Kotol Buderus Logamax plus GB122

Kondenzačný kotol Buderus Logamax plus GB122

kondenzačný kotol Buderus GB122Nový plynový kondenzačný kotol Buderus Logamax plus GB122 sa vďaka širokému modulačnému výkonu, od 2,0 do 24 kW, flexibilne prispôsobí vašim požiadavkám na vykurovanie a potrebu teplej vody.

Kompaktný a moderný dizajn umožňuje kotlu Logamax plus GB122 elegantne zapadnúť do vybavenia domácnosti. Kotol zaberá málo miesta a jednoducho sa inštaluje. Je vybavený moderným LCD displejom, ktorý uľahčuje ovládanie. Vhodný pre rodinné domy a byty.

Buderus Logamax plus GB122

  • Nový typ výmenníka
  • Nový model horáka
  • Vylepšený a veľa výkonný ventilátor
  • Jednoduché nastavovanie
  • Nový typ ovládacieho panela
  • Okienko zhora u výmenníka pre jeho ľahké čistenie bez nutnosti rozoberania výmenníka
  • Robustné a kompaktné kompletné riešenie
  • mimoriadne veľký rozsah modulácie
  • Veľká energetická účinnosť: energetický štítok A+ s reguláciou
  • Ovládanou podľa vonkajšej teploty

Hmotnosť: 36 kg

Pokyny pre úsporu energie

Kotol je navrhnutý tak, aby pracoval s nízkou spotrebou energie, aby čo najmenej zaťažoval životné prostredie a súčasne zabezpečoval vysoký komfort. Prívod paliva do horáka sa reguluje podľa potreby tepla v byte. V prípade menšej potreby tepla pracuje kotol ďalej s malým plameňom. Kúrenári tento proces nazývajú stála regulácia. Vďaka stálej regulácii sú výkyvy teplôt malé a teplo sa v miestnostiach rozdeľuje rovnomerne. Tak sa môže stať, že kotol je v prevádzke dlhší čas, ale napriek tomu spotrebuje menej paliva v porovnaní s kotlom, ktorý sa stále zapína a vypína.

Regulácia vykurovania

Pre dosiahnutie optimálneho výkonu vykurovacieho zariadenia odporúčame reguláciu vykurovania pomocou regulátora riadeného podľa priestorovej teploty alebo regulátora riadeného podľa vonkajšej teploty a s termostatickými ventilmi.
Aby ste dosiahli želanú priestorovú teplotu, úplne otvorte termostatické ventily. Ak sa po dlhšej dobe nedosiahla želaná teplota, zvýšte želanú priestorovú teplotu pomocou regulátora.

Podlahové vykurovanie, TÚV
Teplotu výstupu nenastavujte vyššie ako je maximálna teplota výstupu odporúčaná výrobcom.
Teplotu teplej vody vždy voľte čo možno najnižšiu. Nízko nastavená teplota na regulátore teploty znamená veľkú úsporu energie.Okrem toho vysoké teploty teplej vody spôsobujú intenzívnejšie usadzovanie vodného kameňa a majú tak negatívny vplyv na funkciu kotla (napr. dlhšie doby rozkurovania alebo nižšie odoberané množstvo).

kondenzačný kotol Buderus

Poraďte sa s odborníkmi. Kontaktujte našich špecialistov. Získajte návrh a cenovú ponuku.