STIEBEL ELTRON – Nemecké tepelné čerpadlá

STIEBEL ELTRON – kvalitné tepelné čerpadlá

STIEBEL ELTRON ponúka komfortné riešenia ohrevu vody, vykurovania, tepelných čerpadiel, ventilácie, solárnych zariadení a zároveň Vám ponúka možnosti znížiť Vaše náklady na energie. S jednotlivými zariadeniami a komplexom systémových riešení pomáhame spraviť starostlivosť o domácnosť jednoduchšou, úspornejšou, ekologickou a praktickejšou. Jednotlivé časti systému sa dopĺňajú a podporujú.

Stiebel Eltron

Podnik už od svojho založenia v roku 1924 sa orientuje výhradne na produkty najvyššej kvality. Dodnes sa tak riadi myšlienkou zakladateľa firmy Dr. Theodora Stiebela, aby boli vo všetkých produktoch novovznikajúceho elektrotechnického priemyslu zlúčené bezpečnosť, komfort a nízka energetická spotreba. Táto myšlienka žije v jednom z najúspešnejších podnikov v oblasti domovej inštalácie a obnoviteľných energií dodnes. V neposlednom rade preto, že sa počas minulých 84 rokov nezmenila jedna vec: tri základné princípy podniku.
Rodinná tradícia je pritom snáď najdôležitejšia časť samozrejmých vecí v STIEBEL ELTRON. Podnik, ktorý je riadený majiteľom, patrí ešte dnes vždy z jednej polovice obom synom zakladateľa firmy. Centrom záujmu je pre Franka a Dr. Ulricha Stiebela predovšetkým takmer 3000 zamestnancov. Spolu so STIEBEL ELTRON International GmbH a ich tuzemskými a medzinárodnými predajnými organizáciami dosiahli celkový obrat nie menej ako 400 miliónov Eur. Všetci spoločne sú zastrešení firmou Dr. Theodor Stiebel Werke GmbH & Co.

Tepelné čerpadlá STIEBEL ELTRON

Tepelné čerpadlá STIEBEL ELTRON

Druhým veľkým krédom STIEBEL ELTRON je tradičné udržiavanie dobrých vzťahov s veľkoobchodom a odborným remeslom. Zahŕňa partnerské programy i aktívnu podporu všetkých partnerov prostredníctvom ponúk školení, opatrení na podporu odbytu a servisných služieb.
Tretím pravidlom je priznanie k sídlu v Nemecku. V Holzmindene tak ležia vedľa hlavného sídla skupiny STIEBEL ELTRON i najväčšie výrobné prevádzky. Tu vzniká nielen mnoho miliónov elektrických prístrojov na teplú vodu a ohrievačov, ale predovšetkým hightech produkty pre využitie obnoviteľných energií. S inovačnými produktmi a tímom, ktorý podnik udržuje v medzinárodnom kurze, získava STIEBEL ELTRON stále väčší globálny význam.
Prispieva k tomu mnoho ďalších tuzemských a medzinárodných výrobných závodov. Ďalší závod hightech v Eschwege vyrába malé vodné nádrže, varné prístroje na vodu, sušičky rúk a termoplastické súčasti pre všetky prístroje, ktoré sa v skupine vyrábajú. S novou a súčasne najväčšou výrobnou halou na tepelné čerpadlá v strednej Európe zdôrazňuje STIEBEL ELTRON svoju angažovanosť pre kvalitné produkty s vynikajúcou povesťou.
STIEBEL ELTRON však tiež uskutočnil úspešný vpád do zahraničia s viac ako 16 dcérskymi spoločnosťami a mnohými zastúpeniami po celom svete. Vlastnými predajnými a servisnými organizáciami obhospodaruje podnik s veľkým úspechom medzinárodné trhy. A aj so závodmi v čínskom Tianjine, v Poprade na Slovensku a v thajskom Ayutthaya prispieva koniec koncov STIEBEL ELTRON k tomu, čím dnes je: medzinárodnou jednotkou v kvalite pre domové inštalácie a systémovú techniku.

Spoločnosť Tatramat – ohrievače vody

Poprad je od roku 2004 členom nemeckej skupiny STIEBEL ELTRON. Svojím vstupom do tejto spoločnosti nadviazala nemecká firma na takmer 50 ročnú tradíciu výroby ohrievačov vody v Poprade a výrazne podporila jej ďalší rozvoj.

Ohrievače vody vyrobené v Poprade sa exportujú takmer do všetkých krajín sveta. Pre zákazníkov je vyrábaných niekoľko sto typov. Výrobný sortiment zahŕňa elektrické, plynové, solárne a výmenníkové ohrievače vody. Značka TATRAMAT má výrazný podiel na trhu ohrievačov vody na domácom trhu, ale aj v Českej republike.

STIEBEL ELTRON

STIEBEL ELTRON je celosvetovo zameraný koncern a patrí celosvetovo k technologickej špičke na trhu v segmentoch ohrevu vody, elektrického vykurovania a obnoviteľných zdrojov energie.

Produkty ponúkajú vysoký komfort používania a nízku energetickú náročnosť. Dôraz na spokojnosť zákazníka, úsporu energie a ochranu životného prostredia.

Vízia – vyrábať ekologické, energeticky účinné a komfortné zariadenia pre ohrev vody, vykurovanie, vetranie a chladenie.

Tepelné čerpadlá STIEBEL ELTRON

STIEBEL ELTRON vyrába kvalitné tepelné čerpadlá už od roku 1976. Moderné tepelné čerpadlá STIEBEL ELTRON sú ekonomické a ekologické vďaka využitiu obnoviteľných zdrojov energie.

Tepelné čerpadlá zem-voda

Tepelné čerpadlá zem-voda čerpajú tepelnú energiu zo zeme. Patria medzi najefektívnejšie a najekonomickejšie zdroje energie.

Využívajú sa na ohrev vody, vykurovanie a chladenie. Inštalujú sa v technickej miestnosti vo vnútri domu. Ich hlučnosť je minimálna. Možno ju porovnať s chladničkou alebo mrazničkou.

Inštalujeme tepelné čerpadlá zem-voda s plošnými kolektormi a zemným vrtom.

Výber vhodného riešenia do vašej domácnosti záleží od veľkosti vášho pozemku. Tepelné čerpadlá zem-voda s plošnými kolektormi sú ideálne pre domy s veľkým pozemkom, so zemným vrtom zas pre domy s menším pozemkom.

Zemný vrt je finančne náročnejší. Potrebujete k nemu aj stavebné povolenie a geologický prieskum.

Výhodou vrtu je, že v zime môže dodávať teplo a v lete chlad pre chladenie domu. Pasívne chladenie domu.

Tepelné čerpadlá vzduch-voda

Tepelné čerpadlá vzduch-voda patria medzi obnoviteľné zdroje energie. Energiu čerpajú z vonkajšieho vzduchu.

Využívajú sa na ohrev vody, vykurovanie a chladenie.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda sa vtedy zvyčajne umiestňuje do technickej miestnosti vo vnútri domu.

Tepelné čerpadlá vzduch-voda pre vonkajšiu inštaláciu nezaberajú vnútri domu žiadne miesto. Systém sa zväčša umiestňuje na fasádu nehnuteľnosti. Pri vonkajšej inštalácii má toto tepelné čerpadlo nízky prevádzkový hluk, čo ocenia najmä vaši susedia.

Všetky tepelné čerpadlá vzduch-voda z portfólia spoločnosti STIEBEL ELTRON disponujú najmodernejšími technológiami a inteligentným ovládaním. Prinášajú tak inovatívne a moderné riešenia pre váš domov.

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …