýšenú pozornosť, pretože ich zanesením sa stanú nefunkčnými a naopak potom ich použitie Vám môže viac uškodiť ako osožiť.

Pravidelná údržba a čistenie klimatizačných zariadení je dôležitá z hľadiska stabilného výkonu, vplyvu na zdravie a kvality vzduchu.

ToshibaVnútorná časť klimatizácie je pri ochladzovaní vzduchu vlhká/na chladnom výmenníku kondenzuje vodná para/, čo vyhovuje rozmnoženiu baktérií, vírusov a húb. Vplyvom veľkého prúdenia vzduchu sa na výmenníku zachytáva aj pomerne veľké množstvo prachu. Zanesený výmenník stráca účinnosť, zapácha a množia sa na ňom choroboplodné patogény. Je dôležité udržiavať klimatizáciu čistú a pravidelne ju dezinfikovať. Vonkajšia jednotka sa môže zaniesť hlavne časťami rastlín, kvetmi topoľov alebo listami. Pri čistení je tiež potrebné skontrolovať tesnosť spojov a tlak chladiva v zariadení.

Čistenie a údržba klimatizácie

  • Prachové filtre a sieťky je potrebné umyť mydlom v tečúcej vlažnej vode.
  • Dezinfekčným sprejom ošetriť vnútorný výmenník.
  • Vonkajší výmenník očistiť stlačeným vzduchom v spreji.
  • Skontrolovať tesnosť spojov a tlak chladiva.

Väčšinu klimatizácií možno nainštalovať bez väčších stavebných zásahov. Vnútorné klimatizačné jednotky sa obvykle montujú pod strop a to nástenné alebo podstropné, alebo pod okno a to podparapetné klimatizačné jednotky. Vonkajšie jednotky je možné umiestniť na vonkajšiu stenu domu, na balkón, terasu alebo priamo na strechu.

Nevyhovuje vám klimatizácia – chladenie prúdom vzduchu?

Ak na ľudí fúka denne chladný vzduch, môžu začať chronické problémy dýchacích ciest, prínosových dutín, kĺbov, zubov a podobne. Plošné chladenie stropom zabezpečí zníženie teploty interiéru bez prievanu s malým teplotným rozdielom. Je úsporné a zdravé. Ideálne je vybudovať plošné chladenie stropom pri výstavbe objektu. Kontaktujte nás a my vám predstavíme najvhodnejšie riešenia pre vašu stavbu.

Návrh systému klimatizácie

Pri výbere typu a vhodného výkonu klimatizácie vychádzame z reálnych parametrov miestností. Ideálny výkon a umiestnenie klimatizácie Vám navrhne náš odborník.

Vyplňte jednoduchý formulár na našej stránke Ponuka zdarma a naši odborníci vám navrhnú najvhodnejší typ klimatizácie a vypracujú cenovú ponuku na zariadenie a montáž.