Testovanie tepelných čerpadiel Vaillant

Pri tepelných čerpadlách vzduch-voda je podstatné, aby zariadenie spĺňalo všetky normy a požiadavky prostredia. Dôležité je zamerať sa na hlučnosť, odolnosť voči mrazu ale aj elektromagnetické ručenie okolia. Moderné tepelné čerpadlá sú navrhnuté, ale hlavne prísne testované, na všetky tieto parametre. Ak si vyberiete produkt Vaillant, môžete si byť istí, že spĺňa najvyššie štandardy kvality a že prešiel podrobným testovaním.

Vaillant Group vyrába každý rok približne dva milióny vykurovacích zariadení pre zákazníkov vo viac ako 60 krajinách. Testovacie centrum v nemeckom Remscheide podrobuje tieto produkty radom vyčerpávajúcich testov, aby v praxi zvládli aj tie najtvrdšie podmienky.

Kvalitné tepelné čerpadlo testovanie kvality

Podrobné testovanie prináša dlhotrvajúcu kvalitu výrobkov Vaillant

Viac ako 350 individuálnych testov na 180 najmodernejších testovacích staniciach v deviatich rôznych laboratórnych oddeleniach: v novom technologickom centre Johanna Vaillanta sú naše produkty a technológie skutočne testované, aby dokázali svoju výnimočnú kvalitu.

Spoľahlivé vo vetre, daždi i mraze

Aby bola zaistená kvalita, bezpečnosť a účinnosť našich produktov, sú testované v extrémnych podmienkach. Napríklad v našich klimatických komorách kontrolujeme, ako dobre fungujú pri extrémnych teplotách a rôznych úrovniach vlhkosti. V dažďovom laboratóriu simulujeme prudký dážď s tlakom vody do 12,5 l/min. Medzitým test soľnej hmly meria odolnosť našich produktov voči korózii. Celkovo tieto testy dokazujú, že bez ohľadu na podmienky prostredia budú naše vykurovacie zariadenia spoľahlivo fungovať po mnoho rokov.

Napríklad tepelné čerpadlo aroTHERM plus, ktoré sa bude vyrábať vo Veľkej Británii od roku 2022. Počas testovania vystavujeme tepelné čerpadlo množstvu extrémnych podmienok, aby sme zaistili jeho kvalitu, spoľahlivosť, bezpečnosť a účinnosť. V našich najmodernejších klimatických komorách simulujeme teploty od -20°C do +30°C a úroveň vlhkosti 30-95%, aby sme zaistili, že tepelné čerpadlo je vhodné na použitie prakticky na akomkoľvek mieste na svete.

Testovanie aj elektromagnetickú kompatibilitu

Nikto nechce, aby Wi-Fi, smartfóny a iné zariadenia rušili vykurovacie systémy a ich ovládanie. A naopak, je neprístupné aby systémy vykurovania elektromagneticky rušili okolie domu.

Hlučnosť tepelného čerpadla

Hlučnosť tepelného čerpadla vzduch-voda je vytváraná hlavne ventilátorom a kompresorom. V minulosti bol problém s hlučnosťou tepelných čerpadiel pri nekvalitných a lacných výrobkoch.

Moderné tepelné čerpadlá vzduch-voda majú nízkootáčkové ventilátory a antivibračné rámy, ktoré výrazne znižujú hlučnosť čerpadiel. Hlučnosť tepelného čerpadla vzduch-voda, sa pohybuje okolo 45 dB, čo je porovnateľné s hlučnosťou umývačky riadu.

V technologickom centre Johanna Vaillanta vykonávame testy v každej jednej fáze výrobného procesu, od počiatočných prototypov až po modely pripravené na výrobu. Hlavným cieľom je zabezpečiť, aby všetky produkty fungovali spoľahlivo po veľmi dlhú dobu.

Získané informácie sú životne dôležité pri vývoji budúcich produktov. To znamená, že zariadenia Vaillant môžu byť stále kvalitnejšie a produkty budú poskytovať špičkovú kvalitu a skvelý výkon, ako aj užívateľsky prívetivé prostredie.

Jedným z viac ako 300 testov, ktorými tepelné čerpadlo počas svojho vývoja prechádza, je testovanie jeho funkčnosti v rôznych klimatických podmienkach. V klimatických komorách sú simulované teploty od -25 do +48 stupňov Celzia. Tepelné čerpadlo je  pripravené na použitie takmer na akomkoľvek mieste na svete.

Vaillant – 6 zelených pravidiel
Energetická účinnosť

Vaillant predstavuje udržateľné a energeticky efektívne produkty, inovácie, ochranu zdrojov a technológie s nízkymi emisiami. Tepelné čerpadlo aroTHERM plus s vysokou účinnosťou je flexibilným riešením pre nové a existujúce budovy a ponúka možnosť výrazne znížiť emisie CO2 s nulovými emisiami v mieste použitia.

Trvanlivosť

Produkty Vaillant sú odolné a robustné vďaka použitiu vysoko kvalitných materiálov. Široká škála najmodernejších testov v klimatických, technických a fyzikálnych prevádzkových podmienkach zabezpečuje najlepšiu kvalitu a veľmi dlhú životnosť našich zariadení.

Zodpovednosť

Pri výbere materiálov a dodávateľov postupujeme zodpovedne, k výrobe a logistike pristupujeme šetrne k životnému prostrediu. Materiály produktov sú vyrobené s vysokým obsahom kovov, aby mali dlhšiu životnosť.

Servis

Ponúkame vynikajúcu kvalitu služieb a garantujeme, že náhradné diely budú dostupné až 15 rokov po inštalácii. Naše spotrebiče sú tiež ľahko dostupné na opravu. Vďaka vynikajúcej opraviteľnosti predlžujeme životnosť našich produktov, čo následne znižuje odpad a šetrí zdroje.

Manipulácia

Vo Vaillante vyrábame inteligentné a užívateľsky prívetivé produkty, ktoré sa ľahko inštalujú a používajú. To zahŕňa intuitívne ovládacie prvky, inteligentné domáce aplikácie a transparentné monitorovanie energie, ktoré používateľom pomôžu efektívnejšie prevádzkovať svoje spotrebiče.

Koniec životnosti

Zaviazali sme sa chrániť prírodné zdroje a ekologickú likvidáciu produktov. Produkty Vaillant navrhujeme s ohľadom na maximálnu recyklovateľnosť a zabezpečujeme, aby sa čo najviac materiálov dalo znovu použiť.

Zdroj: www.vaillant.com

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …