Kotly Vaillant

Vaillant – výrobca kotlov a zariadení na vykurovanie

Značka Vaillant predstavuje moderné vykurovacie systémy a technológie pre ohrev vody – tepelné čerpadlá, plynové kotly, solárne systémy, zásobníky. Už od roku 1874 patrí Vaillant medzi priekopníkov zariadení na TÚV s vykurovacích systémov.

Plynové kondenzačné kotly – prečo Vaillant?

Pretože vysoká efektívnosť a ekológia nie je len módny trend. Všetky výrobky Vaillant pracujú vysoko efektívne – aby šetrili energiu, prírodu a peňaženku našich zákazníkov. Moderné kondenzačné kotly sú úsporné a spoľahlivé.

Vaillant plynový kondenzačný kotol

Vaillant moderné vykurovanie budúcnosti

Symboly  – označovanie výrobkov Vaillant

VUW – Závesný kombinovaný kotol
VU – Závesný systémový kotol
VUI – Závesný kombinovaný kotol so zabudovaným zásobníkom
VKK – Stacionárny kondenzačný kotol
VSC – Stacionárny kondenzačný kotol so zabudovaným zásobníkom
MAG – Ohrievač vody
VGH – Priamo ohrievaný zásobník
VIH – Nepriamo ohrievaný zásobník
VIH R – Nepriamo ohrievaný zásobník valcový
VIH Q – Nepriamo ohrievaný zásobník hranatý
VIH S – Nepriamo ohrievaný zásobník solárny (bivalentný)
VPS – Akumulačný zásobník
MSS – Modulárny zásobníkový systém
VFK – Plochý solárny kolektor
VTK – Trubicový vákuový kolektor
VWL – Tepelné čerpadlo vzduch – voda
VWS – Tepelné čerpadlo zem – voda
VWW – Tepelné čerpadlo voda – voda
atmoTEC – Závesný kotol s odvodom spalín do komína
turboTEC – Závesný kotol nezávislý od prívodu vzduchu z miestnosti
ecoTEC – Závesný kondenzačný kotol nezávislý od prívodu vzduchu z miestnosti

systém označenia kotlov Vaillant

kotly Vaillant

Vaillant piktogramy

Kotly Vaillant

Moderný kondenzačný kotol Vaillant ponúka široký rozsah výkonu, pohodlnú obsluhu, jednoduchú údržbu a moderný dizajn. Plynové kotly sú investíciou na dlhé obdobie, preto je dôležitý správny výber, aby pracovali spoľahlivo, dlhodobo, boli správne nainštalované a nadimenzované. Kondenzačné kotly sú vhodné na vykurovanie, keď potrebujete budovu vykurovať a v lete chladiť, ideálne je použiť tepelné čerpadlo.

Odborný návrh zdarma

Ak máte záujem o návrh a cenovú ponuku vypracovanú našimi odborníkmi, použite tlačidlo /presmeruje vás na formulár/.

História spoločnosti Vaillant

História spoločnosti Vaillant siaha až do roku 1874, kedy ju založil Johann Vaillant v Remscheide v Nemecku. Odvtedy spoločnosť Vaillant neustále napreduje a je lídrom v oblasti vykurovacích a vetracích technológií.

Od roku 1899 zdobí motív zajaca všetky produkty, katalógy a prospekty. Počas niekoľkých rokov, si Vaillant vybudoval výbornú povesť, ktorá sa rozšírila po celom Nemecku a aj za jeho hranicami.

Od svojho založenia firma buduje sieť servisných stredísk a obchodných firiem. Miestne sídlo firmy je v Skalici, kde sa nachádza moderné školiace stredisko pre teoretické a praktické vyučovanie. V oblasti predaja a servisu má značka Vaillant vybudovanú sieť 400 zmluvných obchodných firiem po celom Slovensku.

Skupina Vaillant Group je synonymom vykurovania a prípravy teplej vody, pričom hlavný dôraz kladie na kvalitu, spoľahlivosť a užívateľský komfort. Jej produkty tepelnej techniky sú zastúpené vo viac ako 100 krajinách sveta. Sortiment zahŕňa závesné a stacionárne kotly, zásobníky teplej vody či elektrické spotrebiče.

So svojím 140 rokov dlhým pôsobením na trhu však patrí hlavne značka Vaillant k tým najväčším a najvýznamnejším. Dlhodobo je lídrom na trhu a priekopníkom vo vývoji a inováciách v oblasti vykurovacích technológií v Európe.

Vaillant história loga

História značky Vaillant

História spoločnosti Vaillant

1874 Inštalatér Johann Vaillant zakladá firmu.
1894 Ocenený patentom za vynález plynového ohrievača vody konštrukciou “v uzatvorenom systéme”.
1899 Zaregistrované logo firmy, veľkonočný zajac.
1905 Vývoj ohrievača vody v závesnom prevedení, patentované pod označením „Geyser“.
1924 Vývoj závesného kotla na kúrenie.
1955 Od konca 2. svetovej vojny vyrobený miliónty spotrebič.
1960 Začína výroba elektrických spotrebičov.
1967 Vývoj kombinovaného závesného kotla.
1974 Od roku 1974 predaných 11 miliónov spotrebičov.
1992 Založenie dcérskych spoločností – v Československej republike, Maďarsku, Poľsku a Turecku.
1993 Rozdelením Československa vzniká samostatné obchodné zastúpenie na Slovensku.
1999 Jubileum, 125 rokov výročie založenia firmy, za celú dobu histórie predaných 40 miliónov spotrebičov.
2001 Vzniká skupina Vaillant Group zastrešujúca osem významných výrobcov vykurovacích zariadení v Európe, na Slovensku aj výrobcu kotlov Protherm.
2003 Výrobný závod Vaillant Group v Skalici sa špecializuje na výrobu stacionárnych kotlov aj pre ďalšie značky patriace do skupiny VG.
2004 Vaillant Group otvára na Slovensku v Trenčíne nový výrobný závod na výrobu hydraul. skupín pre kotly.
2009 V závode VG Trenčín vyrobený 10 000 000 modul pre vykurovacie zariadenia.

Vaillant logo

Výrobca kotlov Vaillant na Slovensku

V roku 1992 vznikajú dcérske spoločnosti – v Československej republike, Maďarsku, Poľsku a Turecku. Firma buduje na území Slovenska sieť servisných stredísk a obchodných firiem. Hlavné sídlo firmy je v Skalici a nachádza sa tu aj moderné školiace stredisko pre teoretické a praktické vyučovanie. V oblasti predaja a servisu má značka Vaillant vybudovanú sieť 400 zmluvných obchodných firiem po celom Slovensku.

Skupina Vaillant Group je synonymom vykurovania a prípravy teplej vody, pričom hlavný dôraz kladie na kvalitu, spoľahlivosť a užívateľský komfort. Jej produkty tepelnej techniky sú zastúpené vo viac ako 100 krajinách sveta. Združuje značky Vaillant, Saunier Duval, AWB, Bulex, DemirDöküm, Glow worm, Hermann Saunier Duval a Protherm. Každá z týchto značiek má s výrobou vykurovacích zariadení bohaté skúsenosti, pretože väčšina z nich je v danom segmente viac ako 80 rokov. So svojím 140 rokov dlhým pôsobením na trhu však patrí hlavne značka Vaillant k tým najväčším a najvýznamnejším. Dlhodobo je lídrom na trhu a priekopníkom vo vývoji a inováciách v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Skupina Vaillant Group má vybudovanú rozsiahlu sieť obchodných zastúpení a tisíce spokojných zákazníkov po celom svete.

Vaillant Group moderné systémy vykurovania

Do bohatého portfólia Vaillant Group patria moderné technológie vykurovania, ktoré sú energeticky úsporné, efektívne a prispievajú k ochrane životného prostredia. Vďaka širokému spektru produktov a modelov si tu každý zákazník nájde presne to, čo potrebuje. Sortiment zahŕňa závesné a stacionárne kotly aj zásobníky teplej vody. Na trhu závesných kotlov je spoločnosť s 26 percentným podielom dokonca číslom jedna v Európe. Vaillant Group sa nešpecializuje len na vývoj a výrobu kotlov, do jej produktového portfólia patria aj technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie, ako sú solárne systémy či tepelné čerpadlá a klimatizácie. Užívateľom ponúka tiež rekuperačné alebo kogeneračné jednotky a zeolitové tepelné čerpadlá. Odkaz na tepelné čerpadlá Vaillant.

Vaillant Group myslí dopredu a ponúka individuálne riešenia pre každú potrebu a každý druh energie. Jej úspech je založený tiež na výskume a vývoji, ktorý vždy prebieha v súlade so želaniami zákazníkov. Oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti patrí k najväčším a predovšetkým k najkreatívnejším oddeleniam v tomto segmente. Tím vývojárov neustále pracuje na nových zariadeniach a technologických systémoch, ktoré sa čoraz jednoduchšie obsluhujú a ktoré už dnes spĺňajú požiadavky zajtrajška. Či ide o energetické riešenia budúcnosti, alebo o najlepší spôsob ako využiť fosílne palivá, spoločnosť Vaillant Group sa snaží hľadať nové trendy a byť vždy o krok dopredu pred ostatnými. Dôkazom toho je aj každoročné prihlásenie až 100 nových patentov. V oblasti výroby kladie firma najväčší dôraz na dosiahnutie najvyššej kvality kotlov, ktorá predstavuje dokonalosť do najmenšieho detailu.

Tepelné čerpadlá Vaillant predstavujú moderné, úsporné a ekologické vykurovanie

Vaillant moderné tepelné čerpadlá

Spoznajte výhody vykurovania a chladenia tepelnými čerpadlami Vaillant. Moderné zariadenia prinášajú do stavieb nové možnosti nastavenia a ovládania zariadení domácností.

Vaillant Group má svoje zastúpenie vo väčšine krajín sveta

Výnimkou nie je ani Slovensko, kde sídli spoločnosť Vaillant Group Slovakia, s. r. o. zastupujúca značky Vaillant a Protherm. Vykurovacie zariadenia Vaillant Group sa vyrábajú v siedmich výrobných závodoch, pričom až dva z nich sa nachádzajú na území našej krajiny. Tieto fabriky zamestnávajú spolu viac ako 1 300 ľudí. Výrobný závod Protherm Production so sídlom v Skalici sa špecializuje na výrobu elektrokotlov a stacionárnych kotlov pre všetky značky patriace do skupiny Vaillant Group. Môže sa pochváliť aj vlastným vývojovým centrom, ktoré patrí k najmodernejším v Európe. Druhým výrobným závodom na Slovensku je Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, ktorý pre celú skupinu vyrába moduly pre závesné kotly.

Vaillant ponúka novú generáciu inteligentných a účinných vykurovacích spotrebičov, ktoré sú zároveň maximálne šetrné k životnému prostrediu

Nové zariadenia Vaillant majú označenie Green iQ, ide o výrobky s najvyššou mierou udržateľnosti po celú dobu ich životnosti – od fázy ich zrodu, efektívneho fungovania v domácnosti, až po ich recykláciu.

Všetky produkty Green iQ možno ľahko kombinovať so solárnymi systémami. Zariadenia sú Wi-Fi kompatibilné, majú integrované internetové rozhranie.

Vaillant moderné ovládanie

Domácnosť ovládaná smartfónom

Novinka z rady Green iQ je závesný plynový kondenzačný kotol ecoTEC exclusiv, ktorý umožňuje aj vykurovanie 100 % bioplynom. Kotol je k dispozícii vo výkonových radoch 15, 21, 27 alebo 32 kW. Je výkonný, flexibilný a jeho nová, s internetom prepojená riadiaca jednotka, umožňuje jednoduché a inovatívne ovládanie kúrenia na diaľku s pomocou smartfónu. Plynový kotol je možné kedykoľvek kontrolovať, nastavovať a ovládať na diaľku prostredníctvom internetu či telefónu s operačným systémom.

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …