STIEBEL ELTRON – Nemecké tepelné čerpadlá

STIEBEL ELTRON – kStiebel Eltronvalitné tepelné čerpadlá

STIEBEL ELTRON ponúka komfortné riešenia ohrevu vody, vykurovania, tepelných čerpadiel, ventilácie, solárnych zariadení a zároveň Vám ponúka možnosti znížiť Vaše náklady na energie. S jednotlivými zariadeniami a komplexom systémových riešení pomáhame spraviť starostlivosť o domácnosť jednoduchšou, úspornejšou, ekologickou a praktickejšou. Jednotlivé časti systému sa dopĺňajú a podporujú.

Podnik už od svojho založenia v roku 1924 sa orientuje výhradne na produkty najvyššej kvality. Dodnes sa tak riadi myšlienkou zakladateľa firmy Dr. Theodora Stiebela, aby boli vo všetkých produktoch novovznikajúceho elektrotechnického priemyslu zlúčené bezpečnosť, komfort a nízka energetická spotreba. Táto myšlienka žije v jednom z najúspešnejších podnikov v oblasti domovej inštalácie a obnoviteľných energií dodnes. V neposlednom rade preto, že sa počas minulých 84 rokov nezmenila jedna vec: tri základné princípy podniku.
Rodinná tradícia je pritom snáď najdôležitejšia časť samozrejmých vecí v STIEBEL ELTRON. Podnik, ktorý je riadený majiteľom, patrí ešte dnes vždy z jednej polovice obom synom zakladateľa firmy. Centrom záujmu je pre Franka a Dr. Ulricha Stiebela predovšetkým takmer 3000 zamestnancov. Spolu so STIEBEL ELTRON International GmbH a ich tuzemskými a medzinárodnými predajnými organizáciami dosiahli celkový obrat nie menej ako 400 miliónov Eur. Všetci spoločne sú zastrešení firmou Dr. Theodor Stiebel Werke GmbH & Co.
Tepelné čerpadlá STIEBEL ELTRONDruhým veľkým krédom STIEBEL ELTRON je tradičné udržiavanie dobrých vzťahov s veľkoobchodom a odborným remeslom. Zahŕňa partnerské programy i aktívnu podporu všetkých partnerov prostredníctvom ponúk školení, opatrení na podporu odbytu a servisných služieb.
Tretím pravidlom je priznanie k sídlu v Nemecku. V Holzmindene tak ležia vedľa hlavného sídla skupiny STIEBEL ELTRON i najväčšie výrobné prevádzky. Tu vzniká nielen mnoho miliónov elektrických prístrojov na teplú vodu a ohrievačov, ale predovšetkým hightech produkty pre využitie obnoviteľných energií. S inovačnými produktmi a tímom, ktorý podnik udržuje v medzinárodnom kurze, získava STIEBEL ELTRON stále väčší globálny význam.
Prispieva k tomu mnoho ďalších tuzemských a medzinárodných výrobných závodov. Ďalší závod hightech v Eschwege vyrába malé vodné nádrže, varné prístroje na vodu, sušičky rúk a termoplastické súčasti pre všetky prístroje, ktoré sa v skupine vyrábajú. S novou a súčasne najväčšou výrobnou halou na tepelné čerpadlá v strednej Európe zdôrazňuje STIEBEL ELTRON svoju angažovanosť pre kvalitné produkty s vynikajúcou povesťou.
STIEBEL ELTRON však tiež uskutočnil úspešný vpád do zahraničia s viac ako 16 dcérskymi spoločnosťami a mnohými zastúpeniami po celom svete. Vlastnými predajnými a servisnými organizáciami obhospodaruje podnik s veľkým úspechom medzinárodné trhy. A aj so závodmi v čínskom Tianjine, v Poprade na Slovensku a v thajskom Ayutthaya prispieva koniec koncov STIEBEL ELTRON k tomu, čím dnes je: medzinárodnou jednotkou v kvalite pre domové inštalácie a systémovú techniku.

Spoločnosť Tatramat – ohrievače vody s.r.o., Poprad je od roku 2004 členom nemeckej skupiny STIEBEL ELTRON. Svojím vstupom do tejto spoločnosti nadviazala nemecká firma na takmer 50 ročnú tradíciu výroby ohrievačov vody v Poprade a výrazne podporila jej ďalší rozvoj.

Ohrievače vody vyrobené v Poprade sa exportujú takmer do všetkých krajín sveta. Pre zákazníkov je vyrábaných niekoľko sto typov. Výrobný sortiment zahŕňa elektrické, plynové, solárne a výmenníkové ohrievače vody. Značka TATRAMAT má výrazný podiel na trhu ohrievačov vody na domácom trhu, ale aj v Českej republike.