Kotly Vaillant

Vaillant

Značka Vaillant predstavuje moderné vykurovacie systémy a technológie pre ohrev vody – tepelné čerpadlá, plynové kotly, solárne systémy, zásobníky. Už od roku 1874 patrí Vaillant medzi priekopníkov zariadení na TÚV s vykurovacích systémov.

Kondenzačné a elektrické kotly – prečo Vaillant?

Pretože vysoká efektívnosť a ekológia nie je len módny trend. Všetky výrobky Vaillant pracujú vysoko efektívne – aby šetrili energiu, prírodu a peňaženku našich zákazníkov.

Prečo Vaillant?

Symboly  – označovanie výrobkov Vaillant

VUW – Závesný kombinovaný kotol
VU – Závesný systémový kotol
VUI – Závesný kombinovaný kotol so zabudovaným zásobníkom
VKK – Stacionárny kondenzačný kotol
VSC – Stacionárny kondenzačný kotol so zabudovaným zásobníkom
MAG – Ohrievač vody
VGH – Priamo ohrievaný zásobník
VIH – Nepriamo ohrievaný zásobník
VIH R – Nepriamo ohrievaný zásobník valcový
VIH Q – Nepriamo ohrievaný zásobník hranatý
VIH S – Nepriamo ohrievaný zásobník solárny (bivalentný)
VPS – Akumulačný zásobník
MSS – Modulárny zásobníkový systém
VFK – Plochý solárny kolektor
VTK – Trubicový vákuový kolektor
VWL – Tepelné čerpadlo vzduch – voda
VWS – Tepelné čerpadlo zem – voda
VWW – Tepelné čerpadlo voda – voda
atmoTEC – Závesný kotol s odvodom spalín do komína
turboTEC – Závesný kotol nezávislý od prívodu vzduchu z miestnosti
ecoTEC – Závesný kondenzačný kotol nezávislý od prívodu vzduchu z miestnosti

systém označenia kotlov Vaillant

Vaillant system označenia kotlov

Vaillant piktogramy

História spoločnosti Vaillant

História spoločnosti Vaillant siaha až do roku 1874, kedy ju založil Johann Vaillant v Remscheide v Nemecku. Odvtedy spoločnosť Vaillant neustále napreduje a je lídrom v oblasti vykurovacích a vetracích technológií.

Od roku 1899 zdobí motív zajaca všetky produkty, katalógy a prospekty. Počas niekoľkých rokov, si Vaillant vybudoval výbornú povesť, ktorá sa rozšírila po celom Nemecku a aj za jeho hranicami.

Vaillant história loga

História značky Vaillant

História spoločnosti Vaillant

1874 Inštalatér Johann Vaillant zakladá firmu.
1894 Ocenený patentom za vynález plynového ohrievača vody konštrukciou “v uzatvorenom systéme”.
1899 Zaregistrované logo firmy, veľkonočný zajac.
1905 Vývoj ohrievača vody v závesnom prevedení, patentované pod označením „Geyser“.
1924 Vývoj závesného kotla na kúrenie.
1955 Od konca 2. svetovej vojny vyrobený miliónty spotrebič.
1960 Začína výroba elektrických spotrebičov.
1967 Vývoj kombinovaného závesného kotla.
1974 Od roku 1974 predaných 11 miliónov spotrebičov.
1992 Založenie dcérskych spoločností – v Československej republike, Maďarsku, Poľsku a Turecku.
1993 Rozdelením Československa vzniká samostatné obchodné zastúpenie na Slovensku.
1999 Jubileum, 125 rokov výročie založenia firmy, za celú dobu histórie predaných 40 miliónov spotrebičov.
2001 Vzniká skupina Vaillant Group zastrešujúca osem významných výrobcov vykurovacích zariadení v Európe, na Slovensku aj výrobcu kotlov Protherm.
2003 Výrobný závod Vaillant Group v Skalici sa špecializuje na výrobu stacionárnych kotlov aj pre ďalšie značky patriace do skupiny VG.
2004 Vaillant Group otvára na Slovensku v Trenčíne nový výrobný závod na výrobu hydraul. skupín pre kotly.
2009 V závode VG Trenčín vyrobený 10 000 000 modul pre vykurovacie zariadenia.

