Nemecká spoločnosť Stiebel Eltron plánuje v Poprade rozšíriť výrobu tepelných čerpadiel

Spoločnosť Stiebel Eltron Slovakia plánuje rozšíriť svoju produkciu tepelných čerpadiel a elektrických ohrievačov. Rozšírením výroby vznikne v Poprade takmer 100 nových miest. Do výstavby novej haly a nového strojného zariadenia chce firma investovať takmer 26,2 mil. eur.

Začiatok výroby plánuje Stiebel Eltron v októbri 2023 a dosiahnutie plnej výrobnej kapacity v októbri 2025.

V rámci realizácie zámeru spoločnosť plánuje výstavbu novej haly a obstaranie nového strojného zariadenia a technológie na rozšírenie produkcie. Ukončenie projektu rozširovania je naplánované na júl 2027. V súčasnosti sa spoločnosť zameriava hlavne na výrobu elektrických ohrievačov vody a tepelných čerpadiel. Od štátu by spoločnosť mohla dostať investičný stimul vo výške 4,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Štátnu podporu musí ešte schváliť vláda.

Stiebel Eltron Slovakia patrí medzi popredných výrobcov systémov pre ohrev vody, vykurovanie, vetranie a chladenie. V ponuke nájdete tepelné čerpadlá pre prípravu teplej vody, systémové zásobníky vody, prietokové ohrievače vody, malé, nástenné a stacionárne ohrievače vody, vetracie zariadenia, ako aj riešenia z oblasti regulácie a energetického manažmentu.

Stiebel Eltron predstavuje inovácie, túžbu po poznaní a moderné myslenie

Stiebel Eltron je medzinárodne pôsobiaca značka s rodinnou tradíciou:

  • cca 4 000 zamestnancov po celom svete
  • štyri národné a štyri medzinárodné výrobné závody
  • 26 dcérskych spoločností na celom svete
  • viac ako 120 obchodných zastúpení a organizácií v rôznych krajinách sveta
  • obrat viac ako 830 miliónov eur v roku 2021, z toho približne 50 % v zahraničí
  • inteligentné produkty sú vhodné riešenia na široké použitie – ohrievače vody, tepelné čerpadlá, rekuperačné jednotky a elektrické vykurovacie zariadenia

Už od roku 1924 reprezentuje značku STIEBEL ELTRON technologická vyspelosť, kvalita, inovácia, spoľahlivosť a blízky kontakt so zákazníkom. Vďaka špičkovým produktom patria k technologickým lídrom v oblasti technických zariadení budov a zelených technológií.

Zdroj: www.trend.sk, TASR, www.teraz.sk