Referencie – tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá vzduch-voda
vzduch – voda
Tepelné čerpadlá voda-voda
voda – voda
Tepelné čerpadlá zem-voda
zem – voda

Tepelné čerpadlá zem-voda


Tepelné čerpadlo NIBE S115-6, Svätý Jur, vrt 100 m (zem-voda)

Tepelné čerpadlo NIBE S115-6 využité pre podlahové vykurovanie, ohrev teplej vody v externom 300l zásobníku a stropné chladenie. Zdrojom tepla je 100m hlbinný vrt. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v mestečku Svätý Jur, okres Pezinok.

Tepelné čerpadlo má riadený výkon 1,5-6kW takže sa vie prispôsobiť aktuálnej potrebe tepla pre rodinný dom a ponúka tak úspornejšiu prevádzku počas prechodných období, kedy nie je potrebný plný výkon. Hydraulické zapojenie dovoľuje chladiť do stropov a súčasne ohrievať teplú vodu, prípadne vykurovať.


Tepelné čerpadlo NIBE, Trnava (zem-voda)

Vykurovanie a chladenie rodinného domu zabezpečuje moderné tepelné čerpadlo NIBE S. Nová rada S má vstavaný modul pre komunikáciu s inteligentnou domácnosťou, adaptívne riadenie podľa predpovede počasia, dotykový displej a možnosť kombinovať s FV systémom.


Tepelné čerpadlo NIBE, Pernek (zem-voda)

Vykurovanie a chladenie zabezpečuje moderné tepelné čerpadlo NIBE S. Nová rada S má vstavaný modul pre komunikáciu s inteligentnou domácnosťou, adaptívne riadenie podľa predpovede počasia, dotykový displej a možnosť kombinovať s FV systémom. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Pernek, okres Malacky.


Tepelné čerpadlo Vaillant, Bystrá 2x hlbinný vrt (zem-voda)

Vykurovanie a chladenie zabezpečuje moderné tepelné čerpadlo Vaillant. Ako zdroj energie tepelné čerpadlo využíva dva hlbinné vrty. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Bystrá, okres Banská Bystrica.


Tepelné čerpadlo NIBEDolný Kalník (zem-voda)

Pre tento drevodom zabezpečuje vykurovanie a chladenie tepelné čerpadlo NIBE. Zdroj energie je hlbinný vrt 2x75m. V dome je inštalovaná rekuperačná jednotka a chlazenie je pomocou SDK panelov Rehau. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Dolný Kalník, okres Martin.


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON, Bratislava (zem-voda)

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je plošný kolektor s dĺžkou 400m. Vykurovanie podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody v zabudovanom 180l zásobníku.


Tepelné čerpadlo NIBE, Vrbovce (zem-voda)

Tepelné čerpadlo NIBE zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je plošný kolektor s dĺžkou 600m. Vykurovanie podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody v zabudovanom 180l zásobníku. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Vrbovce, okres Myjava.


Tepelné čerpadlo NIBE, Budmerice (zem-voda)

Tepelné čerpadlo NIBE zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je plošný kolektor s dĺžkou 400m. Vykurovanie podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody v zabudovanom 180l zásobníku. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obec Budmerice, okres Pezinok.


Tepelné čerpadlo IVT, Edelstal (zem-voda)

Tepelné čerpadlo IVT zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je plošný kolektor s dĺžkou 460m. Vykurovanie je zabezpečené podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody v zabudovanom 180l zásobníku. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla sa nachádza v Rakúsku v spolkovej krajine Burgenland v okrese Neusiedl am See.


Tepelné čerpadlo NIBE F1245-6, Košeca (zem-voda)

Tepelné čerpadlo NIBE F1245-6 je v tomto rodinnom dome zdrojom, ktorý zabezpečuje vykurovanie a ohrev teplej vody. Zdrojom energie pre tepelné čerpadlo je plošný kolektor s dĺžkou 400m. Vykurovanie je zabezpečené podlahovým vykurovaním a ohrev teplej vody v zabudovanom 180l zásobníku. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Košeca, okres Ilava.


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPF 13 cool, Častá (zem-voda)

Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPL 13 cool systému zem-voda slúži na vykurovanie a chladenie rodinného domu v Častej. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v obci Častá, okres Pezinok.


Tepelné čerpadlo VAILLANT VWS 103/3, Radošina (zem-voda)

V Radošine okres Topoľčany sme inštalovali tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM exclusiv s integrovaným zásobníkom teplej vody a s dodatočnou funkciou chladenia.


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPC 7 cool, Petronell-Carnuntum (zem-voda)

Stiebel Eltron WPC 07 cool je kompaktné tepelné čerpadlo zem/voda s integrovaným zásobníkom vody, je určené na vykurovanie, pasívne chladenie i prípravu teplej vody. Tepelný výkon 7,50 kW, teplota vykurovacej vody až 60 °C. Vykurovací faktor 4,85 (COP). Petronell-Carnuntum je trhová obec v okrese Bruck an der Leitha v Rakúsku.


Tepelné čerpadlo VAILLANT VWS 102/3, Liptovský Ján (zem-voda)

Tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM VWS využíva ako zdroj tepla teplo zo zeme. Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla je v mestečku Liptovský Ján, okres Liptovský Mikuláš.


Tepelné čerpadlo STIEBEL ELTRON WPF 07, Hainfeld (zem-voda)

Hainfeld je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Dolné Rakúsko v okrese Lilienfeld.


Tepelné čerpadlo VAILLANT VWS 81/3, Martin (zem-voda)

Toto tepelné čerpadlo sa odporúča hlavne pre nízkoteplotné vykurovacie systémy. Vykurovací systém musí byť preto dimenzovaný na nízke teploty na výstupe (ideálne cca. 30 – 35 °C). Inštalácia podlahového vykurovania a tepelného čerpadla sa nachádza v meste Martim.


Vo viac ako 1 000 budovách sme inštalovali tepelné čerpadlá … a ďalšie môže byť vaše … ponuka zdarma


Vykurovanie tepelným čerpadlom je:

  • ekologické – spotrebuje min. o 2/3 menej energie ako pri klasickom vykurovaní
  • komfortné – sofistikované ovládanie (aj cez smartfón)
  • úsporné – nízke prevádzkové náklady

Kvalitné vykurovanie vám prídeme nainštalovať do týchto okresov:
Bánovce nad Bebravou,, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Komárno, Košice, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Skalica, Šaľa, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom