Po rozšírení výroby a modernizácii testovacieho centra v Skalici plánuje spoločnosť Vaillant postaviť v senickej priemyselnej zóne Kaplinské pole nový závod za 120 miliónov eur. Nový závod by mal začať vyrábať moderné tepelné čerpadlá už koncom roka 2023.

Výstavba v Senici sa uskutoční prostredníctvom slovenskej dcérskej spoločnosti Vaillant Group Heat Pump Production. S výstavbou by mohli začať v prvej polovici roka 2022 a skončiť na jeseň v roku 2023.

V novom objekte má pracovať cca 900 zamestnancov – v závode bude pracovať približne 700 robotníkov, 80 inžinierov a 120 administratívnych pracovníkov.

Vaillant

Vaillant

Vaillant imageHistória nemeckej spoločnosti siaha až do roku 1874. Firma sa postupne prepracovala do skupiny popredných výrobcov vykurovacej techniky.

Spoločnosť sa primárne zaoberá výrobou kotlov, ohrievačov TÚV a tepelných čerpadiel, do jej produktového portfólia patria aj solárne systémy, klimatizácie a rekuperačné jednotky.

Na trhu závesných kotlov je spoločnosť s 26 % podielom dokonca číslom jedna v rámci Európy.

Vaillant na Slovensku

V roku 2019 vyrobila spoločnosť na Slovensku 613-tisíc kotlov a zariadení na ohrev teplej vody, plán  pre rok 2020 bol na úrovni 727-tisíc kusov a v roku 2021 navýšenie na 800-tisíc kusov finálnych výrobkov.

Závod Protherm Production zo Skalice patrí medzi významných producentov vykurovacích zariadení v Európe. Je členom medzinárodného koncernu Vaillant Group.

Slovensko patrí medzi európskych lídrov vo výrobe kotlov pre ústredné kúrenie. Ročne sa na Slovensku vyrobia kotly v hodnote viac ako 200 mil. eur.

S produkciou kotlov v hodnote viac ako 40 EUR na obyvateľa mu tak patrí pozícia najväčšieho producenta v Európe v prepočte na obyvateľa. Ročne sa ich na Slovensku vyrobí viac ako pol milióna, teda takmer 100 na 1000 obyvateľov.

Celkovo sa najviac kotlov pre ústredné kúrenie v Európe vyrába v Taliansku (1,7 milióna) a Veľkej Británii (1,4 milióna).

Tepelné čerpadlá Vaillant

Pomôžeme vám vybrať najvhodnejšie tepelné čerpadlo pre vašu stavbu.