Klimatizácia MITSUBISHI, TOSHIBA a GREE

Moderné klimatizácie sú vhodné pre celoročné použitie, slúžia hlavne na klimatizáciu /chladenie/ a vykurovanie obytných priestorov, kancelárií, ale aj na náročné aplikácie ako sú chladenie serverových miestností, alebo udržiavanie stálej teploty v laboratóriách.

KlimatizáciaVäčšina klimatizácií sa skladá z vonkajšej kondenzačnej a vnútornej klimatizačnej jednotky – toto riešenie sa nazýva splitová klimatizácia. Ak na jednu vonkajšiu jednotku máme pripojených viacero vnútorných jednotiek klimatizácie pomocou nezávislých potrubí hovoríme o multi-splitovej klimatizácii. Centrálna (VRV) klimatizácia má na jednu vonkajšiu jednotku pripojených viac vnútorných jednotiek pomocou centrálneho a postupne rozvetvovaného rozvodu.

Klimatizácia Mitsubishi ElectricKlimatizácie Mitsubishi Electric ponúkajú špičkové produkty reprezentujúce najvyššie štandardy komfortu, efektivity a životnosti. Japonská spoločnosť Mitsubishi Electric sa vyznačuje 80-ročnou tradíciou vo výrobe a vývoji klimatizačných zariadení. Inteligentné ovládanie riadi kompresor a ventilátor, ktoré pracujú na taký výkon, aký je momentálne potrebný. Klimatizácia sa stále prispôsobuje aktuálnej potrebe výkonu. Takýto systém poskytuje maximálnu šetrnosť a úsporu energie.

Klimatizácie GREEKlimatizácie GREE ponúkajú moderný design, technológie a kvalitné prevedenie. Všetky časti klimatizácie sú vyrábané vo vysokej kvalite pre zabezpečenie dlhej a bezporuchovej prevádzky.
Technické riešenia a dizajn klimatizačných jednotiek GREE zohľadňujú úsporu energií, tichý chod všetkých zariadení a bezpečnú prevádzku. V pohotovostnom režime je spotreba energie iba 1 Watt.

Klimatizácie TOSHIBA

Klimatizácie TOSHIBA vďaka svojej vysokej flexibilite sú určené pre chladenie a vykurovanie moderných budov. Tieto jednotky sú špičkou medzi klimatizačnými jednotkami vďaka svojej flexibilite a šetreniu energiou. V roku 1981 Toshiba predstavila ako prvý výrobca klimatizačné jednotky s invertorovou technológiou a doposiaľ má vedúce postavenie na trhu.

Klimatizácie sú vybavené už v základnej výbave mechanickými filtrami, ktoré odstraňujú prach a pevné častice zo vzduchu. Ďalšie elektrostatické a uhlíkové filtre sú schopné zachytávať peľ a zabrániť množeniu baktérií i vírusov v interiéri. Fotokatalytické filtre majú za úlohu okrem ničenia mikroorganizmov odstrániť aj cigaretový dym a ďalšie pachy. Do klimatizácie sa môžu používať aj špeciálne antibakteriálne filtre s protiplesňovým efektom a tým plnia funkciu vysoko účinných čističiek vzduchu. Čisteniu filtrov klimatizácie venujte zvýšenú pozornosť. Pri zanesení sa filtre stanú nefunkčné a potom ich použitie Vám môže viac uškodiť ako osožiť.

Pravidelná údržba a čistenie klimatizačných zariadení je dôležité z hľadiska stabilného výkonu, vplyvu na zdravie a kvality vzduchu.

ToshibaVnútorná časť klimatizácie je pri ochladzovaní vzduchu vlhká/na chladnom výmenníku kondenzuje vodná para/, čo vyhovuje rozmnoženiu baktérií, vírusov a húb. Vplyvom veľkého prúdenia vzduchu sa na výmenníku zachytáva aj pomerne veľké množstvo prachu. Zanesený výmenník stráca účinnosť, zapácha a množia sa na ňom choroboplodné patogény. Je dôležité udržiavať klimatizáciu čistú a pravidelne ju dezinfikovať. Vonkajšia jednotka sa môže zaniesť hlavne časťami rastlín, kvetmi topoľov alebo listami. Pri čistení je tiež potrebné skontrolovať tesnosť spojov a tlak chladiva v zariadení.

Čistenie a údržba klimatizácie

  • Prachové filtre a sieťky je potrebné umyť mydlom v tečúcej vlažnej vode.
  • Dezinfekčným sprejom ošetriť vnútorný výmenník.
  • Vonkajší výmenník očistiť stlačeným vzduchom v spreji.
  • Skontrolovať tesnosť spojov a tlak chladiva.

Ako pravidelne čistiť klimatizáciu

Montáž klimatizácie

Väčšinu klimatizácií možno nainštalovať bez väčších stavebných zásahov. Vnútorné klimatizačné jednotky sa obvykle montujú pod strop (nástenné alebo podstropné), alebo pod okno (podparapetné klimatizačné jednotky). Vonkajšie jednotky je možné umiestniť na vonkajšiu stenu domu, na balkón, terasu alebo priamo na strechu.

Nevyhovuje vám klimatizácia – chladenie prúdom vzduchu?

Ak na ľudí fúka denne chladný vzduch, môžu začať chronické problémy dýchacích ciest, prínosových dutín, kĺbov, zubov a podobne. Plošné chladenie stropom zabezpečí zníženie teploty interiéru bez prievanu s malým teplotným rozdielom. Je úsporné a zdravé. Ideálne je vybudovať plošné chladenie stropom pri výstavbe objektu.

Stropné chladenie je zdravšie a účinnejšie ako klimatizácia. Veľká plocha stropného chladenia odoberie teplo z miestnosti aj bez veľkého teplotného rozdielu. Kontaktujte nás a my vám predstavíme najvhodnejšie riešenia pre vašu stavbu.

Návrh systému klimatizácie

Pri výbere typu a vhodného výkonu klimatizácie vychádzame z reálnych parametrov miestností. Ideálny výkon a umiestnenie klimatizácie Vám navrhne náš odborník.

Odborný návrh zdarma