Tepelné čerpadlo vhodné pre nízkoenergetické domy
a budovy s takmer nulovou spotrebou energie

Tepelné čerpadlo geoTHERM VWS 36/4.1

Tepelné čerpadlo vhodné pre nízkoenergetické domy

Závesné tepelné čerpadlo geoTHERM zem-voda je ideálnym riešením pre nízkoenergetické budovy a domy s takmer nulovou spotrebou energie. Je navrhnuté pre maximálnu potrebu tepla 15 kW / m² pre obytný priestor až do 170 m² a 30 kW / m² do 90 m².

Vykurovanie – pasívne chladenie – ohrev TÚV (s modulom uniTOWER)

  • Nízky príkon 0,80 kW
  • Vykurovací výkon B5W35 2,90 kW
  • Nízka hlučnosť 42 dB (A)
  • Vhodné pre budovy s takmer nulovou spotrebou energie
  • Maximálna výstupná teplota 60
  • Malé rozmery 720 mm x 440 mm x 435 mm
  • Inteligentné riadenie

Tepelné čerpadlo geoTHERM vykuruje budovu, zohrieva TÚV a vďaka pasívnemu chladeniu zabezpečuje komfortnú klímu domu aj v lete. Zariadenie geoTHERM má malé rozmery a je vhodné na zavesenie do technickej miestnosti. SoundSafe systém znižuje počas vykurovacej prevádzky hlučnosť zariadenia na 42 dB (A), čo zodpovedá hlučnosti modernej chladničky.

Tepelné čerpadlo geoTHERM zem-voda je vhodné pre súčasné domy s takmer nulovou spotrebou energie. Budova s takmer nulovou potrebou energie by mala byť stavba /dobre zateplená/ s nízkou energetickou stratou, doplnená o technológie rekuperujúce energiu. Podľa Smernice 2010/31/EU o energetickej hospodárnosti budov najneskôr po roku 2020 musia byť všetky nové budovy realizované ako budovy s takmer nulovou potrebou energie.

Tepelné čerpadlo geoTHERM je vhodné aj do hybridných systémov – pre nové budovy so zvýšenou spotrebou teplej vody a pre renováciu na zníženie nákladov na vykurovanie. Inteligentné riadenie určí z vonkajšej teploty a požadovanej výstupnej teploty najefektívnejší spôsob využitia príslušného zdroja energie. Vývoj a výroba tepelného čerpadlo geoTHERM  3kW prebieha v Nemecku.

Tepelné čerpadlo
geoTHERM 3 kW Technické údaje
Vykurovací výkon B5W35 2,90 kW
Príkon 0,80 W
COP 4,5
Chladenie Pasívne
Výška x Šírka x Hĺbka 720 mm x 440 mm x 435 mm
Hmotnosť 59 kg
Typ chladiva R410 A
Hlučnosť v režime vykurovania 42 db (A)
Trieda energetickej účinnosti A++
Inštalácia
Komunikačné rozhranie eBUS áno
Elektrické napätie 230 V
230 V2

Tepelne-cerpadlo-geoTHERM-pohlad

Tepelné čerpadlo pre nízkoenergetické domy

Základná charakteristika tepelného čerpadla geoTHERM VWS 36/4.1

– vykurovací faktor 4,3-4,4 podľa modelu 22-45 kW (B0 W35 ΔT 5K)
– vysoko účinný kompresor Scroll so zárukou 10 rokov na materiál

Možné primárne zdroje tepelného čerpadla geoTHERM VWS

zemný vrt
plošný kolektor
– podzemná voda (pri použití medzivýmenníka v primárnom okruhu)

Tepelné čerpadlo dosahuje najlepšiu efektívnosť s podlahovým vykurovaním. To umožňuje rovnomerné rozloženie tepla po celej miestnosti, čím zabezpečuje komfortné a účinné vykurovanie. Podlahové vykurovanie taktiež umožňuje nižšie prevádzkové teploty, čo je ideálne pre tepelné čerpadlo, pretože pracuje v optimálnom rozsahu výkonu a účinnosti. Spojenie tepelného čerpadla s podlahovým vykurovaním je výhodné z hľadiska komfortu, efektívnosti a hospodárnosti vykurovania.

Odborný návrh zdarma

Vypracujeme cenovú ponuku. Poradíme a navrhneme najvhodnejšie technológie. Návrh vypracujú naši odborníci v niekoľkých pracovných dňoch.