NIBE – Švédske tepelné čerpadlá

NIBE - Švédske tepelné čerpadláNIBE HEATING je najväčším výrobcom zariadení pre vykurovanie rodinných domov v Škandinávii a jednotka na trhu s ohrievačmi vody a tepelnými čerpadlami v severnej Európe. Tepelné čerpadlá umožňujú ohrev teplej vody, vykurovanie, ohrev bazénu, chladenie /niektoré aj vetranie/ a to všetko veľmi úsporným spôsobom, šetrným k životnému prostrediu. Celým radom funkcií zaisťujú komfortnú klímu v obytných priestoroch.

NIBE je vedúcim hráčom v odbore vykurovania v Európe, čo je dané aj tým, že NIBE tepelné čerpadlá sú konštruované tak, aby obstáli aj v tých najchladnejších švédskych podmienkach.

Švédske tepelné čerpadlá NIBE systém zem-voda sú najúspornejšími tepelnými čerpadlami na trhu. Švédske tepelné čerpadlo NIBE F 1145/1245–10 pracuje s vykurovacím faktorom 5,04 pri 0/35°C.

NIBE obrázok tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlá NIBE systém vzduch-voda pracujú efektívne až do vonkajšej teploty -20°C, čo ich radí medzi úplnú technologickú špičku trhu. Tento systém ponúka úplne komfortný zdroj tepla, teplej vody, ohrev bazénu atď.

NIBE ponúka  široký výber príslušenstva a kompletných vnútorných a vonkajších modulov. Všetky časti sú optimalizované k vysokej účinnosti a dosiahnutiu maximálnych úspor. Skôr ako sa rozhodnete, ktorý systém zvoliť, potrebujete poznať ročné energetické požiadavky vášho domu. Požiadajte odborníka /aj u nás/, aby vypočítal energetické požiadavky vášho domu a navrhol ideálnu inštaláciu.

Ventilačné tepelné čerpadlá NIBE systém vzduch-voda sú jedinečné predovšetkým pre nízkoenergetickú výstavbu, kde v jednej kompaktnej jednotke máte zaistené vykurovanie, ohrev vody a riadené vetranie so spätným ziskom energie.

Tepelné čerpadlá NIBE rad „S“

tepelné čerpadlo pre inteligentnú domácnosť NIBE SNové výrobky NIBE rad “S”

Najnovšie tepelné čerpadlá NIBE uľahčujú každodenný život vďaka mnohým chytrým funkciám a teplo, chladenie i prísun čerstvého vzduch tak možno ľahko prispôsobiť osobným denným potrebám a činnostiam. Práve vďaka chytrým funkciám vám tepelné čerpadlo vždy poskytne požadované pohodlie a spotrebuje čo najmenej energie. Rad „S“ sa ďalej vyznačuje elegantným škandinávskym a nadčasovým dizajnom. Objavte nový rad NIBE „S“.

Tepelné čerpadlá a príslušenstvo rad NIBE „S“ sú doteraz našimi najšikovnejšími produktmi a poskytujú jedinečný komfort užívania a bývania.


 

22 dôvodov prečo tepelné čerpadlo od NIBE

 1. Najvyššie vykurovacie faktory na svetovom trhu COP 5,04 (pri 0/35°C  FIGHTER 1240-10).
 2. Nízke tepelné straty zásobníkov pre ohrev vody použitím kvalitnej tepelnej izolácie.
 3. Bezúdržbové medené zásobníky teplej vody so zabudovanou ochranou proti legionelle.
 4. Príprava teplej vody len kompresorom do 65°C.
 5. NIBE vždy uvádza pravdivé technické parametre.
 6. Vysoká kvalita, nízka cena, nízke prevádzkové náklady.
 7. Švédsky vývoj a švédska technológia.
 8. Výroba tepelných čerpadiel NIBE je certifikovaná podľa ISO 9001 a ISO 14001.
 9. NIBE je stabilný švédsky koncern, kótovaný na burze v Štokholme už od roku 1982.
 10. Najvyšší vykurovací faktor docielený optimalizáciou použitých komponentov chladiaceho okruhu.
 11. Priemerná preukázaná životnosť zariadení je viac než 20 rokov.
 12. Tepelné čerpadlá vzduch – voda s efektívnou funkciou do vonkajšej teploty – 20°C.
 13. Jednoduchá kombinácia so solárnymi systémami
 14. V cene NIBE tepelných čerpadiel je ako štandard, jednotka mäkkého štartu kompresoru.
 15. Veľké množstvo modelov umožňuje ľahký výber správneho typu.
 16. Rozsiahle príslušenstvo umožňuje efektívne využitie pre ohrev bazénu, chladenia …
 17. Nízka hlučnosť tepelných čerpadiel NIBE – maximálny dôraz na odhlučnenie.
 18. Individuálny prístup ku každému záujemcovi umožňuje rýchle riešenie technických otázok a servisu.
 19. Poctivo vybraní dodávatelia komponentov (GRUNDFOS, DANFOSS, MITSUBISHI atď.).
 20. Aj pri najväčších typoch je vždy obsah chladiva nižší než 3 kg, čo nevyžaduje pravidelnú ročnú kontrolu.
 21. Až 10 rokov záruka na kompresor a 5 rokov na tepelné čerpadlo NIBE.
 22. NIBE je lídrom na európskom trhu.

NIBE Tepelné čerpadlá vzduch / voda jedinečná úroveň účinnosti!

Fungovanie tepelného čerpadla

Princíp fungovania tepelného čerpadla je známy už viac ako 100 rokov.  Tepelné čerpadlo používa – odoberá teplo z exteriéru do chladiva. Kompresor stlačí chladivo na vysoký tlak a tým ho zohreje – teplo sa využije pre vykurovanie, ohrev vody a pod. Následne chladivo prejde expanzným ventilom, kde sa tlak uvolní a expandovaním sa chladivo ochladí na teplotu nižšiu ako teplota exteriéru. Chladivo sa vo výmenníku zase zohreje na teplotu okolia. A proces sa opakuje.

Slovák Aurel Stodola bol konštruktérom prvého tepelného čerpadla na svete. Jeho tepelné čerpadlo z roku 1928 dodnes pracuje vo Švajčiarsku a vykuruje radnicu v Ženeve s odoberaním tepla z vody z jazera (ide o uzavretý kruh).  Stodola svoje najväčšie úspechy ale dosiahol v odbore parných a spaľovacích turbín, jeho výpočty i konštrukcie dali pevný základ tomuto odvetviu strojárstva. Zameriaval sa aj na oblasť teórie automatickej regulácie strojov. Aurel Stodola zomrel v roku 1942. Pochovaný je v Liptovskom Mikuláši.

Uložiť