Nemecká spoločnosť Stiebel Eltron rozširuje výrobu tepelných čerpadiel

Spoločnosť Stiebel Eltron v Poprade rozširuje svoju výrobu tepelných čerpadiel, čo prinesie do regiónu približne stovku nových pracovných miest. Nová výrobná hala umožňuje zvýšenie produkcie tepelných čerpadiel na ohrev TÚV.

Spoločnosť plánuje aj ďalšie rozšírenie výrobných kapacít v nasledujúcich rokoch, s cieľom navýšiť objem výroby o viac ako 90 percent.

Celkové investičné náklady na tento projekt, vrátane nových technológií a strojových zariadení, sa odhadujú na 26,2 milióna eur. Spoločnosť získala investičný stimul vo výške 4,5 milióna eur od Ministerstva hospodárstva SR. V rámci rozšírenia výroby sa tiež predpokladá, že v priebehu nasledujúcich dvoch rokov bude v závode vytvorených ďalších 100 pracovných miest.
V závode pracuje cca 500 ľudí a do konca roka 2024 očakávajú nárast až na cca 600. Minulý rok vyrobili v závode 80 000 tepelných čerpadiel a do roku 2027 plánujú zvýšiť výrobu až na 250 000. Uplatnenie nájdu operátori výroby, konštruktéri, procesní inžinieri či skladníci. Obsadzovať budú aj pozície v oblasti riadenia výroby, kontroly kvality alebo nákupu.

Stiebel Eltron Slovakia patrí medzi popredných výrobcov systémov pre ohrev vody, vykurovanie, vetranie a chladenie.
Výroba ohrievačov v Poprade má bohatú takmer 100-ročnú históriu pod obchodným menom Tatramat. V súčasnosti sa závod špecializuje na výrobu elektrických ohrievačov vody, tepelných čerpadiel pre ohrev úžitkovej vody a tepelných čerpadiel pre ohrev vody, vykurovanie a chladenie.

Stiebel Eltron predstavuje inovácie, túžbu po poznaní a moderné myslenie

Stiebel Eltron je medzinárodne pôsobiaca značka s rodinnou tradíciou:

  • cca 4 000 zamestnancov po celom svete
  • štyri národné a štyri medzinárodné výrobné závody
  • 26 dcérskych spoločností na celom svete
  • viac ako 120 obchodných zastúpení a organizácií v rôznych krajinách sveta
  • obrat viac ako 830 miliónov eur v roku 2021, z toho približne 50 % v zahraničí
  • inteligentné produkty sú vhodné riešenia na široké použitie – ohrievače vody, tepelné čerpadlá, rekuperačné jednotky a elektrické vykurovacie zariadenia

Už od roku 1924 reprezentuje značku STIEBEL ELTRON technologická vyspelosť, kvalita, inovácia, spoľahlivosť a blízky kontakt so zákazníkom. Vďaka špičkovým produktom patria k technologickým lídrom v oblasti technických zariadení budov a zelených technológií.

Zdroj: www.trend.sk, TASR, www.teraz.sk