Tepelné čerpadlá Stiebel Eltron (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlá vzduch-voda

Tepelné čerpadlá typu vzduch-vodaTepelné čerpadlo vzduch-voda využívajú teplotu vzduchu v exteriéri, čím sa vyhnete zásahom do zeme /plošným zemným kolektorom a vrtom/. Ich úlohou je primárne vykurovať budovu a pripravovať TÚV /teplú úžitkovú vodu/. Výkonnejšie varianty tepelných čerpadiel tohto typu môžete využiť aj pri riadenom vetraní obytných priestorov. Účinnosť tepelných čerpadiel vzduch-voda klesá so znižujúcou sa teplotou vonkajšieho vzduchu.

Tepelné čerpadlá predstavujú moderný a efektívny spôsob zlepšenia energetickej účinnosti domu a šetrenia prevádzkové náklady. Budove zabezpečia vykurovanie, ohrev teplej úžitkovej vody a pasívne/aktívne chladenie.

Tepelné čerpadlo dokáže odoberať teplo z vonkajšieho prostredia a preniesť ho do vnútorného priestoru. V letnom období sa TČ prepne do aktívneho chladenia a odoberá teplo z vnútorného priestoru.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda využíva okolitý vzduch z ktorého odoberá teplo a odovzdá ho do prostredia domu prostredníctvom vody, ktorá odovzdáva teplo do vykurovacieho systému.

Výhody:

 • nižšie zriaďovacie náklady
 •  nevyžaduje vrty ani kolektor
 • v našich podmienkach poskytuje dostatok energie

Tepelné čerpadlo Stiebel Eltron WPL 10 AC

Tepelné čerpadlo lacné vzduch-vodaStiebel Eltron WPL 10 AC predstavuje tepelné čerpadlo, ktoré pracuje systémom vzduch – voda. Čerpadlo je vybavené modernou technológiou, ktorá je účinná a vďaka tomu má vysokú efektivitu. Toto tepelné čerpadlo nie je hlučné, disponuje tichou prevádzkou. Mnohí z Vás určite ocenia aj veľmi nízke priestorové nároky – predovšetkým v novostavbách, radových domoch, ale aj vo veľmi hustej zástavbe. Výhody tepelného čerpadla Stiebel Eltron WPL 10 AC: dostupná cena, jednoduchá inštalácia, možnosť chladenia či minimálne nároky na priestor.

Moderný dizajn si Vás získa už na prvý pohľad a taktiež Vás čerpadlo prekvapí svojimi možnosťami. Môžete ho skombinovať napríklad so zásobníkom na úžitkovú vodu a vyrovnávacím zásobníkom, ktoré nájdete v programe značky Stiebel Eltron. Ak Vám ide o úsporu miesta, potom Vám odporúčame spojiť toto tepelné čerpadlo s modulom zásobníka HSBB a to vrátane 200 – litrového zásobníka pitnej vody a vnútorného výmenníka tepla. Toto tepelné čerpadlo efektívne pripravuje teplú vodu a zabezpečuje vykurovanie budovy. V letných mesiacoch môže aktívne chladiť objekt vďaka reverznej cirkulácii.

Najdôležitejšie znaky čerpadla Stiebel Eltron WPL 10 AC

 • Dostupná cena /nízka cena TČ, bez potreby plošného kolektoru alebo vrtov/
 • Tichá prevádzka
 • Jednoduchá inštalácia
 • Vhodné pre novostavby
 • Možnosť aktívneho chladenia vďaka reverznej cirkulácii
 • Minimálne nároky na priestor
 • Elektronický expanzný ventil
 • S integrovaným počítačom množstva tepla a prúdu
 • Ohrev chladiaceho okruhu odmrazovacej vane

Tepelné čerpadlo Stiebel Eltron WPL 13-23 cool

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL 13_23coolTepelné čerpadlo Stiebel Eltron WPL 13-23 cool je určené na vykurovanie a chladenie objektu. Tepelné čerpadlo skrýva pod svojim priamočiarym zovňajškom modernú technológiu. Optimálnu reguláciu procesu zaisťuje elektronický expanzný ventil. Pomocou jedinečnej regulačnej elektroniky môže byť prevedené jeho optimálne nastavenie na oba prevádzkové režimy. Vďaka tomu je tiež optimalizovaná účinnosť vykurovacieho aj chladiaceho režimu. Moderný systém tepelného čerpadla úsporne vykuruje či chladí budovu a podstatnou mierou prispieva k zvyšovaniu hodnoty a komfortu vašej nehnuteľnosti. Rovnako ako systém WPL je aj zariadenie WPL cool dodávané v prevedení pre vnútornú alebo vonkajšiu inštaláciu a je z tohto dôvodu vhodné na prevedenie modernizácie.

 

Najdôležitejšie znaky tepelného čerpadla Stiebel Eltron WPL 13-23 cool

 • Vykurovanie a chladenie v rámci jediného systému
 • Vysoký výkon a dobré výkonnostné číslo aj pri nízkej vonkajšej teplote
 • Účinné odmrazovanie
 • Ohrev chladiaceho okruhu odmrazovacej vane
 • Varianty pre vonkajšiu alebo vnútornú inštaláciu
 • Vysoká účinnosť

Tepelné čerpadlo Stiebel Eltron WPL 15/25 AC(S)

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL 15-25ACSTepelné čerpadlo vzduch – voda na kompaktnú vonkajšiu inštaláciu. Vďaka internému vedeniu vzduchu a tvaru plastových lopatiek axiálneho ventilátora sa dosahuje nízka hladina hluku. Kovový plášť chránený proti korózii je zo žiarovo pozinkovaného oceľového plechu opatreného práškovou povrchovou úpravou s vypaľovaným lakovaním vo farebnom odtieni alpská biela. Mriežka ventilátora, úchopy a veko sú z plastu v hliníkovej bielej, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom a UV. Chladiaci okruh je hermeticky uzatvorený, z výroby skontrolovaný z hľadiska tesnosti a naplnený bezpečnostným chladivom R410A. Veľkoryso dimenzovaný výparník pre vyššiu účinnosť. Veľký odstup lamiel umožňuje nízky odpor vzduchu, čo má za následok zníženie hluku a lepšie odmrazovanie. 4/2-cestný ventil umožňuje reverzné odmrazovanie, ako aj prepnutie chladiaceho okruhu z vykurovacej na chladiacu prevádzku. Elektronický expanzný ventil so schopnosťou prietoku dvoma smermi s vlastnou reguláciou a ovládaním prostredníctvom interného ovládania tepelného čerpadla (IWS) na optimalizovanie regulácie prehriatia a tým zlepšuje COP. Časovo optimalizované a energeticky účinné reverzné odmrazovanie. Kondenzátna vaňa sa zohrieva prostredníctvom chladiaceho okruhu, aby sa umožnilo účinné odmrazovanie. S integrovaným počítaním množstva tepla a prúdu prostredníctvom údajov chladiaceho okruhu. Vrátane všetkých bezpečnostných zariadení. Na reguláciu je potrebný manažér tepelného čerpadla WPM 3 (príslušenstvo).

Najdôležitejšie znaky tepelných čerpadiel Stiebel Eltron WPL 15/25 AC(S)

 • S energeticky účinnou invertorovou technikou pre vysoké výstupné teploty aj počas studených zím
 • Vďaka nízkej prevádzkovej hlučnosti je vhodný pre tesné zástavby
 • Kombinovateľné s termickým solárnym zariadením
 • Integrovaná funkcia chladenia
 • Vysoká trieda účinnosti A++ aj pri prívodnej teplote 55 °C

Tepelné čerpadlo Stiebel Eltron WPL 33 HT

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL 33 HTAk hľadáte čerpadlo nabité technológiami pracujúce na princípe vzduch – voda, určite Vám nemôže uniknúť práve Stiebel Eltron WPL 33 HT. Tento typ čerpadla pracuje s patentovaným chladiacim okruhom. V okruhu sú prítomné dva invertorové kompresory, ktoré sa riadia podľa potreby a tiež optimalizáciou výkonnostného čísla. Kompresory reagujú veľmi pružne na zmenu a aktuálny stav klimatických podmienok. V prechodných obdobiach – počas jari a jesene, pracuje len jeden z nich. Akonáhle sa však tepelná potreba zvyšuje a je nutné zaobstarať väčší objem tepla, zapája sa aj druhý kompresor. Tepelné čerpadlo teda vždy poskytne dostatok výkonu – dáva k dispozícií toľko vykurovacej energie, koľko je potrebné a nevyhnutné. V tepelnom čerpadle Stiebel Eltron WPL 33 HT nájdete aj medzivstrekovanie pary, ktoré slúži predovšetkým na chladenie kompresora pri nízkych teplotách. Toto tepelné čerpadlo je možné použiť pri klasických radiátoroch a aj pri podlahovom kúrení. Odpadá taktiež nutnosť využívania prídavného elektrického ohrevu, keďže teplota prívodnej vody sa šplhá až do výšky +75°C. Tepelné čerpadlo je možné nainštalovať do interiéru aj exteriéru.

Invertor tepelného čerpadla vzduch – voda s medzivstrekovaním pary. Regulácia ventilátora a oboch invertorových kompresorov umožňuje nízku hladinu hluku. Kovový plášť chránený proti korózii je zo žiarovo pozinkovaného oceľového plechu opatreného práškovou povrchovou úpravou s vypaľovaným lakovaním. Chladiaci okruh je hermeticky uzatvorený, z výroby skontrolovaný z hľadiska tesnosti a naplnený bezpečnostným chladivom R407C. Chladiaci okruh s dvoma invertorovými kompresormi, ktoré sú regulované podľa potreby a na optimalizovanie COP, zabezpečujú vysokú účinnosť. Pomocou medzivstrekovania pary sa závitovkové kompresory pri nízkych vonkajších teplotách chladia a dosahuje sa vyšší ohrievací výkon. Veľký odstup lamiel výparníka umožňuje nízky odpor vzduchu, čo má za následok zníženie hluku a lepšie odmrazovanie. 4/2-cestný ventil umožňuje reverzné odmrazovanie. Elektronický expanzný ventil so schopnosťou prietoku dvoma smermi s vlastnou reguláciou a ovládaním prostredníctvom interného ovládania tepelného čerpadla (IWS) na optimalizovanie regulácie prehriatia a tým zlepšuje COP. Časovo optimalizované a energeticky účinné reverzné odmrazovanie. Ohrev kondenzátnej vane prostredníctvom chladiaceho okruhu pre efektívne odmrazovanie. S integrovaným počítaním množstva tepla a prúdu prostredníctvom údajov chladiaceho okruhu. Na reguláciu je potrebný regulátor tepelného čerpadla (príslušenstvo).

Najdôležitejšie znaky tepelného čerpadla Stiebel Eltron WPL 33 HT

 • Patentovaný chladiaci okruh s dvoma invertorovými kompresormi
 • Špičkový prístroj s prémiovou technikou
 • Prispôsobenie vykurovacieho výkonu na tepelnú potrebu budovy
 • Mimoriadne tichá prevádzka
 • Vyššie teplovodné pohodlie
 • Varianty pre vonkajšiu alebo vnútornú inštaláciu
 • Medzivstrekovanie pary
 • Elektronický expanzný ventil
 • Možná monovalentná vykurovacia prevádzka
 • Ideálne na použitie v starých budovách
 • Teplota vstupu vykurovania až 75 °C
 • Možná teplota teplej vody s SBB > 60 °C
 • Použitie pri vonkajšej teplote +30 °C až -20 °C
 • Vysoký komfort teplej vody