Kondenzačný kotol Buderus Logamax plus GB162

Logamax plus GB162 2,7 až 45 kWkondenzacny kotol buderus gb162

Nová generácia kotlov Buderus Logamax plus GB162 predstavuje hospodárnu vykurovaciu techniku, ušetrí až 15% nákladov za energiu oproti klasickému plynovému kotlu. Plynový kotol Logamax plus GB162 2,7 až 45kW je vhodný do menších domov a aj do nízkoenergetických budov. Kotol v prevedení so zásobníkom s vrstveným nabíjaním Vám zaistí maximálny komfort TÚV. So 40 litrovým zásobníkom je ideálne dimenzovaný pre domy s jednou rodinou, kde je vždy nutné mať k dispozícii teplú vodu k okamžitému odberu. Trvalý výkon teplej vody 33 kW umožňuje zaistiť 15,5 litrov vody za minútu s teplotou 40°C.

Kondenzačný kotol Logamax plus GB162 70 až 100 kW

Výkonnejšie verzie sú vhodné pre väčšie budovy s viacerými rodinami. Nový kondenzačný kotol Logamax plus GB162 je veľký ako klasický nástenný kotol pre rodinné domy alebo byty a poskytuje výkon 100 kW, pri zapojení 4 kotlov do kaskády dokonca až 400 kW. Robustná konštrukcia a použité kvalitné materiály predlžujú jeho životnosť. Koncepcia kotla umožňuje jednoduchú montáž a údržbu.

kotol pre velke domy a bytovky

Popis/výhody – vlastnosti kondenzačného kotla Buderus Logamax plus GB162

  • nový koncept regulácie EMS
  • ETA plus systém pre optimálne využitie energie a minimalizáciu prevádzkových nákladov
  • výmenník tepla spalín s kompaktnými rozmermi vyhotovený technológiou ALUplus
  • v kaskáde možnosť umiestniť výkon až 400 kW
  • možnosť kombinácie so zásobníkovými ohrievačmi
  • v 7 výkonoch od 2,7 kW do 100 kW
  • Vyhotovenie 25 kW s integrovaným 40 – litrovým zásobníkom teplej vody
  • Výkonový rozsah 15 – 100 %
  • Normovaný stupeň využitia až 99,5 % (Hs) / 110,5 % (Hi)

Eta plus systém pre optimálne využitie energie a minimalizáciu prevádzkových nákladov
Modulačný horák pracuje s výkonom v rozpätí od 19 do 100%. Tým je zabezpečený dlhší čas horenia a minimalizovaný počet vypnutí a zapnutí. Spojenie Eta plus a hliníkového výmenníka tepla zaisťuje optimálne kondenzačné podmienky, pričom výsledkom je maximálne využitie kotla až na 110,5%.
Flow plus – dodatočná úspora energie
Buderus Logamax plus GB162 disponuje obehovým čerpadlom, ktoré je schopné regulovať otáčky a tým vyrovnáva tlak v zariadení. Obehové čerpadlo je riadené podľa výkonu kotla. Úsporné obehové čerpadlo spotrebuje len štvrtinu elektrickej energie v porovnaní s konvenčným.
Technológia ALUplus – nový výmenník tepla
Výmenník tepla s rebrovanými rúrkami s povrchom upraveným plazmovou polymerizáciou. Výmenník tepla spalín má vďaka technológii ALUplus kompaktné rozmery a dosahuje vysokú efektivitu.

Poraďte sa s odborníkmi. Kontaktujte našich špecialistov, získajte návrh a cenovú ponuku.