Solárne systémy Vaillant

Využívajme energiu slnka – solárne systémy Vaillant

Už mnoho domácností využíva slnko ako zdroj bezplatnej energie. A to na vykurovanie alebo prípravu teplej vody. Jednoducho a efektívne to umožňujú unikátne solárne systémy so solárnymi kolektormi typu drain-back značky Vaillant. Stačí, ak ich doplníte k svojmu súčasnému plynovému kotlu či elektrokotlu. Takéto solárne kolektory pracujú na jedinečnom beztlakovom princípe s názvom drain-back, ktorý umožňuje voľné stečenie solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka (zásobníka). Oproti iným typom solárnych kolektorov je to veľká výhoda, pretože sa tým zvyšuje ich životnosť a odpadajú problémy s prehrievaním kolektorov aj s protimrazovou ochranou. Kolektory sa dajú umiestniť na plochú alebo šikmú strechu alebo na fasádu, a to najlepšie v smere najväčšieho slnečného žiarenia.

intenzita slnecneho ziarenia v zavislosti na svetovej strane

Intenzita slnečného žiarenia / postavenie kolektorov voči svetovým stranám

Solárne zostavy s kolektormi typu drain-back môžete kombinovať so všetkými závesnými kondenzačnými kotlami značky Vaillant. Solárny systém predlžuje životnosť kotla viac než dvojnásobne, vďaka čomu môžete ušetriť isté financie. Kolektory typu drain-back sa takisto dajú pohodlne skombinovať napríklad so stacionárnym kondenzačným kotlom auroCOMPACT. Ten možno prevádzkovať ako samostatný kondenzačný kotol, pričom solárne panely sa dajú k nemu pripojiť aj neskôr. Tento kotol patrí k najkompaktnejším a najúčinnejším kombináciám stacionárneho kondenzačného kotla so vstavaným 190-litrovým solárnym vrstveným zásobníkom teplej vody.

Odborný návrh a cenová ponuka ...

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie ...