Klimatizácia MITSUBISHI

Klimatizácia Mitsubishi ElectricKlimatizácia /tepelné čerpadlo/ vzduch – vzduch odoberá teplo z vonkajšieho prostredia a odovzdá ho v budove do okolitého vzduchu pomocou klimatizačného prístroja (vnútorná jednotka tepelného čerpadla). V režime chladenia zase odoberá teplo z interiéru a odvádza ho do vonkajšieho prostredia. Všetky klimatizácie Mitsubishi Electric majú funkciu chladenia aj kúrenia.

Výhodou je veľmi rýchla flexibilita a rýchla doba vychladenia priestoru. Jeden systém dokáže v zime ekonomicky vykurovať a v lete chladiť.

Klimatizácia Mitsubishi Electric – moderné technológie

inteligentná klimatizáciaKlimatizácia Mitsubishi Electric môže obsahovať senzor na detekciu prítomnosti človeka v priestore. 3D Human senzor sníma pomocou infračerveného lúča pohyb, resp. teplotu v miestnosti, pričom automaticky nasmeruje prúdenie vzduchu tak, aby smerovalo mimo priestoru, v ktorom sa práve zdržiavate. Senzor však umožňuje aj vykonávanie opačného efektu, kedy bude zámerne usmerňovať prúdenie vzduchu práve na tento priestor.

Klimatizácia má nový a patentovaný Poki-Poki kompresor, vďaka ktorému môže model klimatizácie MSZ-LN35VGW vykurovať na 100% výkon až do teploty – 15 °C. Výrobca do zariadenia zabudoval Wi-Fi modul, ktorý umožňuje ovládanie klimatizačnej jednotky prostredníctvom tabletu, počítača alebo telefónu. Klasický ovládač s jednoduchým ovladaním a týždňovým časovačom vyhotovený vo farbe klimatizačnej jednotky je v tomto prípade samozrejmosťou.

K šetreniu energie prispieva tiež možnosť aktivácie režimu Econo Cool, ktorý nastaví žiadanú teplotu o 2°C vyššie, no súčasne automaticky nastaví vertikálny smer prúdenia vzduchu tak, aby napriek zvýšenej teplote zostal tepelný komfort rovnaký. Samozrejme klimatizačnú jednotku je aj počas aktivovania Econo Cool režimu možné aj naďalej ovládať a meniť rýchlosť ventilátora alebo požadovanú teplotu.

Klimatizácia ďalej disponuje týždenným časovačom a zimnou reguláciou. O udržanie zdravého a čistého ovzdušia v miestnosti sa postará enzýmový filter. Prednosťou takýchto filtrov je zachytávanie skutočne malých prachových mikročastíc a eliminácia väčšiny alergénov. Klimatizačná jednotka je vybavená pamäťou, do ktorej si ukladá vaše nastavenia a po obnovení prívodu elektriny klimatizácia automaticky zaháji svoju prevádzku s pôvodnými nastaveniami.

V čom sú kompresory Mitsubishi Electric lepšie od konkurenčných výrobkov ?

Kompresor je najdôležitejšia časť klimatizácie – srdce celého systému.
Ako prvý scroll kompresor na svete používa špeciálnu konštrukciu tesniaceho mechanizmu FCM (Frame Compliance Mechanism), ktorá zásadne znižuje straty netesnosťami a mechanickým trením. Toto riešenie prináša významnú úsporu energie v prevádzke kompresora. Tento nový kompresor dostal niekoľko významných technických ocenení.

Rozdelenie klimatizačných jednotiek /tepelných čerpadiel/ vzduch – vzduch podľa použitia

klimatizácia-misubishiA – Komerčná sféra – M Séria

Klimatizácie určené na domontovanie do domov, bytov, kancelárií a skladov… Umožňujú chladenie a vykurovanie priestorov. Maximálne napojenie 8 kusov vnútorných jednotiek na jednu vonkajšiu jednotku. Ekonomicky veľmi výhodné vykurovanie v prechodných obdobiach.

Funkcia chladenia do +46°C , funkcia kúrenia do -15°C

B – Profesionálna sféra

Tieto zariadenia sú konštrukčne prispôsobené priemyselnému používaniu a k celoročnej prevádzke. Systém sa väčšinou skladá z jednej vonkajšej jednotky a jednej vnútornej jednotky (prípadne 2-4 vnútorné jednotky, ktoré sa správajú ako jeden celok). Vhodné sú do objektov s nepretržitou prevádzkou (chladenie serverovní, priemyselné technológie). Výhodné pre aplikácie vykurovania a chladenia otvorených priestorov (výrobné a skladové haly, autoservisy, priemysel…) Z tejto série sú aj jednotky s technológiou Zubadan, ktoré sú určené k plnohodnotnému vykurovaniu počas celého roka.

Jednotky Power Inverter – chladenie do +46°C , kúrenie do -20°C
Jednotky Zubadan – chladenie do +46°C , kúrenie do -25°C (100% výkon do -15°C)

C – Veľké systémy – CITY MULTI VRF

City Multi séria je ideálna pre veľké a náročné budovy, ktoré vyžadujú individuálny prístup k riešeniu úpravy vnútorného vzduchu. Možnosť napojenia až 50 ks vnútorných jednotiek na jednu vonkajšiu jednotku. Najnovší systém R2 umožňuje súčasne vykurovať aj chladiť (napr. odpadovým teplom z klimatizácie ohrieva teplú vodu). Tieto systémy sa vyrábajú aj s technológiou Zubadan, takže sa môžu navrhovať na celoročné vykurovanie. Tieto nadčasové VRF-systémy vykazujú špičkovú energetickú účinnosť a veľmi vysokú prevádzkovú spoľahlivosť. Výkonový rozsah je od 12,5 kW do 156,5 kW.

Prednosti klimatizácie Mitsubishi electric:

  • Veľmi tichý chod
  • Spoľahlivé vykurovanie aj pri nízkych teplotách
  • Komplexné riešenia
  • Špičková elektronika
  • Spoľahlivé chladiarenské časti
  • Dlhá životnosť zariadení
  • Najtichšia jednotka na trhu – len 19 dB
  • Veľmi efektívna prevádzka – COP až 5,25 pri De Luxe jednotkách

klimatizácia, moderná, dizajnová

Kontaktné údaje na našich odborníkov

Radi Vám poradíme pri výbere a umiestnení klimatizácie.
V prípade záujmu či otázok nás neváhajte kontaktovať.