Výroba tepelných čerpadiel Hoval na Slovensku

Lichtenštajnská spoločnosť Hoval plánuje rozšíriť výrobu vo svojom závode v Istebnom na Orave. Spoločnosť sa zaoberá sa technológiami vykurovania a vzduchotechniky.

Firma predložila svoj zámer na vybudovanie výrobno-skladovej haly. Prácu v novom závode na výrobu tepelných čerpadiel by mohlo nájsť viac ako 630 ľudí.
S prípravou výstavby chcú začať ešte v roku 2022

Predpokladané náklady na realizáciu odhadla spoločnosť na 40 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty. S prípravou výstavby chcú začať ešte v tomto roku, samotnú výrobu plánujú spustiť v roku 2024.

Tepelne cerpadla Hoval

Novú výrobno-skladovú halu plánuje spoločnosť Hoval vybudovať na pozemku s rozlohou 25-tisíc metrov štvorcových. Ročne chcú vyrábať až 32-tisíc tepelných čerpadiel. Zámer na výstavbu je predložený v dvoch variantoch, pričom tie sa líšia len spôsobom vykurovania objektu.

Riešenie problematiky OZE

Firma chce zriadením nového výrobného závodu prispieť k riešeniu problematiky obnoviteľných zdrojov energie a prispieť k ekologickému spôsobu získavania tepla.
„Podľa novej štúdie zverejnenej Európskou spotrebiteľskou organizáciou budú tepelné čerpadlá pre spotrebiteľov najlacnejšou možnosťou zeleného vykurovania. Už v krátkom čase budú pre spotrebiteľov cenovo dostupnejším a pohodlnejším riešením,“ uviedol investor.

Hoval tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá
Thermalia®
Geotermálne tepelné čerpadlo – energia sa získava z pôdy alebo podzemných vôd, a to ako v nových budovách, tak pri rekonštrukcii starých budov

UltraSource® B
Moderné tepelné čerpadlo vzduch / voda pre vykurovanie, chladenie a výrobu teplej vody. Split prevedenie s moduláciou výkonu, vyššia efektivita, neporovnateľné ticho.

UltraSource® T
Sofistikované tepelné čerpadlo voda/voda alebo zem/voda pre vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody. Kompaktný dizajn s integrovaným zásobníkom na teplú úžitkovú vodu. Extrémne efektívne a tiché.

Zdroj: https://ekonomika.pravda.sk
Zdroj: sita