Zmäkčovač vody bez soli NaturSoft NS3

Zmakcovac vody bez soliPri úprave pitnej vody majú budúcnosť najmä zmäkčovače vody, ktoré fungujú na fyzikálnej báze a nemenia zloženie vody. V súčasnosti sa stále využívajú hlavne zmäkčovače vody na báze soli a výmeny iónov. Táto technológia je účinná, avšak otázkou zostáva, či je chemicky upravenú vodu vhodné piť.
Nový zmäkčovač vody pracuje spoľahlivo, neovplyvňuje kvalitu a zloženie vody. V
ápnik z vody sa neodstraňuje, len sa mení jeho forma, aby sa ďalej v rozvodoch studenej i teplej vody neusadzoval a netvoril vodný kameň. Vo vode upravenej novým zmäkčovačom nájdete rovnaké množstvo vápnika i horčíka ako pred úpravou.

Zmäkčovač bez soli NaturSoft NS3

Zmäkčovač NaturSoft NS3 sa umiestňuje na hlavný prívod vody, ktorú upravuje bez nutnosti používať regeneračnú soľ alebo iné chemikálie a ponúka výkon certifikovaný DVGW na 99,6%. Toto zariadenie pracuje s prietokom až 2,3 m3 / hod. (0,63 l / s) a bez dodatočných nákladov na prevádzku. Upravuje vodu v súlade s prírodou a so zdravím ľudí.

Balenie obsahuje:

  • Sedimentačné filter hrubých nečistôt s náradím pre montáž
  • NaturSoft systém predinštalovaný a pripravený na inštaláciu
  • Obtokový ventil “by pass” a príslušenstvo (1 “)
  • Inštalačný manuál v českom jazyku

Zmäkčovač bez soli NaturSoft NS6 – pracuje s prietokom až 3,4 m3 / hod. (0,95 l / s)

Pitná voda

Kvalitná pitná voda je nenahraditeľnou zložkou pitného režimu a základ zdravého bývania. Kvalita pitnej vody a rôznych produktov znej pripravovaných je dôležitým faktorom ochrany zdravia aj pracovnej výkonnosti.

Pitná voda je významným zdrojom minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré sú pre život človeka nevyhnutné, pretože organizmus si ich sám nevie vytvoriť, musia byť prijímané potravou a vodou. V pitnej vode sú obvykle v iónovej forme, dokonale rozpustené a ľahko využiteľné pre organizmus. Medzi hlavné stopové prvky patria vápnik, horčík, fosfor, fluór (podieľajú sa na stavbe kostí, zubov a membránových štruktúr); sodík, draslík (ovplyvňujú reguláciu vodnej a elektrolytovej rovnováhy); zinok, meď, selén, mangán (enzýmové katalyzátory); železo (transport kyslíka), iód a chróm (hormonálne funkcie).

Stupnica tvrdosti vody:

  • veľmi mäkká voda (< 0,50 mmol/l)
  • mäkká voda (0,70 –1,25 mmol/l)
  • stredne tvrdá voda (1,26 –2,50 mmol/l)
  • tvrdá voda(2,51 –3,75 mmol/l)
  • veľmi tvrdá voda (>3,76 mmol/l)

Prepočet tvrdosti vody
1 mmol/l = 5,6 °dH
1 °dH = 0,1783 mmol/l

Výskum zatiaľ nepreukázal žeby tvrdosť pitnej vody v obvyklých hodnotách mala negatívny dopad na ľudské zdravie. Nežiadúcimi prejavmi zvýšenej tvrdosti pitnej vody v domácnostiach je tvorba vodného kameňa vo varných nádobách, teplovodných trúbkach, ohrievačoch vody a kotloch, usadeniny na ohrievacích telesách, vyššia spotreba pracích prostriedkov. Tieto „technické“ problémy sú však riešiteľné a nemali by byť uprednostňované pred zdravotným benefitom a priaznivým vplyvom vápnika a horčíka vo vode na naše zdravie.

Zdroj: Informačný systém Pitná voda, prevádzkovaný ÚVZ SR a RÚVZ vSR

Mapa tvrdosti pitnej vody v SR:

Mapa tvrdosti pitnej vody