Referencie – tepelné čerpadlo vzduch voda

Tepelné čerpadlá vzduch-voda
vzduch – voda
Tepelné čerpadlá voda-voda
voda – voda
Tepelné čerpadlá zem-voda
zem – voda

Tepelné čerpadlo NIBE S2125, rekuperačná jednotkaNIBE ERS S40-350, lokalita Sereď

V rodinnom dome je inštalované podlahové vykurovanie/chladenie Rehau 155 m2 s temperovaním garáže, tepelné čerpadlo NIBE F2125-8 vzduch-voda+ VVMS320 (vybavená dotácia na tepelné čerpadlo) a  vetracia jednotka NIBE ERS S10-400+ vzduchotechnika 12 tanierových ventilov- 6 prívodných a 6 odvodných.


Tepelné čerpadlo Vaillant aro THERM VWL 150/5 AS Split, lokalita Trnava

Rodinný dom je vykurovaný tepelným čerpadlom Vaillant aroTHERM VWL 105/5 AS Split vzduch-voda. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. V technickej miestnosti je inštalovaný hydraulický modul VWL 127/5 IS Split.


Tepelné čerpadlo Vaillant, lokalita Kunov

Rodinný dom je vykurovaný tepelným čerpadlom Vaillant vzduch-voda (vonkajšia/vnútorná jednotka). Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Inštalácia tepelného čerpadla je v obci Kunov, okres Senica.


Tepelné čerpadlo NIBE F2120, lokalita Galanta

Rodinný dom je vykurovaný tepelným čerpadlom NIBE F2120 vzduch-voda. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody.


Tepelné čerpadlo 5x NIBE F2040-16, bytový dom Sládkovičovo

Technológia: 5x NIBE F2040-16, systém vzduch-voda, Tepelná strata 65 kW
Riadiaca jednotka SMO 40, 700l akumulačný zásobník, 60kW elektrický kotol – záložný zdroj
2x 1000l zásobník teplej vody OKC 1000 NTR/HP, podlahové vykurovanie/chladenie


Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12, lokalita Devín

Dom vykurovaný tepelným čerpadlom NIBE Split-12 vzduch-voda. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody.
Vonkajšia jednotka AMS 10-8/12, vnútorná jednotka jednotka HK200 S, regulácia SMO40. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Devín, okres Bratislava.


Tepelné čerpadlo Vaillant, lokalita Pezinok

Dom vykurovaný tepelným čerpadlom Vaillant vzduch-voda. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody.


Tepelné čerpadlo NIBE F2120 vzduch-voda, lokalita Hlohovec

Dom vykurovaný tepelným čerpadlom NIBE F2120 vzduch-voda. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody.


Tepelné čerpadlo NIBE F2040 vzduch-voda, lokalita Hlohovec

Dom vykurovaný tepelným čerpadlom NIBE F2040 vzduch-voda. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody.


Tepelné čerpadlo NIBE F 2120 vzduch-voda, lokalita Kľačany

Dom vykurovaný tepelným čerpadlom NIBE F2120 vzduch-voda. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Kľačany, okres Hlohovec.


Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12, Baka (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12 je v tomto rodinnom dome zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný priamo do tepelného čerpadla. Vykurovanie je zabezpečené podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody vo vnútornej jednotke NIBE ACVM270. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Baka, okres Dunajská Streda.


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL23 cool, Smolenice (vzduch-voda)

Vykurovanie a chladenie firemných priestorov v Smoleniciach s približnou tepelnou stratou 14,40kW zabezpečuje od roku 2014 tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL 23 cool. Teplo a chlad sa akumuluje v nádrži STIEBEL ELTRON SBP 400 cool. Inštalácia podlahového vykurovania, stenového chladenia a tepelného čerpadla je v obci Smolenice, okres Trnava.


Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12, Borinka (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12 je v tomto rodinnom dome zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný priamo do tepelného čerpadla. Vykurovanie je zabezpečené podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody vo vnútornej jednotke NIBE ACVM270.


Tepelné čerpadlo NIBE F 2040, Bohdanovce nad Trnavou (vzduch-voda)

Dom vykurovaný tepelným čerpadlom NIBE F2040 vzduch-voda.
Novostavba rodinného domu. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev TÚV.


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL10 AC, Rakúsko (vzduch-voda)

Ako zdroj kúrenia a chladenia v rodinnom dome v Kittsee (Rakúsko) slúži vzduchové tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL 10 AC. V dome s približnou tepelnou stratou 4,85kW je nainštalovaný zásobník teplej vody STIEBEL ELTRON SBB 300 basic. Zásobník STIEBEL ELTRON SBP 200 cool slúži na akumuláciu tepla a chladu. Vetranie a rekuperáciu tepla zabezpečuje zariadenie STIEBEL ELTRON LWZ 170 plus.


Tepelné čerpadlo NIBE F 2040 vzduch-voda, lokalita Madunice

Dom vykurovaný tepelným čerpadlom NIBE F2040 vzduch-voda. Tepelné čerpadlo zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný priamo do tepelného čerpadla. Vykurovanie je zabezpečené podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody vo vnútornej jednotke NIBE AVC. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Madunice, okres Hlohovec.


Tepelné čerpadlo IVT AIR X 130 vzduch-voda, Bratislava – mestská časť Vajnory (vzduch-voda)

Elektrokotol bol po 6 rokoch používania vymenený za tepelné čerpadlo IVT AIR X 130 vzduch-voda.
Dôvodom na výmenu boli vysoké prevádzkové náklady elektrokotla.


Tepelné čerpadlo VAILLANT aroTHERM VWL 155/2 A a rekuperácia VAILLANT recoVAIR VAR 360/4, Edelstal, Rakúsko (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo VAILLANT aroTHERM VWL 155/2 A zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je exteriérový vzduch nasávaný do tepelného čerpadla. Výmenu vzduchu zabezpečuje rekuperácia VAILLANT recoVAIR VAR 360/4.


Tepelné čerpadlo VAILLANT aroTHERM, Holíč (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo VAILLANT aroTHERM VWL85/2 je v tomto rodinnom dome zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie, chladenie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný priamo do tepelného čerpadla. Vykurovanie/chladenie je zabezpečené podlahovým vykurovaním/chladením a ohrev teplej vody v externom zásobníku VIH RW 300. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Holíč, okres Skalica.


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL18 E, Devínske jazero (vzduch-voda, vnútorná inštalácia)

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL18 E (vnútorná inštalácia) je v tomto rodinnom dome zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie a ohrev TUV. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný cez mriežku na fasáde do tepelného čerpadla. Vykurovanie je zabezpečené kombinovaným vykurovaním a ohrev teplej vody v externom zásobníku STIEBEL ELTRON SBB 302 WP.


Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12, Zvolen (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12 je v tomto polyfunkčnom objekte zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie, chladenie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný priamo do tepelného čerpadla. Vykurovanie/chladenie je zabezpečené podlahovým vykurovaním/chladením a ohrev teplej vody vo vnútornej jednotke NIBE ACVM270. 


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL23 E, Bratislava (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL23 E je v tejto administratívnej budove zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný priamo do tepelného čerpadla. Vykurovanie je zabezpečené podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody v externom zásobníku STIEBEL ELTRON SBB 302 WP. 


Tepelné čerpadlo Nibe Split-16, Trnava (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-16 je v tomto polyfunkčnom objekte zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný priamo do tepelného čerpadla. Vykurovanie je zabezpečené radiátorovým vykurovaním. Systém tepelného čerpadla pozostáva z vonkajšej jednotky NIBE AMS 10-16, vnútorného hydroboxu NIBE HSB 11-16A a doplnkového zdroja NIBE HE 30.


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL23 cool, Trenčín (vzduch-voda)

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL 23 cool systému vzduch-voda slúži na vykurovanie a chladenie rodinného domu v Trenčíne s približnou tepelnou stratou 11,90kW od roku 2014. Na ohrev teplej vody slúži s objemom 400 litorv zásobník teplej vody STIEBEL ELTRON SBB 400 basic. Akumuláciu tepla a chladu zabezpečuje akumulačný zásobník STIEBEL ELTRON SBP 400 cool.


Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12, Hradec (vzduch-voda), inštalácia v roku 2010

Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT-12 je v tomto rodinnom dome zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie, ohrev teplej vody a ohrev sezónneho bazénu. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný do tepelného čerpadla. Vykurovanie je zabezpečené podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody vo vnútornej jednotke NIBE ACVM270. Tepelné čerpadlo pracuje dlhodobo od roku 2010. Inštalácia  tepelného čerpadla je v obci Hradec, okres Prievidza.


Tepelné čerpadlo NIBE F2025-14, rodinný dom (vzduch-voda), inštalácia v roku 2009

Tepelné čerpadlo NIBE F2025-14 je v tomto rodinnom dome zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie a ohrev TÚV v kombinácii s kotlom na tuhé palivo. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je vonkajší vzduch nasávaný do tepelného čerpadla. Ohrev TÚV v externom kombinovanom zásobníku NADO750/250. Tepelné čerpadlo pracuje dlhodobo od roku 2009.


Vo viac ako 1 000 budovách sme inštalovali tepelné čerpadlá … a ďalšie môže byť vaše … ponuka zdarma


Vykurovanie tepelným čerpadlom je:

  • ekologické – spotrebuje min. o 2/3 menej energie ako pri klasickom vykurovaní
  • komfortné – sofistikované ovládanie (už aj cez smartfón)
  • úsporné – nízke prevádzkové náklady

Kvalitné vykurovanie tepelným čerpadlom vám radi prídeme nainštalovať do týchto okresov:
Bánovce nad Bebravou,, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Komárno, Košice, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Skalica, Šaľa, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom