Tepelné čerpadlo Nibe F1245

Tepelné čerpadlo NIBE F1245Tepelné čerpadlo NIBE F1245 pracuje na princípe získavania energie zem – voda alebo voda – voda. Je určené pre vykurovanie rodinných a viacgeneračných domov.

NIBE F1245 je všestranne využiteľné zariadenie vybavené inteligentným riadiacim systémom. Tepelné čerpadlo je dodávané v piatich výkonových variantoch v rozmedzí od 5 do 12 kW. NIBE F1245 obsahuje zásobník teplej vody s objemom 180 litrov. Vykurovacie teleso má nastaviteľný príkon max. 9 kW. V rámci tepelného čerpadla sú nainštalované úsporné obehové čerpadlá, ktoré sú určené tak pre primárny okruh, ako aj pre vykurovací okruh. Vysoký vykurovací faktor COP dosahuje hodnoty až 5,03 pri vstupnej teplote primárneho média 0°C a výstupnej teplote 35°C vykurovacieho média.

Tepelné čerpadlo NIBE F1245 má integrovaný zásobník vody /180 l/
Výška / šírka / hĺbka: 1800 / 600 / 620
Vysoký vykurovací faktor (COP), dosahuje hodnoty 5,15 pri vstupnej teplote primárneho média 0°C a výstupnej teplote vykurovacieho média 35°C (bez obehových čerpadiel). NIBE F1145 má kompresor a okruh chladiva umiestnený v oddelenom module, čo uľahčuje ich servis. Kompresor je obklopený dvojitou protihlukovou bariérou, vďaka ktorej dosahuje nízke hodnoty hlučnosti. Tepelné čerpadlo je riadené mikroprocesorom, čo zaisťuje optimálnu a bezpečnú prevádzku.

Najdôležitejšie znaky tepelného čerpadla Nibe F1245

 • Veľký farebný ovládací panel s prehľadnými symbolmi a ikonami
 • Ovládanie dvoch vykurovacích kriviek (radiátorové kúrenie a podlahové kúrenie)
 • Zrozumiteľné ovládacie prvky uľahčujúce riadenie a ovládanie tepelného čerpadla
 • Príprava chladenia (s príslušenstvom)
 • Voľba jazyka
 • Hodiny reálneho času
 • Časovač pre riadenie teploty
 • Časovač pre riadenie ohrevu teplej vody
 • Príprava pre komunikáciu a riadenie prostredníctvom mobilného telefónu či internetu
 • Záznam alarmov (poruchových stavov) pre uľahčenie servisu.
 • Zobrazenie teploty chladiva
 • Ovládanie ohrevu bazénu

Tepelné čerpadlo NIBE F1245PC – model s pasívnym chladením

Pasívne chladenie je chladenie bez použitia kompresoru.
Je to lacné a účinné chladenie objektu. Pracujú len obehové čerpadlá – je to tiché a  ekologické chladenie.

Možné primárne zdroje tepelného čerpadla

zemný vrt
plošný kolektor
– podzemná voda (pri použití medzivýmenníka v primárnom okruhu)

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …

Tepelné čerpadlo dosahuje optimálnu účinnosť s podlahovým vykurovaním. Tento spôsob vykurovania zabezpečuje rovnomerné rozloženie tepla po celej miestnosti, čím poskytuje pohodlné a efektívne vykurovanie. Podlahové vykurovanie umožňuje aj nižšie prevádzkové teploty, čo je pre tepelné čerpadlo ideálne, pretože môže pracovať v optimálnom rozsahu výkonu a účinnosti. Spojenie tepelného čerpadla s podlahovým vykurovaním prináša výhody v podobe zvýšeného komfortu, účinnosti a hospodárnosti vykurovania.