Vaillant

Profil spoločnosti Vaillant na Slovensku

V roku 1992 vznikajú dcérske spoločnosti – v Československej republike, Maďarsku, Poľsku a Turecku. Firma buduje na území Slovenska sieť servisných stredísk a obchodných firiem. Hlavné sídlo firmy je v Skalici a nachádza sa tu aj moderné školiace stredisko pre teoretické a praktické vyučovanie. V oblasti predaja a servisu má značka Vaillant vybudovanú sieť 400 zmluvných obchodných firiem po celom Slovensku.

Skupina Vaillant Group je synonymom vykurovania a prípravy teplej vody, pričom hlavný dôraz kladie na kvalitu, spoľahlivosť a užívateľský komfort. Jej produkty tepelnej techniky sú zastúpené vo viac ako 100 krajinách sveta. Združuje značky Vaillant, Saunier Duval, AWB, Bulex, DemirDöküm, Glow worm, Hermann Saunier Duval a Protherm. Každá z týchto značiek má s výrobou vykurovacích zariadení bohaté skúsenosti, pretože väčšina z nich je v danom segmente viac ako 80 rokov. So svojím 140 rokov dlhým pôsobením na trhu však patrí hlavne značka Vaillant k tým najväčším a najvýznamnejším. Dlhodobo je lídrom na trhu a priekopníkom vo vývoji a inováciách v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Skupina Vaillant Group má vybudovanú rozsiahlu sieť obchodných zastúpení a tisíce spokojných zákazníkov po celom svete.

Do bohatého portfólia Vaillant Group patria moderné technológie vykurovania, ktoré sú energeticky úsporné, efektívne a prispievajú k ochrane životného prostredia. Vďaka širokému spektru produktov a modelov si tu každý zákazník nájde presne to, čo potrebuje. Sortiment zahŕňa závesné a stacionárne kotly aj zásobníky teplej vody. Na trhu závesných kotlov je spoločnosť s 26 percentným podielom dokonca číslom jedna v Európe. Vaillant Group sa nešpecializuje len na vývoj a výrobu kotlov, do jej produktového portfólia patria aj technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie, ako sú solárne systémy či tepelné čerpadlá a klimatizácie. Užívateľom ponúka tiež rekuperačné alebo kogeneračné jednotky a zeolitové tepelné čerpadlá.

Odkaz na tepelné čerpadlá Vaillant

Vaillant Group myslí dopredu a ponúka individuálne riešenia pre každú potrebu a každý druh energie. Jej úspech je založený tiež na výskume a vývoji, ktorý vždy prebieha v súlade so želaniami zákazníkov. Oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti patrí k najväčším a predovšetkým k najkreatívnejším oddeleniam v tomto segmente. Tím vývojárov neustále pracuje na nových zariadeniach a technologických systémoch, ktoré sa čoraz jednoduchšie obsluhujú a ktoré už dnes spĺňajú požiadavky zajtrajška. Či ide o energetické riešenia budúcnosti, alebo o najlepší spôsob ako využiť fosílne palivá, spoločnosť Vaillant Group sa snaží hľadať nové trendy a byť vždy o krok dopredu pred ostatnými. Dôkazom toho je aj každoročné prihlásenie až 100 nových patentov. V oblasti výroby kladie firma najväčší dôraz na dosiahnutie najvyššej kvality kotlov, ktorá predstavuje dokonalosť do najmenšieho detailu.

Vaillant Group má svoje zastúpenie vo väčšine krajín sveta. Výnimkou nie je ani Slovensko, kde sídli spoločnosť Vaillant Group Slovakia, s. r. o. zastupujúca značky Vaillant a Protherm. Vykurovacie zariadenia Vaillant Group sa vyrábajú v siedmich výrobných závodoch, pričom až dva z nich sa nachádzajú na území našej krajiny. Tieto fabriky zamestnávajú spolu viac ako 1 300 ľudí. Výrobný závod Protherm Production so sídlom v Skalici sa špecializuje na výrobu elektrokotlov a stacionárnych kotlov pre všetky značky patriace do skupiny Vaillant Group. Môže sa pochváliť aj vlastným vývojovým centrom, ktoré patrí k najmodernejším v Európe. Druhým výrobným závodom na Slovensku je Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, ktorý pre celú skupinu vyrába moduly pre závesné kotly.