Klimatizácie  GREE

klimatizácia GreeKlimatizácie pre domácnosti RAC

 • jednotky s označením ako RAC sú optimálnym riešením pre rodinné domy, byty, malé kancelárie atď.
 • RAC jednotky môžu byť pre jednu miestnosť (SPLIT), t.j. jedna vonkajšia a jedna vnútorná jednotka, alebo jednotky sú v prevedení RAC Multi split, t.j. jedna vonkajšia a niekoľko vnútorných jednotiek
 • vnútorné jednotky môžu byť nástenné, parapetné, podstropné, kazetová (60×60), kanálové

Klimatizácie pre menšie komerčné budovy CAC

 • jednotky s označením ako CAC sú určené pre náročnejšie podmienky ako napr.: kancelárie, IT prevádzky (serverovne), predajne, obchody atď.
 • CAC vnútorné jednotky môžu byť nástenné, podstropné, kazetové a kanálové

Centrálny systém GMV VRF pre veľké komerčné budovy

 • tento systém vďaka svojej vysokej flexibilite je určený pre chladenie a vykurovanie veľkých budov ako sú hotely, nemocnice, business centrá
 • rozvody klimatizačného systému GREE GMV môžu mať dĺžku až 175m s prevýšením až 50
 • rozsah prevýšení 15m medzi vnútornými jednotkami dovoľuje flexibilné použitie v rôznych objektoch

Klimatizácie GREE

Klimatizácia GREE – výhody

klimatizácia GreePomocou inverterovej regulácie (meniča frekvencie) sa mení rýchlosť kompresora. Napätie striedavé AC z elektrickej siete je prevedené meničom na jednosmerné DC napätie. Týmto jednosmerným napätím a zmenou frekvencie je prevádzkovaný kompresor. Výkon kompresora je presne prispôsobený požiadavke v miestnosti. Tak sa vyhne kolísaniu teploty v miestnosti a zároveň ušetrí až 40% energie.

Otáčky a regulácia krútiaceho momentu

 • Umožňuje nízke otáčky kompresora
 • Presná regulácia otáčok

Vysokorýchlostný (High-Speed) DSP čip

 • Počítačový procesor zaisťuje rýchle ustálenie chodu motora
 • Umožňuje energeticky úspornú prevádzku

Napájanie v širokom rozsahu (150-260 V)

 • Väčšia stabilita
 • Nižšie riziko poruchovosti / dlhšia záruka

Ekologické chladivo R410A

 • Nulový potenciál znečistenia ozónu (ODP)
 • Efektívne chladivo – poskytuje vysokú účinnosť

Dvojitý rotačný piestový kompresor Gree. Dva proti sebe rotujúce disky v dvoch kompresorových komorách zabezpečujú potrebnú tesnosť chladiva. Protismerným otáčaním diskov má tento typ kompresora veľmi hladký chod, je mimoriadne tichý s dlhou životnosťou. Táto technológia umožňuje veľmi dobrú reguláciu a aj pomalý chod zariadenia.

Zimná prevádzka – zabudovaný systém zimnej prevádzky vo vonkajšej jednotke umožňuje počas zimnej prevádzky chladenie a vykurovanie aj pri nízkych vonkajších teplotách.

 • Chladenie do -15°C vonkajšej teploty – je možné chladenie napríklad technických / IT priestorov, ktoré majú byť neustále chladené aj v zimnom období.
 • Kúrenie do -15°C (-20°C) vonkajšej teploty – možné veľmi efektívne temperovanie a kúrenie technických priestorov, hál či izbových miestností v zimnom období.

Zariadenie s funkciou I-Feel má diaľkový ovládač pre zvýšenie komfortu so vstavaným teplotným snímačom (senzorom). V prípade, ak je diaľkový ovládač klimatizačnej jednotky umiestnený blízko užívateľa, je meraná teplota prostredia regulovaná podľa miesta pohybu užívateľa.

Samočistiaca funkcia. Pri konvenčných klimatizačných zariadeniach sa pri režime chladenia môže často vyskytnúť na vnútornej strane výmenníka tepla pleseň. Dôvod tohto javu je skutočnosť, že po vypnutí chladiaceho cyklu klimatizačného zariadenia je výmenník tepla stále chladný a vlhký. Táto vlhkosť umožňuje neustále vytváranie plesní. Samočistiaca funkcia tohto zariadenia zabezpečuje následne po vypnutí chladiaceho procesu ďalší cca. 10 minútový chod ventilátora vnútornej jednotky, čím sa zabezpečí vysušenie zabudovaného výmenníka tepla a tým sa zabraňuje ďalšiemu vzniku plesní v zariadení.

Funkcia tichého režimu. Vnútorná klimatizačná jednotka má zabudovaný nízkootáčkový ventilátor a ďalšie doplňujúce zariadenia, ktoré zabezpečujú veľmi nízku úroveň otáčok. Napríklad pri tom modeli – nástennej jednotke U-Cool má vnútorná jednotka hlučnosť iba 21dB(A)

Turbo funkcia. Ventilátor vnútornej jednotky beží na veľmi vysoké otáčky, čím sa dosiahne účinnosť chladenia i kúrenia na požadovanú izbovú teplotu oveľa rýchlejšie.

Funkcia nočného režimu. V režime chladenia sa teplota znižuje postupne komfortnou krivkou a jej udržiavanie prebieha plynule.
Pri režime kúrenia sa teplota zvyšuje – plynulým priebehom.

Funkcia kúrenia  8°C. Hodnota, na ktorú je udržiavaná teplota v miestnosti v zimnom období. Pomocou tejto funkcie sú klimatizované miestnosti v zimnom období chránené proti zamrznutiu. Pri tejto funkcii je dosiahnutá výrazná úspora energie vzhľadom na to, že je toto zariadenie schopné udržiavať v miestnosti stálu teplotu 8°C.

Funkcia úspory energie. Navolením tejto funkcie je zaručená úspora spotrebovanej energie, nakoľko už potom nie je možné nastavenie extrémne nízkych a extrémne vysokých teplôt na danej klimatizačnej jednotke. Pohotovostný režim 1 Watt.

Plazmový filtračný systém s ionizačným generátorom

 • Efektívne čistenie vzduchu. Účinný filter zabezpečuje zachytenie až 90% najmenších prachových častíc, vírusov a baktérií z filtrovaného vzduchu.
 • Spoľahlivo odstraňuje pachy zo vzduchu.
 • Zabezpečuje zlepšenie kvality ovzdušia zápornými iónmi.

Aktívny uhlíkový filter

 • Uhlíkový filter odstraňuje cigaretový dym, zvieracie a iné nepríjemné pachy

Strieborný ionizujúci filter

 • Filter obsahujúci ionizačné striebro, pomocou ktorého sa spoľahlivo a účinne odstráni až do 99% baktérií z ovzdušia. Okrem toho výrazne potláča šírenie plesní a baktérií.

Zaujali vás klimatizácie, chcete viac informácií – neváhajte nás kontaktovať. Môžete využiť aj osobné stretnutie s našimi odborníkmi.

 

Kontaktné údaje na našich odborníkov

Radi Vám poradíme pri výbere a umiestnení klimatizácie.
V prípade záujmu či otázok nás neváhajte kontaktovať.