Ako býva odborníčka na nové technológie?

V časopise DOM a BÝVANIE si môžete prečítať zaujímavý rozhovor s našou milou zákazníčkou, ktorá je zároveň odborníčkou na vzduchotechniku. Do svojho domu navrhla moderné technológie: tepelné čerpadlo, podlahové vykurovanie aj vetranie s rekuperáciou.

A ako hovorí spokojná majiteľka: „V obývacej izbe je príjemných 22 °C. Počas leta využívame aj chladiacu funkciu tepelného čerpadla, v interiéri máme príjemný chlad. Tepelné čerpadlo sa stará aj o dostatok teplej vody, nižšie účty za energie a menej emisií skleníkových plynov.“

Návrhom a výberom technológií pani Zuzana ako autorizovaná stavebná inžinierka so špecializáciou na vzduchotechniku a vykurovanie stavila na istotu. „Som docentkou vzduchotechniky, v našom dome preto nesmú chýbať energeticky úsporné a ekologické riešenia, o ktorých denne vyučujem,“ vysvetľuje s úsmevom.

Išlo o tepelné čerpadlo typu vzduch/voda v kombinácii s centrálne riadeným vetraním s rekuperáciou (so spätným získavaním tepla). Tento systém predstavuje vyššiu vstupnú investíciu, prináša však mimoriadne nízke prevádzkové náklady a bezstarostné pohodlie v domácnosti. V dome zabezpečí riadené vetranie, vykurovanie, prípravu teplej vody aj chladenie. „Presvedčili nás všetky jeho výhody. So značkou Vaillant dlhodobo spolupracujem v rámci vlastného podnikania, ich technológie podrobne poznám, takže o inej značke sme ani neuvažovali,“ vysvetľuje majiteľka domu.

V novom čísle časopisu DOM a BÝVANIE si môžete prečítať celý článok a nazrieť do domu s modernými technológiami.

Pri odovzdávaní výtlačku časopisu sme si ako poďakovanie dovolili priniesť aj malú kytičku.

Pani Zuzane ďakujeme za spoluprácu a prajeme spokojné bývanie v novom dome.

Dom a Bývanie

Tepelné čerpadlo Vaillant Trnava

Tepelné čerpadlo Vaillant technická miestnosť

Ako býva odborníčka
Býva odborníčka
DaB