Kotly Buderus

BUDERUS plynové kotly

Buderus plynové kotleBUDERUS ponúka komplexné a premyslené riešenia od jedného výrobcu.  Nový regulačný systém s inovatívnymi ovládacími prvkami je ďalším krokom v high tech smerovaní. Ovládacia jednotka môže byť namontovaná v obytnom priestore, ale aj pripojená v regulačnom systéme kotla. Dobre čitateľný displej dá zrozumiteľné textové informácie o prevádzke, nastavení a servise.

Veľkou prednosťou je kompaktnosť a príťažlivý vzhľad.  Zabudovaný prepínací ventil umožňuje pripojenie zásobníka teplej úžitkovej vody podľa potrebného objemu. S krytom hydraulických prepojení všetky prvky tvoria kompaktnú vežu moderného vzhľadu a kompaktných rozmerov. Plynový kotol v čistom bielom prevedení pôsobí moderne a esteticky.

Buderus Bosch Vďaka revolučnej konštrukcii dokážu kondenzačné kotly BUDERUS zúžitkovať i teplo, ktoré pri klasickom spaľovaní odchádza spalinami do komína. V porovnaní s tradičnými plynovými kotlami s nízkymi teplotami šetrí kondenzačná technika až 14% nákladov na vykurovanie. V porovnaní so starými zariadeniami dokonca až 30%. Taktiež dokáže plynulo meniť veľkosť plameňa horáka podľa tepelnej požiadavky už od 18% výkonu, čím zákazníkovi ešte viac šetrí náklady za vykurovanie. Ďalšou dôležitou inováciou je tzv. FLOW plus-System, elektronicky ovládané kotlové čerpadlo, ktoré ekonomickou prevádzkou ušetrí ďalšie náklady za elektrickú energiu.

Rozdiely medzi kondenzačnými, nízkoteplotnými a konvekčnými kotlami.

Plynový kotol je vhodne upravená a uzatvorená nádoba, v ktorej dochádza k spaľovaniu plynného paliva, pričom sa uvoľňujú spaliny a teplo. Prostredníctvom výmenníka tepla sa vzniknuté teplo odovzdáva vykurovaciemu médiu.

  • KONVEKČNÉ KOTLY – nevyužívajú skupenské teplo vodnej pary v spalinách a strata tepla pri teplote spalín 150 ºC je až 10%. Do novostavieb neodporúčame.
  • NÍZKOTEPLOTNÉ KOTLY – nevyužívajú skupenské teplo vodnej pary, avšak strata citeľného tepla je vďaka nižšej teplote spalín menšia. Do novostavieb neodporúčame.
  • KONDENZAČNÉ KOTLY – využívajú skupenské teplo vodnej pary v spalinách a teplo obsiahnuté v spalinách. Ekonomická prevádzka vhodná aj do novostavieb.

Kondenzačné kotly BUDERUS

Buderus kotolPlynové kondenzačné kotly Buderus pre obytné stavby a komerčné použitie sú výkonné a priestorovo úsporné. Ich vykurovacia technika je mimoriadne efektívna a dá sa ľahko spájať s regeneratívnymi energiami do spoľahlivého systémového celku.

Kondenzačný kotol Buderus Logamax plus nevyužíva na výrobu tepla iba plyn, ale aj energiu obsiahnutú vo vodnej pare v spaľovanom vzduchu. Toto kondenzačné teplo sa podieľa na kúrení a zvyšuje stupeň využitia až na 109 %, čím výrazne znižuje náklady na vykurovanie. Energiu šetrí aj modulačný horák. Vďaka svojmu modulačnému rozsahu od 23 do 100 % produkuje vždy toľko tepla, koľko je práve potrebné. To znižuje počet štartov horáka a znižuje spotrebu plynu. K výraznej úspore elektrickej energie prispieva aj efektívne obehové čerpadlo.
Závesné plynové kondenzačné kotly od značky Buderus pre rodinné a bytové domy sú moderné efektívne zariadenia, ktoré svojou vysokou účinnosťou prinášajú domácnostiam nielen nízke náklady na kúrenie a ohrev vody, ale sú zároveň šetrné k životnému prostrediu vďaka nízkym emisiám CO2.

BUDERUS elektrické kotly

Prednosťou elektrických kotlov je priama premena elektriny na teplo a vysoký komfort prevádzky. Elektrokotly neprodukujú žiadne emisie, všetko, čo sa z elektrickej siete odoberie, sa premení na teplo.  Na rozdiel od iných druhov kotlov odpadá akákoľvek manipulácia s palivom, elektrické kotly nepotrebujú komín a ani žiadne iné zariadenie na odvod spalín alebo kondenzátu. Elektrické kotly vyžadujú minimálnu údržbu a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Nevýhodou sú elektrických kotlov sú vysoké prevádzkové náklady.

Kotolňa BUDERUS BOSCH

plynový kotol Buderus

V prípade záujmu o cenovú ponuku na systémy BUDERUS nás neváhajte kontaktovať: geotherm@geotherm.sk, borcany@geotherm.sk, +421 915 800 915

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …