Tepelné čerpadlo Nibe F1345

NIBE F1345 je výkonné a flexibilné tepelné čerpadlo systému Výkonné tepelné čerpadlo NIBE F1345zem-voda /voda-voda/, ktoré je dostupné vo výkonových radoch 24, 30, 40 a 60 kW. Je možné kombinovať až 9 zariadení F1345 a vytvoriť tak systém s celkovým tepelným výkonom 540 kW.

F1345 má vysoký vykurovací faktor a s objemom chladiva menším ako 5ton ekvivalentu CO2 (menej ako 3 kg na jednotku) nie sú potrebné žiadne kontroly. Vďaka dvom veľkým kompresorom je F1345 ideálnou voľbou pre inštalácie s veľkou potrebou tepla.

Kompresory sú automaticky zapínajú a vypínajú pre dosiahnutie lepšej regulácie výkonu, dlhšej doby prevádzky, menšieho opotrebenia a väčšie životnosti. Vďaka inteligentnej technológii vám toto zariadenie umožní absolútnu kontrolu nad spotrebovanú energiou. Účinný riadiaci systém sa automaticky prispôsobí vnútornej klíme, aby bolo dosiahnuté maximálneho komfortu.

Výhody NIBE F1345
 • Vysoko výkonný a flexibilný systém, ktorý umožňuje pokryť potrebu tepla do 540 kW
 • Spoľahlivé zariadenie s vysoko účinnou reguláciou, minimálnymi požiadavkami na údržbu
 • Žiadne pravidelné kontroly chladivom okruhu
 • Chytrá technológia s užívateľsky prívetivým ovládaním a jednoduchým vzdialeným prístupom pomocou NIBE Uplink
F1345 sa skladá z 2 jednotiek tepelného čerpadla a riadiacej jednotky s farebným displejom. Inteligentný riadiaci systém monitoruje aktuálne požiadavky energie, ohrev vody či bazénu a spína podľa potreby. V prípade, že tepelné čerpadlo nie je schopné pokryť svojím výkonom potrebu energie, riadiaci systém zopne aj doplnkový zdroj. F1345 vstavané obehové čerpadlá a súčasťou dodávky je aj obehové čerpadlo primárneho okruhu *. Zdrojom primárnej energie môže byť tiež odpadové teplo z technologických procesov. Energia z primárneho okruhu je vďaka práci kompresora v chladiace okruhy znásobená a následne v kondenzátore odovzdaná vykurovacej vode. *Pri výkonoch 40-60 kW je primárne obehové čerpadlo externé, ale je súčasťou dodávky.
Typ – NIBE F1345 24 kW – – NIBE F1345 30 kW – – NIBE F1345 40 kW – – NIBE F1345 60 kW –
Energetická trieda – štítok zostavy
teplota 35 ° C, so zahrnutím vplyvu regulátora
Energetická trieda A+++
Výška
(bez nastaviteľných nožičiek 30-50 mm)
1800 mm
Šírka 600 mm
Hĺbka 620 mm
Hmotnosť 325 kg 335  kg 352  kg 353  kg

Viac o tepelnom čerpadle NIBE F1345

Tepelné čerpadlo novej generácie pre úsporné vykurovanie a ohrev vody ekologickým spôsobom.

 • Ideálne riešenie pre inštalácie vyšších výkonov
 • Možnosť zapojenia do kaskád – až 540 k
 • Vysoký vykurovací faktor
 • Vysoká teplota na výstupe (65 °C) umožňuje vysokú flexibilitu inštalácie
 • Tepelné čerpadlo sa skladá z dvoch jednotiek s množstvom chladiva nižším ako 3 kg na jednotku
 • LCD displej zobrazujúci jednoducho všetky informácie o celom systéme
 • Programovateľná jednotka umožňuje celoročné riadenie vnútornej klímy v objekte (vykurovanie, chladenie ohrev teplej vody, ohrev bazéna, ventiláciu)
 • Veľká variabilita zapojenia umožňuje kombináciu so solárnymi systémami, kotlom na plyn či drevom alebo elektrokotlom
 • USB port pre jednoduchú aktualizáciu softwaru
 • Elegantný nadčasový design
 • Mimoriadne nízka hlučnosť
 • S dvomi výkonnými kompresormi je toto tepelné čerpadlo ideálnym zdrojom tepla pre bytové domy, komerčné objekty, školy, kostoly alebo iné domy s vyššou tepelnou stratou

Vzdialená správa NIBE Uplink

Ovládajte a kontrolujte svoje tepelné čerpadlo pomocou NIBE Uplink cez internet.

Tepelné čerpadlo NIBE F1345 je možné ihneď bez ďalšieho príslušenstva pripojiť k sieti internet a využívať všetok komfort NIBE Uplink. Kdekoľvek a kedykoľvek môžete skontrolovať stav vášho systému. Dokonca aj váš servisný technik môže byť informovaný o prípadnom alarmu pomocou e-mailu ihneď po jeho vzniku.

Ak nie je k dispozícii pripojenie k sieti internet je možné inštalovať SMS komunikačný modul. Po jeho inštalácii môžete znižovať či zvyšovať izbovú teplotu ešte pred vaším príchodom domov, aktivovať ohrev extra teplej vody alebo len skontrolovať, či všetko funguje tak, ako má.

Odborný návrh a cenová ponuka …

Návrh a cenová ponuka na moderné vykurovanie, vetranie aj chladenie. Tepelné čerpadlá, vetranie s rekuperáciou, stropné chladenie …