Vykurovanie rodinného domu v mestečku Sereď

V rodinnom dome v Seredi sme inštalovali podlahové vykurovanie REHAU, tepelné čerpadlo NIBE a systém vetrania s rekuperáciou NIBE.

Navrhnutie riešenia spoľahlivého a efektívneho vykurovania, chladenia a vetrania do rodinného domu vypracovala Ing. Nikoleta Nádaská, tak aby tieto systémy domu spolu zabezpečovali ideálne prostredie a zároveň úsporne vykurujú či chladia celú domácnosť.

Inštalované technológie vykurovania, vetrania a chladenia:

  • podlahové vykurovanie/chladenie Rehau  155 m2 s temperovaním garáže
  • tepelné čerpadlo NIBE F2125-8 vzduch-voda+ VVMS320 – vybavená dotácia na tepelné čerpadlo
  • vetracia jednotka NIBE ERS S10-400+ vzduchotechnika 12 tanierových ventilov- 6 prívodných a 6 odvodných

Tieto systémy domu spolu zabezpečujú ideálne prostredie a zároveň úsporne vykurujú či chladia celú domácnosť.

Reportáž v Portugalskej televízii RTP3:

Tepelné čerpadlo NIBE

Náš milý zákazník takto píše na Linked in:

Podarilo sa mi splniť z jedných mojich cieľov, vybudovať pre seba a moji rodinku krásne bývanie. Nakreslil som si vlastný pôdorys a navrhol dom, ktorý by mal mať čo najmenšie náklady na bývanie. Čo sa mi po dvoch rokoch podarilo. Mesačné náklady sa pohybujú 60e elektrika a 15e voda/kanalizácia. Vďaka SIEA si ho môžte pozrieť v portugalskej reportáži. Link na pozriete, odporúčam prejsť od 10-12 min.

https://lnkd.in/eDH7yU9i

Za takúto výnimočnú stavbu vďačím za návrh/realizáciu hrubej stavby firme IDEÁLNE DOMY, za odbornú pomoc a perfektný funkčný návrh kúrenia a rekuperácie firme GEOTHERM Slovakia, s.r.o., za odbornú pomoc vo vodoinštalácii Miroslav Repčík, za skvelé zabezpečenie a odborné rady Radoslav Svrček Jablotron Slovensko a nakoniec najväčšia vďaka patrí za skvelý návrh elektroinštalácie a pomoci pri každom stavebnom probléme môjmu otcovi Miloš Svrček. Podarilo sa nám postaviť, nie umelecké ale technologické dielo.

https://www.rtp.pt/play/p13146/e758579/do-algarve-a-laponia

Blahoželáme a prajeme dlhé a pohodové užívanie stavby

Fotky inštalácie a zariadení:

Informácie o inštalovaných zariadeniach:

NIBE S2125
Tepelné čerpadlo vzduch-voda

NIBE S2125 je nezvyčajne tiché a účinné tepelné čerpadlo. Oproti iným modelom vyniká vyššou výstupnou teplotou až 75 °C pri zachovaní tichej prevádzky. Spolu s vnútornými modulmi NIBE efektívne vytvorí zdravú vnútornú klímu v dome.

Vhodné najmä pre náročných majiteľov novostavieb, radových a rekonštruovaných domov. NIBE S2125 je súčasťou radu „S“ kompatibilného s inteligentnou domácnosťou a s možnosťou pripojenia k inteligentnému príslušenstvu NIBE.

NIBE VVM S320
Vnútorná systémová jednotka

Vnútorná systémová jednotka NIBE VVM S320 je určená na kombinovanie s tepelným čerpadlom NIBE vzduch-voda a spoločne tvoria vysoko účinný systém vykurovania pre domácnosť. NIBE VVM S320 je vybavená inteligentným, používateľsky prívetivým a dotykovo ovládaným regulátorom, ktorý zaisťuje účinné vykurovanie/chladenie a ohrev vody s vysokým výkonom.

S integrovanou Wi-Fi tvorí rad NIBE „S“ prirodzenú súčasť domu. Moderný regulátor NIBE automaticky upravuje vnútornú klímu a vy máte plnú kontrolu prostredníctvom telefónu alebo tabletu. Tým sa zaistí maximálne pohodlie a minimálna spotreba energie s ohľadom na životné prostredie.

NIBE ERS S40-350
Rekuperačná jednotka

NIBE ERS S40 je rekuperačná jednotka s nízkou spotrebou energie, montuje sa spoločne s tepelným čerpadlom NIBE zem-voda radu „S“ alebo s tepelným čerpadlom NIBE vzduch-voda s VVM/SMO radu „S“.

Spoločne tvoria kompletný systém vykurovania a vetrania. Rekuperačná jednotka sa jednoducho ovláda na tepelnom čerpadle. NIBE ERS S40 sa dodáva v ľavostrannom prevedení s ohľadom na pripojenie potrubia, ale možno ju prestaviť aj na pravostrannú verziu.

Naše inštalácie systémov a referencie …