Prečo použiť vetranie s rekuperáciou Zehnder?

Desať dôvodov, prečo si vybrať systém rekuperácie Zehnder:

 1. Optimálny a optimalizovaný systém vetrania s rekuperáciou tepla
 2. Prvotriedne vetracie jednotky
 3. Optimalizácia vlhkosti entalpickými výmenníkmi
 4. Moderné filtre Zehnder pre zdravšie prostredie
 5. Hygienické rozvody – antibakteriálny a antistatický povrch
 6. Moderný vzhľad a vetranie bez prievanu
 7. Kvalitná montáž a uvedenie do prevádzky
 8. Zdravý vzduch vo vnútorných priestoroch
 9. Riešenie vhodné pre každý rozpočet
 10. Bezplatný návrh systému vetrania

Zehnder má rozsiahle skúsenosti vo vývoji, výrobe a distribúcii systémov vetrania a patrí k priekopníkom na tomto trhu. Zehnder produkty ponúkajú optimálne riešenie pre každú požiadavku klienta – či už z pohľadu šírky a kvality sortimentu, starostlivosti o zákazníka, dostupného poradenstva a podpory pre inštalačné firmy. Presvedčte sa sami.

Kompletný systém vetrania s rekuperáciou tepla

Švajčiarska spoločnosť Zehnder je najväčším európskym výrobcom vetracích jednotiek s rekuperáciou tepla pre rodinné domy a byty s tradíciou už od r. 1968. Je jednotkou na riadené vetranie s rekuperáciou tepla v Českej republike aj na Slovensku. Vyvíja, vyrába a dodáva nielen vetracie jednotky, ale ucelený systém s hygienickými rozvodmi vzduchu a dizajnovými mriežkami a ventilmi. Zladené, ľahko kombinovateľné prvky umožňujú kvalitnú inštaláciu pre maximálnu spokojnosť zákazníkov.

Prvotriedne vetracie jednotky

Jednotky Zehnder ponúkajú kvalitné vyhotovenie, maximálnu energetickú účinnosť, nízku spotrebu a výnimočne tichú prevádzku. Dosahujú až 95% rekuperáciu tepla. Ich prevádzka je bezstarostná, stačí len výmena filtrov. S moderným ovládaním prinášajú používateľom maximálny komfort. Najnovšia generácia jednotiek ComfoAir Q predstavuje technologickú špičku a bez preháňania možno povedať, že patrí k tomu najlepšiemu v odbore riadeného vetrania s rekuperáciou tepla.

Zehnder

Rekuperácia ComfoAir Q prináša maximálny komfort, zdravé bývanie a úsporu nákladov. Neustály prívod čerstvého čistého vzduchu vďaka riadenému vetraniu s rekuperáciou tepla zabezpečuje maximálny komfort bývania, zlepšuje zdravie a šetrí náklady na vykurovanie.

Optimalizácia vlhkosti entalpickými výmenníkmi

Vetracie jednotky Zehnder sú dodávané s unikátnym entalpickým výmenníkom, ktorý vďaka špeciálnym membránam dokáže z odvádzaného vzduchu odovzdávať do privádzaného vzduchu nielen teplo, ale až 73% vlhkosti. Tým výrazne znižuje riziko vysušenia vzduchu a zosychania drevených výrobkov v zimnom období. Zlepšuje odolnosť vetracej jednotky proti zamŕzaniu výmenníka. Umožňuje čistenie prepláchnutím vodou pre dlhodobo vysokú účinnosť rekuperácie. Patentovaná vrstva Microban® zaisťuje vysokú účinnosť rekuperácie a prenos čerstvého vzduchu bez pachov, nečistôt, mikróbov a plesní.

Unikátny výmenník tepla u jednotiek ComfoAir Q v tvare diamantu má mimoriadne veľkú odovzdávaciu plochu a dosahuje tak vyššiu účinnosť rekuperácie tepla, vlhkosti aj chladu. Variabilné výšky kanálikov zaisťujú rovnomerné prúdenie, nižšie tlakové straty a vďaka tomu menšiu spotrebu energie a hlučnosť. Entalpický výmenník zabezpečuje spätné získavanie tepla a vlhkosti

Moderné filtre Zehnder pre zdravšie prostredie

Originálne filtre Zehnder spĺňajú najprísnejšie kritériá novej normy „ISO ePM1“. Zabezpečia odstránenie tých najmenších častíc zo vzduchu a tým významne prispievajú k zdraviu. Sú výnimočne tesné, majú extra veľkú plochu a výnimočnú stabilitu. Zabezpečujú vysokú účinnosť vetracieho systému a ideálnu vnútornú klímu.

Štyri dobré dôvody pre voľbu originálnych filtrov Zehnder:

 1. Efektívnejšia prevádzka ► nižšie prevádzkové náklady
 2. Menšia hlučnosť ► vyšší komfort bývania
 3. Čerstvý čistý vzduch ► lepšie zdravie
 4. Dlhšia životnosť ► menej častá výmena filtrov / nižšie náklady
filter do rekuperácie
filtre do rekuperácie

Hygienické rozvody – maximálna čistota vzduchu

Jedine voľbou kvalitných vetracích jednotiek a rozvodov vzduchu získa zákazník vo svojom rodinnom dome to, čo od systému vetrania s rekuperáciou tepla očakáva = neustále čerstvý a čistý vzduch. Na rozdiel od vetracej jednotky sa rozvody zabudovávajú do stavby a po ich inštalácii je k nim obmedzený prístup. Preto treba rozvodom vzduchu venovať veľkú pozornosť.

Zehnder je prvým výrobcom, ktorý začal vyrábať vetracie rúrky s hladkým vnútorným povrchom Clinside. Patentovaný antibakteriálny a antistatický povrch Clinside výrazne znižuje usadzovanie prachu, zaisťuje čistú a hygienickú prevádzku. S „hviezdicovito“ navrhnutými rozvodmi vzduchu umožňuje aj po mnohých rokoch prevádzky ľahké a dôkladné čistenie. Je certifikovaný uznávaným nemeckým hygienickým inštitútom.

Dokonalý vzhľad, vetranie bez prievanu

Dizajnové mriežky a ventily Zehnder sa hodia do akéhokoľvek interiéru, diskrétne zakrývajú výstupy pre privádzaný a odvádzaný vzduch. Dodávajú sa v nerezovom prevedení alebo bielo lakované. Veľa z nich získalo ocenenie IF Product Design Award.

Výnimočným riešením sú nové ploché ventily ComfoValve Luna. Vďaka inovatívnej konštrukcii s využitím tzv. Coandovho efektu zaisťujú extrémne tiché prúdenie vzduchu bez prievanu. Umožňujú nastavenie požadovaného množstva vzduchu do každej miestnosti.

Záruka až 5 rokov

Systém komfortného vetrania Zehnder zaručuje najvyššiu funkčnosť a dlhoročnú životnosť. Zároveň zodpovedá všetkým súčasným aj budúcim požiadavkám a predpisom. Je tak kvalitné, že na všetky prvky komfortného vetrania Zehnder môžete získať predĺženú záruku 5 rokov – a to bez cenového navýšenia. Pridaná hodnota, ktorá sa Vám oplatí rovnako ako poskytovaný záručný a pozáručný servis.

Zehnder

Vhodné riešenie pre každý rozpočet

Zehnder ponúka širokú paletu výrobkov a individuálnych riešení vhodných pre každý rozpočet. Od komfortných vetracích jednotiek s jednoduchým ovládaním za priaznivú cenu, až po zariadenia predstavujúce technologickú špičku s inteligentným ovládaním. Stavebnicový systém umožňuje časovo menej náročnú inštaláciu a tým šetrí Vaše peniaze. Navyše mnohé výrobky sú pre slovenských a českých zákazníkov cenovo zvýhodnené. Zehnder je špecialista na riadené vetranie s rekuperáciou tepla a ponúka širokú paletu výrobkov a riešení pre každý rozpočet.

Kvalitná montáž a uvedenie do prevádzky

Prvotriedny systém získame kombináciou výrobkov Zehnder, kvalitnej inštalácie a celkového návrhu systému. Kvalitný a ucelený systém ponúka maximálny komfort bývania.  Pre nás je najdôležitejšia výsledná spokojnosť zákazníkov.

K tomu smeruje odborná technická podpora, zahŕňajúca:

 • poradenstvo pred montážou vrátane obhliadky priamo na stavbe
 • kvalitná inštalácia
 • správne uvedenie do prevádzky a vyregulovanie vetracieho
 • záručný a pozáručný servis
 • v prípade potreby dôkladné čistenie rozvodov vzduchu.

Toto všetko preškolenými autorizovanými a certifikovanými partnermi Zehnder.

Bezplatný návrh systému vetrania

Voľbou vetracieho systému Zehnder získate istotu komplexnej a odbornej starostlivosti od odborníkov a profesionálov. Technici a špecialisti bezplatne navrhnú ten najvhodnejší systém vetrania pre váš dom alebo byt. Vyžiadajte si návrh vetrania a získajte dotáciu z programu.

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …