Tepelné čerpadlo Nibe F1255

Tepelné čerpadlo NIBE F1255Tepelné čerpadlo Nibe F1255 je novinkou od švédskej spoločnosti Nibe. Čerpadlo pracuje na systéme zem – voda alebo voda – voda. F1255 je inteligentné tepelné čerpadlo vybavené kompresorom s frekvenčným meničom pre plynulé riadenie otáčok. Je vhodné pre použitie v obytných či komerčných budovách. Tepelné čerpadlo sa automaticky prispôsobí energetickým potrebám domu.  Čerpadlo má integrovanú funkciu automatického nastavenia výkonu, ktorý má rozpätie od 4 do 16 kW. Riadiaci systém nastavuje optimálnu prevádzku a úsporu energie.

Vykurovací systém môžete jednoducho ovládať pomocou diaľkovej správy NIBE Uplink, aby ste získali úplnú kontrolu nad vaším vykurovacím systémom. Po inštalácii komunikačného modulu môžete znižovať či zvyšovať izbovú teplotu, aktivovať ohrev extra teplej vody alebo len skontrolovať, či všetko funguje tak, ako má, nech ste kdekoľvek, pomocou internetu alebo SMS. Tento systém je kompatibilný s tepelným čerpadlom NIBE F1255 už v základnej verzii.

Najdôležitejšie znaky tepelného čerpadla Nibe F1255

 • Automatické nastavenie výkonu od 1,5-6 kW alebo od 4-16 kW podľa aktuálnych potrieb tepla pre danú budovu.
 • Optimálny ročný vykurovací faktor vďaka kompresoru s plynulou reguláciou výkonu
 • Mimoriadne vysoká účinnosť (SCOP)
 • Minimálne prevádzkové náklady
 • Vysoký teplotný rozsah
  – teplota na výstupe kompresorom až 65°C (s prídavným elektrokotlom 70°C)
  – teplota na spiatočke až 58°C
 • Príprava pre pripojenie ďalšieho externého ohrievača teplej vody, rekuperačnej jednotky, ohrevu bazénu, pasívne a aktívne chladenie atď.
 • Kompatibilný s NIBE Uplink /systém diaľkovej správy cez telefón alebo internet/

Tepelné čerpadlo NIBE F1255PC – model s pasívnym chladením

Pasívne chladenie je chladenie bez použitia kompresoru.
Je to lacné a účinné chladenie objektu. Pracujú len obehové čerpadlá – je to tiché a  ekologické chladenie.

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …

Možné primárne zdroje tepelného čerpadla

zemný vrt
plošný kolektor
– podzemná voda (pri použití medzivýmenníka v primárnom okruhu)

Tepelné čerpadlo dosahuje optimálnu účinnosť s podlahovým vykurovaním. Tento spôsob vykurovania zabezpečuje rovnomerné rozloženie tepla po celej miestnosti, čím poskytuje pohodlné a efektívne vykurovanie. Podlahové vykurovanie umožňuje aj nižšie prevádzkové teploty, čo je pre tepelné čerpadlo ideálne, pretože môže pracovať v optimálnom rozsahu výkonu a účinnosti. Spojenie tepelného čerpadla s podlahovým vykurovaním prináša výhody v podobe zvýšeného komfortu, účinnosti a hospodárnosti vykurovania.