Tepelné čerpadlo Vaillant aroSTOR

Tepelné čerpadlo pre prípravu TÚVTepelné čerpadlo aroSTOR VWL BM

  • Určené pre ohrev teplej úžitkovej vody
  • Ekonomická príprava teplej vody, približne o 40 % nižšia ako pri použití kondenzačného kotla
  • Možnosť pripojenia k plynovému kotlu alebo kotlu na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom prostredníctvom integrovaného výmenníka
  • Dlhodobá prevádzka aj v zime
  • Minimálna teplota nasávaného vzduchu až -7 °C
  • Maximálna teplota teplej vody z kompresora až 60 °C
  • Integrovaná elektrická špirála 1,5 kW

Tepelné čerpadlá aroSTOR vzduch/voda majú vďaka svojmu vysokému výkonu a efektívnej, hospodárnej prevádzke, veľmi široké možnosti použitia. Je dokonalým riešením požiadavky na ekonomickú prípravu teplej vody hlavne v domácnostiach, ktoré používajú na vykurovanie kotly na tuhé palivá, ľahký vykurovací olej, LPG, ako sú napríklad čerpacie stanice, chaty, chalupy, reštaurácie, penzióny, športové a výrobné haly, dielne alebo fitnes kluby.

Tepelné čerpadlo aroSTOR so vstavaným 290 l bivalentným zásobníkom zohreje vodu pomocou kompresora až na teplotu 60 °C. Poskytne tak vysoký komfort dodávky teplej vody aj pre najnáročnejších užívateľov.

Alternatíva solárnych systémov – ekologická príprava teplej úžitkovej vody

Tepelné čerpadlá aroSTOR so svojím vysokým výkonom a v kombinácii s nízkymi investičnými nákladmi sú zaujímavou alternatívou k solárnym panelom, elektrickým a plynovým zásobníkovým ohrievačom a elektrickým prietokovým ohrievačom teplej vody. Tepelné čerpadlá aroSTOR sú dokonalým doplnkom vykurovacích systémov, v ktorých inštalované kotly nepripravujú teplú vodu.

TÚV tepelné čerpadloŠetrenie životného prostredia

Vysoké výkonové číslo COP – 3,3 dokazuje, že čerpadlo pracuje veľmi efektívne. V období od jari do jesene, budú náklady na teplú vodu až trikrát nižšie ako u elektrického zásobníkového ohrievača. Ohrev vody pomocou tepelného čerpadla aroSTOR je možný aj vtedy, keď vonkajšia teplota klesne na -7 °C. Prostredníctvom integrovaného výmenníka môže pohodlne a efektívne spolupracovať s akýmkoľvek zdrojom tepla (plynový kotol, krb s teplovodným výmenníkom, kotol na tuhé palivá a olejový alebo LPG kotol).

Tepelné čerpadlo aroSTOR šetrí životné prostredie tým, že neuvoľňuje do vzduchu žiadne splodiny spaľovania. Využíva energiu z obnoviteľného zdroja tepla, čo je nielen vysoko efektívne, ale aj spoľahlivé riešenie.

Jednoduchá inštalácia a ľahké ovládanie

Pripojenie tepelného čerpadla aroSTOR nie je zložité – stačí nastaviť zariadenie podľa požiadaviek užívateľa, prípadne zapojiť do systému s kotlom, správne zrovnať a pripojiť do siete.

Tepelné čerpadlo aroSTOR má ľahko čitateľný panel s intuitívnym ovládaním. Všetky informácie o prevádzke sa zobrazujú na displeji. Pomocou troch tlačidiel funkcií a otočného gombíka možno ľahko nastaviť parametre prevádzky a vybrať niektoré z predvolených funkcií (prázdninový program, odmrazovanie, ECO režim atď.).

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …